Jaunimo žinios apie narkotikus
5 (100%) 1 vote

Jaunimo žinios apie narkotikus

VILNIAUS KOLEGIJA

SVEIKATOS PRIEŽIŪROS FAKULTETAS

Jaunimo žinios apie narkotikus

Ir jų poveikis į organizmą

TyrimasParengė: Jelena Kimsa

Diana Marcinkevič

DT 02 studentės

Vilnius

2004

TURINYS

SANTRAUKA 3

LENTELIŲ IR PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS 4

1. ĮVADAS 5

2. LITERATŪROS APŽVALGA 6

3. TYRIMO METODIKA 9

4. REZULTATŲ ANALIZĖ IR APIBENDRINIMAS 10

5. IŠVADOS IR PASIŪLYMAI 14

6. LITERATŪRA 15

SANTRAUKA

Tiriamajame darbe svarbiausias tikslas – išsiaiškinti jaunimo žinias apie narkotikus ir požiūrį į juos.

Uždaviniai būtų:

1. Įvertinti jaunimo žinias apie narkotikus.

2. Išsiaiškinti jaunimo požiūrį į narkotikus.

3. Apžvelgti narkotikų rūšys.

Šiame tyrime buvo naudotas tyrimo metodas – anketavimas. Į pateiktus anketos klausimus atsakinėjo Naujosios Vilnios „Žaros“ vidurinės mokyklos, 9-12 klasių moksleiviai ir Vilniaus Teisės universiteto studentai. Iš viso buvo šešiasdešimt respondentų. Šio tyrimo rezultatai parodė, kad jaunimas apie narkotikus žino pakankamai daug.

Taigi šio darbo pagrindinės išvados yra:

1. Jaunimas pakankamai žino apie narkotikus ir jų poveikį organizmui.

2. narkotikų poveikis organizmui neigiamas: gali pakenkti inkstams ir kepenims, nuo jų susergama depresija, atsiranda asmenybės vystymosi sutrikimų, netenkama atminties, gali sukelti baimes priepuolius, haliucinacijos, agresyvumą.

LENTELIŲ IR PAVEIKSLŲ SĄRAŠAS

1.LENTELĖ. Narkotikų rūšys ir jų veikimas………………………………………………………………..7

1 paveikslas. Jaunimo bendravimas ir buvimas su narkomanais…………………………………..10

2 paveikslas. Dažniausiai vartojami narkotikai…………………………………………………………..11

3 paveikslas. Narkotikų vartojimas mokyklinių vakarėlių metų……………………………………12

4 Paveikslas. Žinios apie narkotikus………………………………………………………………………….13

1. ĮVADAS

Pastaruoju metu vis daugiau 18-25 metų ir mokyklinio amžiaus jaunimo vartoja medžiagas, sukeliančias priklausomybę. Dėl to kyla didelė grėsmė sveikatai ir gyvybei. Priklausomybę sukeliančių medžiagų yra platus, jos įvairiai veikia žmogaus organizmą, sukeldamos įvairus organų pakitimus,ligas, o kartais netgi ir mirtį.

Moksleiviai ypatingai domisi narkotikais, diskutuoja, skaito literatūra, ne vienas nutaria juos išbandyti, nesuprasdami, kaip rizikuoja pakenkti sau. Pardavinėjami narkotikai pasilinksminimo vietose, gatvėse ir netgi mokymo įstaigose. Vis dažniau pardavinėjami sintetiniai narkotikai. Sparčiai daugėja jaunų žmonių, sergančių narkomanija, o su ja ir susijusių infekcinių susirgimų skaičius (hepatito C, AIDS). Daugėja smurto, prievartos, nusikaltimų.

Tiriamojo darbo tema – „Jaunimo žinios apie narkotikus ir požiūris į juos.“ Tema pasirinkta dėl tuo, kad yra pakankamai aktuali tarp mūsų jaunimo. Mes manome, kad daugumai žmonių butų įdomu sužinoti tikrą narkotikų poveikį organizmui.

Tiriamojo darbo tikslas. Šio darbo tikslas – nustatyti jaunimo žinias apie narkotikus ir požiūrį į juos. Taip pat svarbu sužinoti, ką žmonės žino apie narkotikų poveikį organizmui.

Svarbiausi šio darbo uždaviniai:

1. Apžvelgti narkotikų rūšys.

2. Įvertinti jaunimo žinias apie narkotikus.

3. Išsiaiškinti narkotikų poveikį organizmui.

Svarbiausi tiriamojo darbo tyrimo objektai: jaunimo žinios ir požiūris į narkotikus.

Hipotezė. Jaunimo žinios apie narkotikus ir požiūris į juos yra nepakankamos.

2. LITERATŪROS APŽVALGA

Narkotikai- tai natūralios ir sintetinės cheminės medžiagos, veikiančios žmogaus psichika ir jei jomis piktnaudžiaujama, sukeliančios sunkų sveikatos sutrikimą, kuris pasireiškia psichologine ir fizine priklausomybe.

Sparčios permainos šalies ekonomikoje, socialinėje sferoje ir žmonių gyvenime keičia visuomenės požiūrį į kai kuriuos reiškinius, taip pat ir į narkotinių medžiagų vartojimą. Didėja narkotikų prieinamumas ir tiekimas, neteisėta jų pasiūla, didėja ir narkotikų poreikis. Paaugliai ir jaunimas yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Dėl savo amžiaus ypatumų – pomėgio rizikoti ir smalsumo – jie pradeda bandyti, o vėliau ir vartuoti narkotikus ar net užsiimti su narkotikais susijusia rizikinga veikla.

Narkotinių medžiagų poveikis organizmui labai įvairus. Jis priklauso nuo vartojamos medžiagos rūšies, sudėties, suvartoto kiekio, vartojimo būdo, žmogaus organizmo individualių savybių, asmenybės, nusiteikimo, vartojimo aplinkos ir kitų veiksnių. Žiūrint kokį ir kiek narkotiko žmogus yra pavartojęs, jis gali jausti jauduli, jėgų antplūdi, žvalumą, nuotaikos pagerėjimą, malonų apsvaigimą, atsipalaidavimą, ramybę, nerūpestingumą, savotiška dvasinę pusiausvyrą. Šie pojūčiai užvaldo, norisi juos patirti vėl ir vėl, klostosi
psichinė ir fizinė priklausomybė. Tuo narkotikų vartojimas yra labai pavojingas.

Pagal poveikį narkotines medžiagas galima skirstyti į stimuliuojančiąsias, slopinančiąsias ir haliucinogenines ( 1.lentelė.Narkotikų rūšys ir jų veikias).

Analizuojant narkotikų vartojimo priežastis, neįmanoma išskirti kurios nors vienos. Narkotikų vartojimą lemia daugybė įvairių priežasčių – biologinės, socialinės, psichologinės priežastys bei ypatybės. Narkotinių medžiagų vartojimą lemia asmens, šeimos ir socialinės aplinkos veiksniai. Socialiniai aplinkos veiksniai – bendraamžiai, mokykla, kaimynai, taip pat visuomenės papročiai ir kultūra. Minėtos priežastys nebūtinai sąlygoja narkotikų vartojimą, tačiau asmenys, kurios veikia šie rizikos veiksniai, dažniau linkę vartoti narkotines medžiagas.

Į narkomaniją linkę irzlus, jautrus, greitai netenkantys dvasinės pusiausvyros, silpnavaliai žmonės. Dažniausiai tai asmenys, neturintis gyvenimo tikslo.

Jaunuoliai narkotinės medžiagas vartoja, norėdami:

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 783 žodžiai iš 2605 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.