Kas yra tolerancija dokumentas
5 (100%) 1 vote

Kas yra tolerancija dokumentas

Tolerancija mano akimis

”KAS yra tolerancija? Tai – žmoniškumo išdava. Mes visi pilni silpnybių ir paklydimų, todėl atleiskime vieni kitiems visas kvailystes – tai pirmasis gamtos dėsnis”. Taip apie toleranciją rašė Volteras savo knygoje ”Filosofijos žodynas”.

O kaip kiekvienas iš mūsų supranta toleranciją? Kadangi galiu kalbėti tik už save, man tolerancija – kitokių požiūrių, asmenybių, keistų kultūrų ir papročių, įpročių, pomėgių priėmimas. Supratimas, kad visa kas man nepažįstama arba nepriimtina nėra blogai, tiesiog kitaip. Tolerancija reiškia pakantumą bei tam tikrą pagarbą kitaip mąstančiajam, nebūtinai pritariant jo nuomonei.

Galėčiau pasakyti, kad Lietuvoje, ypač paskutinįjį penkmetį būti išskirtiniu tapo mados dalykas. Atrodyti, rengtis kitaip, elgtis pažeidžiant įprastas, dažnai per daug sustabarėjusias visuomenės nustatytas taisykles, šablonus tapo labai populiaru, o ypač tarp paauglių. Bet ar išskirtinumas yra peiktinas? Žinoma ne, tiesiog, kaip ir visur, turi būti saikas ir išlikti sveikas protas. Neretai būna ir juokingų, absurdiškų atvejų, kai žmogus šokiruoja vardan šokiravimo, o ne dėl to kad jis toks iš tiktųjų yra, ir taip jaučia. Štai ir pasireiškia mada, kuri verčia prarasti savastį, vien dėl noro būti matomu bei garbinamu. Nes šokiruojantys ir išskirtiniai asmenys atkreipia į save dėmesį, pritraukia aplinkinius, jų vardus greičiau atsimena. Kartais skambi kalba užliūliuoja ir žodžių esmė netenka prasmės, ir blizgančios, garbinančios akys mato tik stabą.

Deja, mano mylimojoje gimtinėje žmonės labai netolerantiški. Šis terminas daug kam skamba naujai, snobiškai, kai turėtų būti visiems labai gerai žinomas, suprantamas ir paisomas. Neretas žmogus bijo pažiūrėti į neįgalų žmogų, o vaikai netgi šaiposi iš jų, kitų rasių atstovai palydimi nepatikliais, pašaipiais žvilgsniais. Tikintys į kitas religijas apšaukiami sektantais. Netgi neverta kalbėti apie homoseksualus, kurie visuomenės laikomi atmatomis. Plačiau norėčiau pasisakyti apie neįgaliuosius.

Šiuo metu Jūs matote 65% šio straipsnio.
Matomi 336 žodžiai iš 515 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.