Išvesties įrenginiai
5 (100%) 1 vote

Išvesties įrenginiai

Turinys

Išvestines įrenginiai 2

Spausdintuvai 2

Kontaktiniai 2

Nuoseklieji 2

Matriciniai 2

Lygiagretieji 2

Išvestines įrenginiai

Šie įrenginiai patiekia duomenų apdorojimo rezultatus – informaciją.Teisinga informacija, gauta tinkamiausiu laiku, efektyviai išsprendžia vartotojo problemas ir uždavinius.Kad informacija būtu efektyvi, ji vartotoju turi būti pateikta tinkama forma.

Išvesties įrenginiai (Outup hardware )pateikiama:

 Dokumentine kopija (hardkopy ) – informacija pateikiama popieriuje ar mikrofilmu,

 Nedokumentine kopija (soft kopy ) – informacija pateikiama displėjaus ekrane ar balsu.

Dokumentines kopijos išvestines įrenginiai yra šie:

 Spausdintuvai ( printers ), skiriami:

Kontaktiniai (impact ):

 Nuoseklusis ( serial ),

 Matricinis ( dot matrix ),

 Lygiagretusis ( line ),

Nekontaktiniai ( nonimpact ), skiriami:

 Rašaliniai ( ink-jet ),

 Terminis ( thermal ),

 Lazerinis ( laser – jet ),

 Braižytuvai (plotters), skiriami:

Rašiklinis (pens):

 Būgninis (drum),

 Planšetinis (flatbed),

Elektrostatinis (electrostatic),

Matricinis (dot- matrix),

Terminis (thermal),

Rašalinis (ink-jet).

Dokumentinė kopija gali būti ir mikrofilmais (Computer Output Microfilm – COM).

Spausdintuvai

Spausdintuvai išspausdina popieriuje raides, skaitmenines ir kitokius simbolius, grafikus, piešinius.Spausdintuvai skirstomi pagal veikimo principą.t.y. ar mechanizmas liečia ar neliečia popieriaus .

Kontaktiniai spausdintuvai turi kontaktą su popieriumi.Spausdinimo rezultatas gaunamas suduodant plaktukėliu, kuriame įtaisytas gaunančios įtampą adatėlės, į rašalo juostelę, esančią prieš popierių.

Nuoseklieji spausdintuvai,skirti spausdinti tekstus, vadinami abėcėliniais.Dirba panašiai kaip rašomoji mašinėlė – plaktukėlis, gavęs įtampą, suduoda į rašymo juostelę.Jų trūkumai – lėti, triukšmingi, nespausdiną grafikų .

Matriciniai spausdintuvai – didesnio greičio ir lankstumo nei nuoseklieji spausdintuvai .Tekstą, reikiamus simbolius formuoja spausdinimo galvute, kuri sudaryta iš eilės mažu spausdinimo plaktukėlių (kartais vadinamų adatėlėmis). Kiekvienas plaktukėlis gavęs įtampą, atskirai suduodą į rašalo juostelę, o jei spausdintuvas spalvotas – į įvairių spalvų rašalo juostelę.Pagrindinis matricinių spausdintuvų trūkumas – lėti ir triukšmingi.

Lygiagretieji spausdintuvai sukurti spausdinti didelius duomenų masyvus.

Jie vadinami lygiagrečiaisiais, nes spausdina eilutę simbolių iš karto – lygiagrečiai .Lygiagretieji spausdintuvai, priklausomi nuo panaudoto veikimo mechanizmo, gali būti būgniniai, juostiniai.Naudojami ir vieni ir kiti. Kiekvienas iš šių spausdintuvu turi daug spausdinimų simbolių kopijų ir daug plaktukėlių , kurie, gavę įtampą, suduoda į po plaktukėlį esantį popierių. Jie greitesni nei matriciniai , bet gana lėtoki, palyginti su nekontaktiniais spausdintuvais, kurie spausdina visą puslapį iš karto.Pagrindinis trūkumas triukšmingi.

Nekontaktiniai spausdintuvai neturi kontakto su popieriumi Jų veikimo principas pagrįstas spausdinimo medžiagos dalelių nukėlimu ant popieriaus per atstumą Nekontaktiniai spausdintuvai yra vadinami puslapiniais spausdintuvais, nes iš karto išspausdiną visą puslapį iš karto.Jų pranašumas greiti ir dirba be triukšmo.

