Klaipėdos pasiekimai
5 (100%) 1 vote

Klaipėdos pasiekimai

Nuskambėjęs III „Vivat akordeon“

Klaipėdos universiteto Menų fakulteto koncertų salėje 2002m. spalį baigėsi tris dienas trukęs III tarptautinis akordeono muzikos festivalis „Vivat akordeon“, – vienintelis respublikoje renginys, suburiantis žymius Lietuvos ir užsienio akordeonininkus bei akordeono muzikos mėgėjus.

Ryškiausia III akordeono muzikos festivalio žvaigžde tapo svečias iš Ukrainos V. Murza.

Vokalistų konkurse karūnuotos klaipėdietės

Uostamiestis siekia džiazo sostinės pozicijų.Trečiojo džiazo atlikėjų konkurso „Jazz voices-2004“ tarp prizininkų atsidūrė net dvi aukščiausius apdovanojimus pelniusios Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Džiazo katedros studentės.

Pirmosios vietos bei žiūrovų simpatijų apdovanojimus pelnė Rasa Veretenčevienė. Pagrindinį prizą komisija atidavė Kristinai Jatautaitei. Ši atlikėja ne tik dainuoja vokaliniame kolektyve “Cappella’A”, bet ir prieš kelis mėnesius pelnė trečiąją vietą Rygoje vykusiame Baltijos šalių džiazo atlikėjų konkurse.

2002m. liepą su jubiliejumi Klaipėdą sveikino prezidentai ir menininkai

Uostamiesčiu šventės metu domėjosi ne viena užsienio valstybė. Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje buvo surengtos Klaipėdos miesto prezentacijos.

Atskrido Lenkijos prezidentas A. Kvasnievskis, Latvijos vadovė Vaira Vykė Freiberga, Estijos prezidentas A. Riuiteris. Iš Londono atvyko garsus švedų muzikantas P. Jablonsky, kuris miestui padovanojo savo koncertą. 2002m. Klaipėdos džiazo festivalio koncertuose buvo apie 60 tūkst. žmonių

Paskaičiavimais, iki šeštadienio vakaro vien tik Teatro aikštėje apsilankė apie 17 tūkstančių džiazo muzikos mėgėjų., o visus festivalio koncertus išgirdo apie 60 tūkstančių žmonių.

„Tai pats didžiausias, sulaukęs daugiausiai publikos festivalis per visus devynis jo egzistavimo metus“, Net du trečdaliai festivalio dalyvių prašėsi į kitas Lietuvos uostamiesčio džiazo muzikos šventes.

Per tris dienas Teatro aikštėje publika išgėrė net 6 tūkstančius litrų „Faxe“ ir „Tauro“ alaus.

Klaipėdoje koncertavo žymiausi Europos vargonininkai

Klaipėdoje vyko tarptautinis vargonų muzikos festivalis, kuriame dalyvavo

Danielis Zaretskis iš Sankt Peterburgo. Romanas Slauzys, iš Lenkijos. Žinomas Vokietijos vargonininkas, klavesinininkas Bernhardas Romeris, Hansas Korintas, Julia Narozhna. Latviams atstovavo Ligita Sneibe. Stipriausių chorų dešimtuke „ aukuras“- trečias ( 2002m.)

Klaipėdos muzikos centro mišrus choras „Aukuras“ grįžęs iš tarptautinio chorų festivalio Korke (Airija), pelnė III vietą. Tai pats seniausias festivalis Europoje. Galimybę dalyvauti turėjo tik 10 chorų iš viso pasaulio,

„Dramos klasė“ verta pasaulinio universitetų teatro vardo…

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 393 žodžiai iš 740 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.