Klijuoto medžio karkaso standumo ryšiai medinės kolonos medinės klijuotos sijos bilietas
5 (100%) 1 vote

Klijuoto medžio karkaso standumo ryšiai medinės kolonos medinės klijuotos sijos bilietas

3. Klijuoto medžio karkaso standumo ryšiai.

Ryšiai ir ju konstrukcijos. Remai arkos gerai perima horizontalias jegas ju veikimo kryptimi statmena remo plokstumai, tokios konstrukcijos yra labai nepastovios,todel yra irengiami vertikalus ryšiai tarp kolonu ir horizontalus ryšiai denginio plokstumoje iš tu pačiu mediniu klijuotu elementu. Tokiu budu visas pastatas tampa erdviškai pastovus. Tai yra labai svarbu eksplotojant pastata. Vertikaleji ryšiai neleidžia laikančiuju konstrukciju apatinesjuostos mazgams iškrypti iš sistemos plokstumos. Jie sujungia gretimas konstrukcijas poromis išilgai pastato. Vertikaleji ryšiai naudingi ir kitais atvejais: jie palengvina kostrukciju montavima, sumažinatempiamu juostuliauni iš konstrukcijos plokstumos, palengvina nustatyti atstuma tarp laikančiuju konstrukcijuir pastariuju vertikalu pastatyma.

Ryšiai mediniose pastatuose turi 3 funkcijas; a)užtikrina išilgini ir skersini pastato pastovuma, b)priima horizontlias jegas ir perduoda jas I pamata, c)užtikrina gniuždomu, o kartais tempiamu elementu pastovuma.

Ryšiu išdestymas pastate. Ryšiu santvaros dedamos konstrukcijos viršutines juostos plokstumoje. Jos daromos išilgai galiniu sienu ir pastato viduje ne reciau kaip 25m ir netoliau kaip per 4 konstrukciju tarpus.

4. Medines kolonos. Tipai, skerspjūviai, jų elementai.

Medines kolonos: Tai yra gniuždoma konstrukcija, kuri remiasi į pamatus ar kitas atramas. Tokių kolonų aukštis gali būti iki 10m. jos gali buti istesinio skerspjūvio ir spragotosios. Skaiciojameji kolonu ilgiai

Mediniu kolonu tipai:

a)ištesinio rasto arba tašo b)klijuotos medenos c)sudetinio skerspjuvio d)spragotosios iš rastų arba tašų.

Medines spragotosios kolonos, arba statramsčiai. Statramsčiu vertikalus šonai ir tinklelio elementai daromi is tašų. Statramsčiu pločio ir auksčio santykis1/5-1/8, kai statramsčiai tolygus, ir 1/4-1/6 kai statramsčiai laiptoti. Mazguose elementai sujungimi varžtais. Mediniai statramsčių šonai tvirtinami prie pamato metalinėmis plokštelemis. 2 statramsčiai sujungti virsuje laikančiaja dengimo konstrukcija, sudaro skersini pastato rema.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 306 žodžiai iš 552 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.