Kino teatrai
5 (100%) 1 vote

Kino teatrai

KINO TEATRAI

1. bendri reikalavimai. Pagal projekcijos pobūdį ir ekrano tipą kino teatrai būna: su siauro tipo ekranu, plataus ekrano, plačiaformatiniai ir panoraminiai, o kartais pasitaiko ir įvairių specialios projekcijos tipų kino teatrai- cikloraminiai, stereoskopiniai bei kitokie. Pagal eksplotacines savybes kino teatrai būna veikiantieji visus metus ir sezoniniai, veikiantys tik šiltuoju metų laiku (uždari ir atvirų aikštelių pavidalo). Kartais šie abu tipai gali būti apjungti. Kino teatrai pagal repertuarą skirstomi į: meninio filmo, kronikinius ir mokslo populiarinimo filmų kino teatrus.

Miesto urbanistinėje struktūroje, kinoteatrai o ypač daugiasaliai kinoteatrai (megapolisai), turi būti talpinami centrinėje miesto dalyje, šlia stambių prekybos centrų ir ofisų. Turėti gerą visuomeninio ir individualaus transporto privažiavimą ir individualaus transporto parkavimo aikštyną, Vilniuje puikus pavizdys “AKROPOLIS”.

2. kino teatro struktūra ir reikalavimai pagrindinėms patalpoms. Kino teatro patalpas galima suskirstyti į tris grupes: žiūrovų patalpų grupę, kino aparatinės patalpas ir tarnybines- ūkines patalpas.

Į žiūrovinių patalpų grupę įeina: salė, foje ar kuluarai, kasų vestibiulis, rūkomasis, sanitariniai mazgai.

Kino aparatinės patalpų grupėn, be projekcinės su filmų pervyniojimo patalpa ir tambūru, dar įeina elektros jėgainės patalpa bei wc mechanikui ir kt.

Kino teatro tarnybinių- ūkinių patalpų skaičiun, priklausomai nuo jo didumo, įeina: patalpos administracijai ir aptarnaujanačiam personalui, dirbtuvės (plakatinė ir stalių darbų), elektrinių įrenginių patalpos (skydinė, akumuliatorinė, rūgžtinė), ūkio sandėlis.

Salė . Kino teatro salės išplanavimas turi visiems žiūrovams suteikti reikiamas komforto sąlygas: ekranas turi būti geri matomas, vaizdas ryškus, garsas geras, saugi evakuacija. Šie reikalavimai sąlygoja tiek pačios salės vidaus erdvės matmenis, tiek vietų žiūrovams išdėstymo tvarką.

Dėl konstrukcinio paprastumo kino teatrai dažniausiai statomi su stačiakampio plano sale, tačiau būna ir kitokių salės plano fromų: trapecinių, ovalinių, apskritų ir t.t. Stačiakampės salės visais požiūriais tinka nedideliems ir vidutinio dydžio kino teatrams. Tačiau, kai didelis kino teatras, stačiakampėje salėje, abiejuose ekrano šonuose, lieka nenaudinga erdvė, kuri dažniausiai pašalinama panaudojant papildomas pertvaras. Dėl to didelėms salėms labiau tinka ekrano link siaurėjantis trapecijos ar jai artimos formos planas. Ovalinio plano formos salės turi sudėtingesnę konstrukciją, negu stačiakampės ar trapecinės, tačiau tokiose salėse yra didesnis nuošimtis žiūrovų vietų su geriausiu ekrano matomumu.

Kino teatro salės aukštis priklauso nuo ekrano aukščio ir jo padėties, o taip pat ir nuo žiūrovų vietų išdėstymo būdo.

Ekrano matmenys near atsitiktiniai, bet susieti su tolimiausio nuo ekrano žiūrovo kėdės nugarėlės atstumu nuo ekrano plokštumos proporcingumo ryšiais, kurie yra skirtingi įvairiems ekranų tipams. Pagal galiojančias normas siaurojo ekrano darbo plokštumos plotis sudaro 0.25 to atstumo, o aukštis- 0.73 jos pločio; plataus ekrano darbo plokštumos plotis yra lygus 0.43 minėto atstumo dydžio; o jos aukštis –apie 0.425 jos pločio; plačiaformatinio ekrano darbo plokštumos plotis yra lygus 0.60 tolimiausio žiūrovo atstumo nuo ekrano, o jos aukštis –apie 0.45 jos pločio. Ekrano forma priklauso nuo jo tipo. Siauras ekranas būna plokščias. Panoraminis ekranas turi smarkiai lanku išlenktą planą su apžvelgimo kampu, sudarančiu daugiau negu 14 laipsnių. Cikloraminiame- kino teatro ekranas turi cilindro formą. Platusis ir plačiaformatinis ekranai paprastai būna saikingai lenkti, su kreivumo spinduliu, lygiu ekrano atstumui nuo projekcinės patalpos priekinės sienos. Ekrano darbo plokštuma tamsiai aprėminama ir dėl to tarp jos briaunų ir lubų bei šoninių sienų paliekama ne mažesni, negu 70 cm pločio tarpai. Prie ekrano, iš jo užpakalinės pusės, įrengiami garsiakalbiai. Dėl šios priežasties tarp ekrano ir sienos yra paliekamas tarpas, kurio plotas priklausomai nuo ekrano dydžio 1.3-1.9 m. Siauriesiems ekranams, prie kurių garsiakalbiai įrengiami iš šonų, šis atstumas tesudaro 10-20 cm.

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 664 žodžiai iš 2043 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.