Kas yra draugyste
5 (100%) 1 vote

Kas yra draugyste

ĮVADAS

Ilgus šimtmečius žmonės svajojo apie lygybę ir brolybę, apie draugiškus santykius. Poreikis bendrauti, kolektyviai veikti kyla iš žmogaus visuomeninės prigimties, kuri susiformavo ilgoje visuomenės raidoje. Draugystė – didelė vertybė žmonių gyvenime. Dar senovės Graikijos mąstytojas Aristotėlis teige, kad “Draugystė – pati būtiniausia gyvenime, nes niekas nepanorės gyventi be draugų, netgi tuo met, jeigu turėtų visas kitas gėrybes”. Kai kas sako – sudėtinga tema; kvepia sentimentais ir paverkšlenimais. Kai kas mano, kad tai ieškojimas šimtų pavyzdžių ir knaisiojimasis po draugystės pavyzdžius. Sudėtinga, bet vis dėl to gana įdomi tema.

Įdomu kaip buvo vaikystėje? Ar esate kada nors sušukę: “ Noriu draugo visam gyvenimui!”? Turbūt tada dar nesupratome, kas yra draugystė, ką reiškia gyvenime tikras draugas. Gal ir dabar neviską suvokiame, ne visada tiksliai, išsamiai galime apibūdinti kas tai yra draugystė. Vaikystėje tokių klausimų nespręsdavome. Kieme bėgiojantys vaikai buvo mūsų draugai. Iš vaikystės metų daug kas išlieka. Gal kažkas išliko ir iš vaikiškos draugystės, nors buvusių draugų arti jau seniai nėra. Bet, šiaip ar taip, iš vaikystės draugystės išaugame kaip iš vaikiškų drabužėlių.Vadinasi, daug ką sprendžia, siūlo, keičia gyvenimas.Vieni lapai nuvysta, vietoje jų išdygsta kiti. Atėjusi jaunystė atveda ir kitus draugus. Kiti interesai, išaugę poreikiai, intelektas prašyte prašosi kitų draugų. Ypač draugystę mėgsta jaunimas.Čia apie draugystę rašiau siaurąja prasme.

Dėstymas

Visi mes turime draugų, giminių, pažįstamų. Vienam būtų labai sunku. Sakoma, tas kuris mano jog gali apsieti be kitų žmonių, labai klysta, o tas kuris mano kad žmonės negali apsieti be jo, klysta dar labiau. Ar gali jaunas žmogus užsidaryti savo minčių ir svajonių rate?Bet juk taip norisi kam nors atverti širdį, pasidalinti įspudžiais, rūpesčiais ir džiaugsmais. Deja nekiekvienam gali išsipasakoti. Nesinori, bet kam passakoti savo slapčiausias mintis, svajones. Juk gali ir nesuprasti, pasityčioti.

Ne kiekvienas sutiktas žmogus ar net bendradarbis yra mūsų asmeninis draugas. Tik tuos žmones, su kuriais artimai bendraujame, laikome savo asmeniniais draugais arba bičiuliais. Draugystė užsimezga įvairiomis aplinkybėmis : kelionėse, poilsio vietose, turistiniuose žygiuose ir taip toliau. Tačiau dažniausiai draugiški ryšiai susiformuoja bendroje gamybinėje ir visuomeninėje veikloje. Man visada yra įtartini tie, kurie turi daug draugų. Gal klystu, bet manau, jog galima tureti vieną, gal du, na tris draugus. Tikrus draugu. Ne kokius nors bendraminčius, ne pašnekovus, ne reikalingus žmones, o tikrus draugus. Nėra ir negali būti darbo draugų, poilsio draugų, studijų draugų. Čia jau visai kas kita. Draugystė ne kostiumai, kurių turime įvairioms progoms.

Draugystė turi savo dėsningumų. Juk teisingai žmonės sako, net tėvai to klausia: “Pasakyk, kas tavo draugas, ir aš pasakysiu, kas tu”. Draugas – tai tarsi tu pats, tarsi tavo antrininkas. Draugas gal net daugiau nei tu pats. Iš jo gali pasimokyti, į jį visada gali atsiremti. Tikras draugas neišduoda, jeigu išdavė, nebuvo tikras draugas. Darugysčių būna visokių.Bet mes visada trokštame, visada ieškome tos – Didžiosios, kurią mums gyvenuimas padovanoja kaip stebukla. O iki tokios labai toli. Iečkodami jos, dažnai tenkinamės pripratimu, pasitikėjimu, jaukumu, nors tai tik draugystės bruožai, tai tik išorinė jos dalis.

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 575 žodžiai iš 975 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.