Katrės likimas žemaitės apsakyme marti
5 (100%) 1 vote

Katrės likimas žemaitės apsakyme marti

Ar mane sujaudino Katrės likimas

Žemaitė – XXa. pr. rašytoja, kūrusi apsakymus, dažniausiai aprašydama sunkią moters dalią. Apsakyme „Marti“ iš ciklo „Lamė nutekėjimo“ taip pat atsispindi sunkus molers likimas.

Skaitant šį apsakymą negalėjau likti abejinga pagrindinės veikėjos Katrės gyvenimo istorijai. Su Katre susipažįstame iš Vingių, jos būsimų anytos ir šešuro, dialogo. Sužinome, kad ji turtinga, tvarkinga: tikra „cacka pacacka“, darbšti, kas Vingiams labai nepatinka. Man gaila Katrės, nes vos pradėjusi skaityti supratau, kad prieš savo valią ištekinta, naujoje šeimoje ji nebus laiminga. Jautri, švelni, nuolanki būtybė nepritaps prie storžievių Vingių. Jaudina marčios pastangos įtikti naujiesiems tėvams, ypač epizodas, kai Katrė, norėdama įtikti anytai ir šešurui, puolė jiems po kojų, bučiavo rankas, davė dovanų, o šie tik skaudžiai ją užgauliojo. Visos naujos šeiminkės pastangos įtikti savo vyrui, anytai ir šešurui, pakeisti jų žalingus įpročius, ėjo veltui. Nei marčios meilumas, nei darbštumas nesukėlė Vingiams gailesčio.

Bėgant lakui, o Vingių kandumui neblėstant, pradėjo keistis pati Katrė. Mane labai nustebino marčios charakterio pasikeitimai. Ankščiau buvusi švelni, nuolanki, ji tapo pikta, kandi, „dantinga“ kaip ir Vingiai. Katrė jau drįso ir atsikirsti anytos užgauliojimams, ir pareikalauti. Barniai ir riksmai Vingių namuose tapo kasdienybe. Net kaimynės pastebėjo – „kertasi kaip kirvis su akmeniu“.

Šiuo metu Jūs matote 67% šio straipsnio.
Matomi 240 žodžiai iš 359 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.