Rašaliniai spausdintuvai dirba panašių principu kaip matriciniai, tik tekstą, vaizdą, grafikus formuoja ne adatėlėmis, bet iš mažų rašalo lašelių, kurie išpurškiami ant popieriaus.Dėl šios priežasties rašaliniai spausdintuvai kartais vadinami purškiančiaisiais. Šių spausdintuvų greitis toks kaip matricinio spausdintuvo, bet jie dirba be triukšmo ir dažniausiai naudojami kaip spalvoti.

Terminiuose spausdintuvuose naudojamas specialus šilumai jautrus popierius. Neriekia nei juostos, nei rašalo.Šie spausdintuvai turi spausdinimo galvutę su adatėlėmis, kurios nors ir nepaliečia popieriaus, tačiau priklausomai nuo gaunamos įtampos dydžio įkaitinamos ir skirtingai paveikia termini popierių, sukurdamas jame tekstą ir vaizdą. Tai labai kokybiški ir brangus spausdintuvai. Gaminami aukštos kokybės vaško terminiai spausdintuvai,kuriuose naudojama speciali vaško juostelė. Išspausdinto lapo paviršius padengiamas plonyčių vaško sluoksniu, suteikiančiu spaudiniu ne tik atsparumo,bet ir puošnumo.

Lazerinių spausdintuvu veikimo technologija, žymiai mažiau mechaninė nei kontaktinių, kadangi atsisakyta spausdinimo galvutės judesio ar adatėlių įkaitinimo.Lazerinio spindulio technologija pasižymi dideliu spausdinimo greičiu.

Lazerio spindulys, valdomas tam skirto mikroprocesoriaus, nukreipimas į šviesiai jautrus būgno paviršių, kuriam suteikiamas teigiamas krūvis. Jame išdeginamos dėmelės, kurias užfiksuoja speciali medžiaga.Veikiant karščiu bei slėgiu vaizdas perkeliamas ant popieriaus lapo. Po to būgno paviršiuje panaikinamas krūvis – būgnas paruošiamas kito lapo spausdinimo ciklui.Šių spausdintuvų pagrindiniai privalumai:

 Labai didelis spausdinimo greitis,

 Nedideli eksploatavimo reikalavimai,

 Labai aukšta vaizdo kokybė,

 Puikios grafikos galimybės.

Lazeriniai spausdintuvai gali išspausdinti įvairaus dydžio ir stilių teksto šriftą (fontus)bei pateikti aukštos kokybės ataskaitas leidinius. Daugelis
lazerinių spausdintuvu turi vidinius fontus, taip pat gali turėti kasetinius fontus, kurie įrašomi ROM mikroschemoje.Be to, vartotojai gali norimus fontus įsirašyti į standujį diską, po to įdiekti į RAM arba spausdintuvą.

Pagal galimybes, greiti kaina gaminami labai plačios skalės lazeriniai spausdintuvai.Skiriamos jų tris klasės:

 žema kokybė,

 aukšta kokybė,

 spalvoti.

Žemos kokybės spausdintuvu kainos mažiausios,jie gana lėti.Aukštos kokybės – daug greitesni nei žemos kokybės, turinti gana didelę skiriama gebą.Dažnai naudojami kompiuterių tinklų aplinkoje, kur daug vartotojų vartotojų dalinasi vienu spausdintuvu. Spalvoti lazeriniai spausdintuvai dažniausiai naudojami projektavimo leidybos srityse. Naujausi lazeriniai spausdintuvai yra daugiafunkciniai .Jie gali skenuoti, spausdinti, faksuoti, kopijuoti.

Paplitus nešiojamiesiems asmeniniams kompiuteriams buvo sukurti nedideli, mažai sveriantis spausdintuvai – matriciniai, rašaliniai, terminiai, lazeriniai.Gaminami ir specialūs spausdintuvai, skirti spausdinti adresus ant voku, įvairias žymes, adresų lapus, standartinius brūkšninius kodus ir kt.

Braižytuvai skirti aukštos kokybės grafiniams vaizdams spausdinti. Juos naudoja projektoriai, architektai, menininkai, įvairių sričių dizaineriai.

Rašikliniuose braižytuvuose grafini vaizdą piešia judantys rašikliai, kuriuos valdo specialiai tam skirtas mikroprocesorius

Būgninis-toks braižytuvas, kuriame popierius juda sukamo būgno paviršiumi, o virš jo esantys rašikliai užima horizontalinėje tam tikrą padėtį. Rašikliai, gavę įtampą, nusileidžia ant popieriaus ir juda pagal duotą programą kairėn ar dešinėn. Baigus braižyti vaizdą, rašikliai pakeliami nuo paviršiaus ir grąžinami į pradinę padėtį .

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 946 žodžiai iš 1859 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.