Irengimai
5 (100%) 1 vote

Irengimai

VILNIAUS KOLEGIJA

AGROTECHNOLOGIJOS FAKULTETAS

Savarankiškas darbas

Tešlos kočiojimo mašina

Atliko:

Tikrino:

Vilnius 2006

Tūrinis :

Įvadas 3

Mašina „ SPTO – E“ 4

Veikimo principas 5

Eksploatavimas. Darbo sauga 5

Išvados 6

Literatūra 7

Priedas 8

Įvadas

Plečiantis maitinimo įmonių tinklui , steigiamos naujos kavinės, restoranai, rekonstruojamos senos maitinimo įmonės, jose įrengiamos šiuolaikiška technologinė įranga aprūpintos virtuvės, konditerijos cechai.

Maitinimo įmonėse miltams apdoroti, įvairios konsistencijos tešlai ruošti, kočioti, įdarams gaminti yra naudojamos įvairių modelių ir dydžių įrenginiai.

Tešlos kočiojimo mašinos modernaus dizaino, lengvai eksploatuojamos, ekonomiškos. Jų gaminiai atitinka visus sanitarijos ir higienos reikalavimus. Įsigijusios tokius įrengimus, maitinimo įmonės sukuria geras darbo sąlygas darbuotojams. Mažėją sunkus fizinis darbas.

Mašina – „ SPTO – E “

Konditerijos cechuose, picerijose tešlos kočiojimo mašinos įvairaus kietumo tešlą iškočioja norimo storio lakštais.

Pagal konstrukciją tešlos kočiojimo mašinos yra skirstomos:

· Ant gamybinio stalo arba ant specialaus stovo statomos mašinas

· Ant grindų statomos tešlos kočiojimo mašinos

Tešlos kočiojimo mašinos gali būti tvirtinamos stacionariai arba gali būti mobilios. Mašinose su trumpu darbo stalu elektrinė pavara montuojama virš kočiojimo velenų. Mašinose su ilgesniais darbo stalais elektrinė pavara montuojama apatinėj mašinos dalyje. Šio tipo mašinose darbo stalų kryptis reguliuojama pedalais, mažesnėse tešlos kočiojimo mašinose – rankinių būdų.

Aš manau , kad paruošti 400kg sluoksniuotos tešlos per dieną tiktų tešlos kočiojimo mašina „ SOTTO – RIVA“ : „ SPTO – E “, nes ji pagaminta laikantis ES CEI normose apibrėžtų darbo saugos taisyklių, todėl ją eksploatuoti saugų ir paprasta. Ši mašina pagaminta Vokietijoje. O ja galima įsigyti UAB „ Kartogena“ firmoje. Ši firma dar užsiima kaip konditerijos žaliavų pramonės tiekimu ir kepimo įrangos, bei aptarnavimo tekimo.UAB „ Kartogena“ dirba su žymiausiomis firmomis iš Vokietijos, Prancūzijos, Šveicarijos. Italijos. Aš manau ši mašina labai patogi, nes iš iškočiotos tešlos lakštų galima iškart pagaminti pusgaminių, nes ši mašina turi funkcijų supjaustyti tešlą. Mašina yra tvirtinama prie grindų dviem varžtais.

Mašinos pagrindinės dalys:

1) Korpusas

2) Stovas su ratukais

3) Ratukų fiksatoriai

4) Du darbo stalai –transporteriai

5) Kočiojimo velenai

6) Tešlos grandikliai

7) Apsauginės grotelės

8) Mikroišjungikliai

9) Atstumo tarp velenų reguliavimo rankena

10) Rankenos

11) Fiksatorius

12) Darbo stalų krypties reguliavimo rankeneles

13) Miltų dėžutė

14) Elektrinė pavara

15) Valdymo pultas

Elektrinė pavara sumontuota apatinėje mašinos dalyje. Pavarą sudaro elektros variklis ir perdavimo mechanizmai – grandinis ir diržinis. Darbo stalo transporterio juosta sukasi vienu greučiu. Juostos kryptis reguliuojama dviem korpuso apačioje esančiais pedalais. Po darbo stalais ir ištraukiami paviršiai turi metalines atramas, kad laikytųsi horizontalioje padėtyje. Mašinoje prieš tešlos kočiojimo velenus yra lizdai, į kuriuos įstatomi peiliai iškočiotam tešlos lakštui supjaustyti. Tai yra velenas su diskiniais peiliais ir velenas su trikampės formos briaunomis. Velenas su diskiniais peiliais pjausto tešlos lakštą juostelėmis, o velenas su trikampės formos briaunomis – trikampiais. Velenai gali būti tvirtinami ant darbo stalo specialiame korpuse. Iškočiotas tešlos lakštas darbo stalu praslenka pro besisukančius formavimo peilius, gautos tešlos lakšto formos dedamos ant padėklo, pastatyto po stalu.

Šiuo metu Jūs matote 62% šio straipsnio.
Matomi 549 žodžiai iš 891 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.