Juvelyriniai dirbiniai
5 (100%) 1 vote

Juvelyriniai dirbiniai

Kvarcą, kaip žinome, sudaro silicio dioksido (SiO2) molekulės bei aliuminio, kalio, natrio, ličio, vandenilio, fluoro priemaišos, kartais būna ir geležies priemaišų. Anksčiau manyta, jog ametisto spalvą nulemia mangano ar titano metalų priemaišos, esančios kvarco kristaluose. Tačiau naujesni tyrimai rodo, kad ametisto spalva priklauso nuo kristalinės struktūros defektų, kurių atsiranda, kai dalis silicio pakeičiama geležimi, o krūvį kompensuoja kalio ir natrio jonų priemaišos. Auksas nereaguoja ne su viena rugštimi; ji gali oksiduoti tik vadinamasis „karališkasis vanduo“ – aqua regia – susidedantis iš 1 dalies HNO3 ir 3 daliu HCl. Aukas yra taurusis metalas, jis sudarytas is mineralu.Kalnų krikštolas buvo žinomas jau Senovės Romojekalnų krikštolas yra ne tik tyras ir skaidrus kaip kalnų vanduo, bet ir šaltas. Kalnų krikštolas – tai stambiakristalė mineralo kvarco atmaina, susidedanti iš silicio dioksido. Mineralai yra sudaryti iš mažyčių grūdelių vadinamu mineralais, kai kurie mineralai sudaro nuostabius akmenis. Ametistas – tai pati brangiausia mineralo kvarco atmaina, randama skaidrių ar pusiau skaidrių pailgų šiašiasienių prizmių pavidalu. Gamtoje randami deimantai dažniausiai aptraukti šiurkščiais geležies oksido ar kitų metalų oksidais, apvalkalais, jie neryškūs, pilki, paviršius matinis, su „grubia natūralia žieve”, nelabai patrauklūs. . Kadangi deimantas yra pati kiečiausia medžiaga gamtoje, jį labai sunku nugludinti.

Demantas yra grynuolių klasės mineralas, jo cheminė sudėtis – tai kristalinė anglies modifikacija.

Raudonasis auksas savo sudėtyje turi 99,6 aukso 4Į priemaišų Rubino, kaip brangakmenio, svarbiausios juvelyrinės savybės yra spalva ir kietumas. Rubinų spalvos intensyvumas bei atspalviai labai įvairuoja. Malachitas – tai vario hidrokarbonatas CuCO3 x Cu (OH)2. Beveik visada jame būna CaO, Fe2O3, SiO2, MnO2, kitų priemaišų.

AMETISTAS – violetinis įvairių atspalvių brangakmenis, kurio spalva kinta nuo blyškiai violetinės, melsvai violetinės, purpurinės iki tamsiai violetinės.

Gamtoje esama labai įvairių spalvų deimantų: bespalvių, gryno vandens spalvos, žydrų, rausvų, rožinių, oranžinių, geltonų, rudų, juodų, pilkų ir žalių. Brangiausi brilintai yra balti arba bespalviai, melsvi, o pigiausi – tamsiai rudos spalvos. Jie skirstomi į pirmo, antro ir tečio vandens briliantus. Deimantai žymimi karatais. Karatas yra svorio matas. 0.4 g.atitinka 1 karatą. Paprastai deimantas turi turėti 4 briaunas. Kuo briaunų daugiau, tuo brangesnis. Gali būti iki 80 briaunų. Tad jis kainuos kaip 2 geros mašinos. Didziauisas pasaulio deimantas vadinamas Kalinandu – jis sveria tiek pat kiek ir ananasas. Tauriesiems metalams priskiriami sidabras, auksas, platina ir ju lydiniai. 2.Tauriojo metalo kiekis lydinyje nusakomas praba. Iš šiu metalu pagaminti juvelyriniai dirbiniai, stalo indai ir irankiai, paveikslu aptaisai, liturginiai reikmenys. Paprastas auksas skirstomas į probas: 958, 750, 583, 500, 375 ir t.t. Jeigu yra 5 skaičius – tai geras auksas. Pats geriausias yra 583, 500.1. Baltasis auksas maišytas su platina. Jis yra tvirtas, blizgus.Rubinas ir safyras – tai dvi mineralinio korundo atmainos: rubiniai ugnies raudonumo, o safyrai rugiagėlių melsvumo brangakmeniai. Korundas ypač kietas mineralas, pagal kietumą jis antroje vietoje po deimanto. Nepaprastai įdomūs raižyti rubinai. Šiuo metu paplitę sintetiniai rubinai. Prekiniai rubinai skirstomi į 3 grupes: gražūs, tamsūs ir šviesūs. Patys brangiausi pasaulyje – kraujo raudonumo Birmos rubinai, brangakmenių rinkoje vadinami balandžio kraujo rubinai, tamsesnių tonų – jaučio kraujo rubinais, o šviesesnių – vyšniniais rubinais. Rubinams, kaip ir kitiems brangakmeniams, priskiriamos magiškos ir gydomosios savybės. Dėl kraujo raudonumo spalvos rubinai vadinami gyvybės akmenimis, manoma, kad jie stiprina širdį, sugrąžina prarastas jėgas, padeda atsikratyti liūdesio, tačiau, pasak senovės išminčių, piktiems žmonėms gali sustiprinti įgimtą žiaurumą.

Kalnų krikštolo kristalai dažniausia būna šešiasienių prizmių pavidalo, jo kietumas dešimtainėje Moso skalėje – 7 balai. Gamtoje aptinkama kalnų krikštolo įvairiais deimantų vardais – tai plačiai žinomi Krymo deimantai. Gintaras – minkštas brangakmenis, pagal mineralų kietumo skalę jo kietumas yra 2 – 2.5. Todėl gintaro dirbinių reikia stengtis nesubraižyti. Didžiausias gintaro gabalas svėrė 13 svarų (4.2 kg). Malachitas – tai ryškios, sodrios, gyvenimo geismą žadinančios, šilkinio švelnumo žalsvos spalvos akmuo. Plačiausiai paplitęs yra geltonas arba aukso geltonumo gintaras; iš to ir kilę terminas „gintarinė spalva” 3.Auksas yra ypatingai kalus ir gali buti išplotas i plonycius persišvieciancius lakštus.

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 688 žodžiai iš 1162 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.