Kaip pasirinkti tinkamą partnerį
5 (100%) 1 vote

Kaip pasirinkti tinkamą partnerįŠis referatas veikiausiai bus skirtas žmonėms norintiems susirasti tinkamą gyvenimo partnerį. Rašydamas stengiausi surinkti daug reikalingos informacijos bei galvodamas, kad galbūt kam nors tai padės. Pasąmonė visada stengiasi mums padėti, nesvarbu, ar kas nors nori susitvarkyti gyvenima taip, kad jis būtų laimingesnis, sėkmingesnis ar tiesiog tik įdomesnis. Anksčiau ar vėliau ateina tas momentas, kai pradedi jaustis vienišas, pilnai savęs neišnaudojantis. Dažniausiai tai būna tiems, kurie neturi “antrosios pusės”, kuria galėtų didziuotis, kuri galėtų užpildyti vienišumo jausmą.

„Širdis turi savo nuostatas, kurių neįmanoma suprasti“, — šiandien vis dažniau mokslininkai pateikia mums protingus paaiškinimus palikdami labai erdvės romantikai. Atsakydamas i klausimą, „širdis, protas ar paprasčiausiai hormonai nulemia tai, kad mes įsimylime konkretų asmenį“, mokslininkai „širdžiai“ priskiria apgailėtiną šalutinį vaidmenį. Anksčiau partnerio pasirinkimas buvo dažnai traktuojamas kaip biologinis, o ne psichinis procesas. Aš nemanyčiau kad reikėtų apsistoti ties vienu punktu ir mastyti kad meile gimsta is butent to vienintelio dalyko. Meile nera toks apibrežtas dalykas. Tad, kam dovanoti širdį? Žinoma, tam vieninteliam ar vienintelei. O kaip sužinoti, kuris tas tikrasis?

Motina gamta ir čia nepalieka mūsų nelaimėje. Mylimojo pasirinkimas žmonijos egzistavimui toks svarbus, jog mus tebevaldo tam tikras pirmykštės bendruomenės isnstinktas. Gamta įteikia mums kelis stiprius kozirius: galimybę matyti, užuosti ir rinktis. Šie trys dalykai lemia mūsų gyvenimo partnerio pasirinkimą.

„Širdis turi savo kriterijus, apie kuriuos protas nieko nenutuokia“, — sakė filosofas Blaise’as Pascalis. Pirmiausia tai siekimas pratęsti giminę ir troškimas išauginti sveiką, sugebančią išgyventi jaunąją kartą. Mes patys sąmoningai nesuvokiame šio pirmykščio instinkto, bet jis veikia. Čia tiktų labai geras psichologo Jorgo Eimanno pasakymas: „Šis instinktas man primena marmaledu aptepta bandelę, kuri pusryčių metu nukrinta ant žemės — suprantama, saldžiąja puse žemyn. Tai dėl sunkio jėgos, kurios mes nematome, bet ji vis dėlto veikia“.

Kai ieškome partnerio, pirmiausia renkasi akys, o akmens amžiaus instinktas visada veikia. Būtent todėl moteris maunasi juodas kojines ir aunasi aukštakulnius batelius. Rūpestingai paryškintos akys, ryškiai padažomos lūpos, kad jos dar labiau spindėtų. Ir tai jokiu būdu ne žaidimas, o evoliucijos padariniai: ji vilioja, nes trokšta palikuonių! Štai tikrasis tikslas, o jam pasiekti reikia jo, to vienintelio, pajėgaus, pranokstančio kitus.

Charlesas Darwinas pripažino: „Visada renkasi moterys“. Moterys vilioja ir renkasi, o vyrai leidžiasi pagaunami, dažnai to patys nepastebėdami. Vis dėlto tam, kad būtų siekiama jų palankumo, vyrai turi ką nors pasiūlyti. Moteris instinktyviai žino, kaip vyras turi atrodyti: aukštas, plačių pečių, mokėti pasirodyti, žvelgti atvirai ir tiesiai. Viskas jame privalo simbolizuoti stiprumą ir sveikatą. Moteris atkreips dėmesį ar vyras pilvotas, ar turi ištreniruotus raumenis. Savaime suprantama, jog šiais automatinio automobilio laikais tai visai nebūtinas dalykas, bet renkantis partnerį vis dar lemia akmens amžius ir jame vyravusi nuomonė: sportiskas vyras geriau kovos už būvį, bus šaunus medžiotojas ir narsus gynėjas — to kaip tik reikia moteriai.

Vyro fizinis patrauklumas moteriai nėra svarbiausias dalykas, bet daug ką reiškia saugumas ir patikimumas. Rūpindamasi namais ir vaikais, iš medžiotojo, besibraunančio per džiungles, moteris tikisi, kad jis aprūpins ją ir vaikus, antraip mažai šeimai kiltų pavojus pražūti. Ji žiūri, ar jis apskritai turi prielaidų sėkmingai ūkininkauti, ar išorinės savybės rodo, jog jis vikrus medžiotojas. Jei vyras išsivystęs fiziškai, turi stangrią sėdynę ir lankstų liemenį, vadinasi, jam nebus sunku medžioti mamutą, ko nepasakysi apie didelį pilvą užsiauginusį vyra. Giedros, meiliai žvelgiančios akys žada rūpestingumą ir ištikimybę.

Vis dėlto moteriai svarbiausia vyro pasitikėjimas savimi ir kompetencija. Vieno skaityto psichologinio eksperimento metu vyrams buvo duota užduotis išvesti moterį per labirintą. Moterys geriausiai jautėsi su tais vyrais, kurie tvirtai ir drąsiai ėjo tuo klaidžiu keliu. Savo elgesiu šie vyrai įrodė, jog yra rūpestingi, kompetetingi ir patikimi.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 696 žodžiai iš 1350 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.