Jauno zmogaus pasaulis
5 (100%) 1 vote

Jauno zmogaus pasaulis

Žmogus ir aplinka

Kaip aplinką veikia žmogus?

Sparčiai plintant žmogaus ūkinei veiklai, buvo nepaprastai nuniokota gamta, labai padidėjo aplinkos užterštumo mastai, dėl to sutriko ekologinės sistemos pusiausvyra. Žmogus veikė gamtą jau nuo seniausių laikų, kai pradėjo naudoti primityviausius darbo įrankius, tačiau tas poveikis buvo pastebimas tik labai ribotoje teritorijoje – ten, kur žmogus gyveno.

Žmogui, kaip ir kitiems gyvūnams, reikia maisto ir vandens,gryno oro ir pastogės, kad galėtų gyventi.Mes taip pat gaminame daugybę atliekų.Kaip vartotojai ir atliekų gamintojai, mes veikiame savo aplinką.

Kai žmonių populiacija buvo maža,jos poveikis aplinkai globaliniu mastu nebuvo didelis. Didėjant populiacijai, tas poveikis vis didėjo ir kėlė vis didesnį susirūpinimą.

Populiacijos dydis nėra vienintelis veiksnys, veikiantis aplinką. Žmonės nevienodai suvartoja žaliavų ir skirtingus kiekius išmeta atliekų. Kuo sudėtingesnė darosi mūsų technologija, tuo didesnis žmonių populiacijos poveikis aplinkai.Pvz., keli žmonės su elektriniais pjūklais gali iškirsti daugiau medžių negu daug daugiau žmonių su kirviais. Aplinkosaugininkai mūsų daromam aplinkos poveikiui aprašyti vartoja terminą ,,ekologinis pėdsakas”. Pėdsako dydis priklauso nuo to, kiek mes pasiimame ir kiek sugrąžiname.

Ekologinis pėdsakas yra žmogaus, šalies ar technologijos poveikio Žemei įvertinimas.

Įvertinti ekologinius pėdsakus – tai apskaičiuoti, kiek sunaudota išteklių, kiek susidarė atliekų ir kokio efektyvumo panaudota technologija.

Žmonės net nepagalvoja, jog turime labai gražius miškus….

Štai kokius gražius ir neapsakomus vaizdus turi mūsų gamta, o juk mes to nevertiname…mes tik sugebame teršti ir šiukšlinti gamtą!!!!!! O juk ji mums duoda tiek daug: gryną orą ir gyvybę! Jei nebūtų žemėje miškų (gamtos), mūsų taip pat nebūtų…

Lietuvoje iki šiol nebuvo vieningos atliekų apskaitos, išskyrus buitinių atliekų apskaitą, kurią vykdo komunalinės tarnybos, ir vienkartines pavojingų atliekų apskaitas . Aplinkos apsaugos departamentas visų atliekų apskaitą pradėjo 1991 metais, paruošus atliekų apskaitos formą ir atliekų klasifikatorių. 1992 metais atliekų apskaitos forma ir atliekų klasifikatorius buvo patikslinti. Atliekų klasifikatorius ir forma parengti remiantis Bazelio konvencijos dėl pavojingų atliekų tarpvalstybinių pervežimų kontrolės medžiaga ir Tarptautiniais atliekų identifikavimo kodais. Nuo 1993 m. pradžios įsigaliojo Aplinkos apsaugos departamento paruošta atliekų pirminės apskaitos tvarka, kuri leis gauti tikslesnius duomenis apie atliekų susidarymą, efektyviau atlikti atliekų tvarkymo įmonėse kontrolės funkcijas.

Šiuo metu Jūs matote 56% šio straipsnio.
Matomi 400 žodžiai iš 709 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.