Kazio binkio charakterio atspindziai kuryboje
5 (100%) 1 vote

Kazio binkio charakterio atspindziai kuryboje

PRATARMĖ

Tema ‚,Kazio Binkio charakterio atspindžiai kūryboje“ buvo pasirinkta todėl, kad analizuoti kitų autorių kūrinius buvo įdomu ir gana nesunku, tad ir pasirinkau šia temą, kuri man atrodė įdomi. Šiame referate daugiausiai bus remiamasi Vinco Kuzmicko knyga „Kazys Binkis“ ir Kazio Binkio eilėraščiais. Šio referato tikslas išanalizuoti Kazio Binkio kūrinius, juose surasti autoriaus charakterio atspindžius. Aš manau, kad man gana gerai pavyko atskleisti autoriaus charakterį, perprasti charakterio bruožus, pats darbas gavosi gana geras, nes naudojau daug literatūros, kuri labai tiko referatui. Sunkumai buvo iškilę renkant informaciją apie autorių, tačiau ją radau apsilankęs bibliotekoje.

KAZIO BINKIO CHARAKTERIO ATSPINDŽIAI KŪRYBOJE

Kazys Binkis – jaunatviškos sielos, išdidus ir principingas lietuvių rašytojas. Nors kūrybinis Kazio Binkio palikimas nėra didelis, tačiau visuose žanruose jis pasiekė didelių aukštumų. Kūrė eilėraščius, siužetinius eilėraščius vaikams, poemas. Išleido poezijos knygų vaikams. Sukūrė populiarią dramą jaunimui ,,Atžalynas“. Kazys Binkis gimė 1893 metais lapkričio 4 dieną Gudelių kaime, Biržų apskrityje. Buvo baigęs mokytojų kursus, kurį laiką mokytojavo, studijavo Berlyne literatūrą ir filosofiją. Daug prisidėjo prie žurnalo ,,Keturi vėjai“ organizavimo ir pasirodymo. Mirė Kazys Binkis 1942 metais balandžio 27dieną Kaune. Šiame referate bus analizuojami Kazio Binkio charakterio atspindžiai kūryboje.

Kazys Binkis, kaip retas kuris lietuvių rašytojas, turėjo stiprų poeto talentą, kurio dėl pernelyg ankstyvos mirties nerealizavo. Jo kūrybinis palikimas, nors ir nėra gausus, daug ką pasako apie autoriaus, Kazio Binkio charakterį. Pirmasis man labiausiai įstrigęs Kazio Binkio charakterio bruožas buvo jo begalinė meilė gamtai. Tai atsispindi daugumoje Kazio Binkio kūrinių :

Taip gera, taip lengva, jauku ant krūtinės,

Taip jau čia širdis tą pavasario gandą,

Diegai pinavijų iš žemės jau lenda, –

Pražys tuoj ir gėlės miškuos pirmutinės.

Autorius žemės pabudimą vaizduoja taip natūraliai, taip gaiviai, tarsi autorius pavasarį stebėtų pirmą kartą. Poetas be galo mėgo gamtą – upes, ežerus, ir maloniausias laisvalaikis jam buvo meškeriojimas, betikslis vaikščiojamas basam rasotomis pievomis, klausantis paukščių ir valandų valandas besigėrint dangaus žydruma ir laukų platumomis. Dar labiau išryškėja autoriaus meilė gamtai jo trioletų cikle ,,Utos“. Šiame cikle atsiskleidžiama autoriaus meilė gėlėms:

Visas kraštas – vienos gėlės!

Ar čia žemė, ar čia rojus?

Ugniaspalvės aguonėlės

Tik liepsnojas, tik liepsnojas…

Taip vaizdžiai autorius parodo meilę ne tik aguonoms, bet ir kitoms gėlėms. Šitaip autorius išreškia savo meilę gamtai.

Kitas mylimas Kazio Binkio dalykas buvo vaikiškos literatūros kūrimas. Visos Kazio Binkio originalios poemėlės vaikams yra pašiepiančios kūdikystės metams būdingus įpročius, patariančios ir net pamokančios, kaip derėtų elgtis ir panašiai :

Nes jei vaikas bijo darbo

Tai užaugęs eis su tarba.

Paukštis ir žvėris kiekvienas

Dirba, triūsia kiauras dienas.

Taip autorius pašiepdamas vaiką parodo, jog darbas yra pirmoji žmogaus reikmė. Taip pat autorius vaikams ir ne tik, pabrėžia vaikystės grožį, jos gyvumą, linksmybes:

Ei vaikai, – visi iš gryčių!

Žiūr – karklai pilni katyčių.

O tarp alksnių ir žilvyčių

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 548 žodžiai iš 1086 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.