Kazys binkis1
5 (100%) 1 vote

Kazys binkis1

TURINYS

1. ĮVADAS………………………………………………….3 psl.

2. BIOGRAFIJA…………………………………………..4 psl.

3. STRAIPSNIAI………………………………………….5 psl.

4. KAZIO BINKIO KŪRYBA……………………….6 psl.

5. EILĖRAŠČIAI………………………………………….7 psl.

6. NAUDOTA LITERATŪRA……………………….8 psl.

ĮVADAS

Kazys Binkis yra garsus Biržų krašto rašytojas. Per keturiasdešimt devynis metus jis sugebėjo parašyti tiek daug poezijos, prozos bei dramos kūrinių. Per tokį trumpą laiko tarpą Kazys Binkis pavergė žmonių širdis. Jo eilėraščiai yra nepaprastai gražūs. Mes Kazio Binkio neturėtume pamiršti! Juk jis savo poezija paįvairino mūsų gyvenimą. Jo eilėraščiai – tai tikrų tikriausia dovana!

BIOGRAFIJA

Kazys Binkis gimė 1893 m. lapkričio 4 d. šiauriniame Lietuvos pakrašty – netoli Papilio miestelio esančiame Gudelių sodžiuje(Biržų raj.) – mirė 1942 m. balandžio 27 d. Kaune.

Kazys gimė labai vargingoje šeimoje, kurioje buvo nuolatiniai barniai, nepritekliai. Jo tėvai: Antanas Binkis, Petronėlė Binkienė ( Būtėnaitė ).Kazys turėjo sesę Uršulę. 14 metų jis pradėjo lankyti Papilio liaudies mokyklą. 1908 m. Kazys Binkis įstojo į „Saulės“ mokytojų kursus. Sužinojęs, kad Biržuose atidaryta keturklasė mokykla, labai apsidžiaugė. Netrukus jis jau Biržuose. Kazys gyveno Dirvonų gatvėje (dabar Vytauto).Šioje mokykloje jis pramoko vokiečių ir prancūzų kalbų, o vėliau jas, ypač vokiečių, išmoko tobulai. K.Binkis po kiek laiko buvo pašalintas iš mokymo įstaigos ir niekas tiksliai nežinojo dėl ko. Nuo šio karto prasidėjo keleri neramių klajonių metai. Kurį laiką jis mokėsi Voroneco žemės ūkio mokykloje, bet ir čia neilgai. Nepajėgdamas numalšinti aistros rašyti, kurti, 1912 m. rudenį be skatiko kišenėje atsirado Vilniuje. Kazys Binkis atsivežė pluoštą eilėraščių, kuriuos tikėjosi paskelbti lietuviškuose laikraščiuose, ketino savarankiškai rengtis brandos atestato egzaminams. Vilniuje jau veikė „ Ryto“ draugijos išlaikoma lietuvių gimnazija. Aštuoniolikmetis sodžiaus bernelis ne tik nepasimetė didžiuliame, nelietuviškai kalbančiame mieste, bet veikiai susirado pažįstamų ir darbo. Geru žodžiu, o retkarčiais ir pietumis jį parėmė lietuvių moksleivių bendrabučio vedėja Matilda Šveikauskienė – Viršilaitė, poetas L. Gira ir kiti inteligentai. 1913 m. pradėjęs eiti pirmasis lietuvių literatūrinis žurnalas „ Vaivorykštė“ kiekviename numeryje (išskyrus pirmąjį) skelbė K.Binkio eilėraščius.

(1907 – 1915) Kazys Binkis pradėjo dirbti „Vilties“ laikraščio korektoriumi. Vėliau, kurį laiką jis tarnavo pas Papilio grafą Šuazelį de Gufjė miškų urėdo padėjėju. Ilgiau neužsibuvęs naujose pareigose, vėl vyksta į Vilnių ir 1915 m. vasarą čia baigia Lietuvių komiteto surengtus mokytojų kursus. 1917 m. vasarą mokėsi Pasvalyje surengtuose mokytojų tobulinimosi kursuose. Savo visus mokslus Kazys Binkis baigė Berlyno universitete, studijuodamas literatūrą ir filosofija. Be to 1921 m. birželio 24 d. , per Jonines, Kupiškio miestelyje įvyko K.Binkio ir P. Adomonytės vestuvės. Maždaug po 10 m. jo žmona mirė. Tada K.Binkis vedė Sofiją Kudrevičiūtę – Nacevičienę, turėjusią Balsiuose netoli Pakruojo, nedidelį dvarelį.

1941 m. lapkričio 16 d. mirė jo mama. Šis įvykis K.Binkį prislėgė ir nualino. Poeto jėgos diena iš dienos geso ir geso. Sulaukęs išsiilgto pavasario, turėdamas vos keturiasdešimt devynerius metus, jis užgeso visam laikui.

STRAIPSNIAI

K.Binkis parašė nemaža straipsnių literatūros, kultūros, švietimo klausimais. Straipsniuose ryškiausiai atsispindi jo estetinės pažiūros ir simpatijos, jo pasaulėžiūra ir ideologinės pozicijos. Rašytojas nuolat rūpinosi lietuvių kultūros ir literatūros ugdymu, sielojosi dėl liaudies švietimo, ragindamas kurti ne buržuaziniam elitui, o plačiosioms masėms. Ne vieną kartą jis ypač aštriai kritikavo buržuazinės valdžios kultūrinę politiką, lietuviškosios biurokratijos abejingumą meno reikalams, skundėsi sunkiomis literatūros ugdymo ir rašytojų gyvenimo sąlygomis. Kartu straipsniuose atsispindi ir K. Binkio pasaulėžiūros ribotumui, vietomis prasikiša „tautinės vienybės“ idėjos, praeities reiškinių vertinimas buržuazinės istoriografijos dvasia.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 651 žodžiai iš 1285 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.