Kompiuterių tipai
5 (100%) 1 vote

Kompiuterių tipai

TURINYS

KOMPIUTERIŲ TIPAI 1

ASMENINIAI KOMPIUTERIAI 4

MIKROKOMPIUTERIAI 5

MINI KOMPIUTERIAI 5

UNIVERSALIEJI KOMPIUTERIAI 6

DARBO STOTYS 6

LITERATŪRA 11KOMPIUTERIŲ TIPAI

Kompiuteriai dažniausiai skirstomi pagal naudojamą procesorių, magistralę, mobilumą ir pajėgumą. IBM PC tipo kompiuteriai turi firmos Intel arba firmų AMD, VIA sukonstruotus procesorius.

Pagal mobilumą kompiuteriai skirstomi į kišeninius (HPC – Handheld PC, Palmtop), nešiojamuosius (Notebook, Laptop) ir kabinetinius (Deskop), o pagal pajėgumą – į asmeninius ir profesionaliuosius.

Kišeniniai kompiuteriai yra autonomiški, telpa kišenėje, lengvi, turi sensorinį skystūjų kristalų ekraną ir elektroninę perrašomą (Flash) pastoviają atmintį, vadinamą elektroniniu disku. Kai kurie jų neturi klaviatūros ir yra valdomi tam tikrose vietose paliečiant ekraną arba ant jo specialiu pieštuku parašant komandas.

Nešiojamieji kompiuteriai taip pat yra autonomiški, turi klaviatūrą, daugiaspalvį skystūjų kristalų ekraną, diskinį ir CD arba DVD ROM kaupiklius, talpią RAM.

Kabinetiniai kompiuteriai yra stacionarūs, didesni ir sunkesni. Jų monitoriai dažniausiai turi elektroninį vamzdį. Jau gaminami skystųjų kristalų ekranai, skirti kabiniatiniams kompiuteriams, tačiau jie palyginti brangūs ir todėl kol kas nelabai paplitę.

Šiuolaikinis asmeninis kompiuteris turi 64 – 128 MB RAM, vieną disketinį kaupiklį, 15 – 20 GB diską, Celeron, Pentium III arba ekvivalentišką firmų AMD ar VIA 0,7 – 1,3 GHz procesorių, (CD – ROM ar CD – RW) arba DVD – ROM kaupiklį, modemą, garso plokštę, 15 – 17 colių spalvotajį monitorių.

Šiuolaikinis profesionalusis kompiuteris turi sparčiają Athlon, Pentium III ar Pentium IV procesorių veikiantį ne mažesniu kaip 1 GHz dažniu, ne mažesnės kaip 128 – 256 MB talpos RAM, talpesnį negu 20 GB diską, daugiau laisvų jungčių papildomoms plokštėms įdėti, taip pat 17 – 21 colio monitorių.ASMENINIAI KOMPIUTERIAI

Pirmieji asmeniniai kompiuteriai buvo skirti vienam vartotojui dirbti namuose ar įstaigoje. Dabar asmeniniai kompiuteriai gaminami labai įvairios paskirties ir sudėtingumo – nuo paprastų ir pigių nedidelio greičio namų kompiuterių su nedidele atminties apimtimi ir mažos talpos duomenų saugojimo atminties įrenginiais ar tinklo kompiuterių – vadinamųjų „interneto dėžių“, kuriems nereikia talpių standžiųjų diskų, labai sparčių mikroprocesorių ir didelės atminties apimties, iki didelio greičio kompiuterių su galingais mikroprocesoriais, talpiais duomenų saugojimo atminties įrenginais, aukštos skiriamosios gebos vaizdų sistemomis, skirtomis grafiniams, projektavimo, leidybos darbams atlikti. Asmeniniai kompiuteriai jungiami į didelio greičio tinklus, kad ir nutolę vienas nuo kito vartotojai galėtų efektyviai keistis informacija ar naudotis informacija, sukaupta dideliuose tinklo duomenų serveriuose. Asmeninius kompiuterius gamina šios kompanijos: IBM, Compag, Hewlett Packard, Dell, Gateway, Apple, Toshiba ir kt.

1976 m. amerikiečiai – Steveas Wozniakas ir Steveas Jobsas – surinko, kaip pasakojama, garaže pirmajį asmeninį kompiuterį, kurį pavadino Apple I:

1977m. jie įkūrė kompaniją Apple ir pagamino kompiuterį Apple II, kuris buvo plačiai naudojamas

namuose, įstaigose, verslo reikalams. Šio kompiuterio populiarumas ypač išaugo po to, kai į jį

pirmą kartą buvo įdiegta programinė įranga – skaičiuoklė (elektroninė lentelė) VisiCalc. Vėliau paplito ir kitų kompanijų asmeniniai kompiuteriai: Atari 500, Amiga, Commodore PET.

1981 m. kompanija IBM, panaudodama mikroprocesorių Intel 8088, sukūrė pirmajį pramoninį asmeninį kopiuterį, kurį pavadino IBM PC:

Šis kompiuteris tuo metu buvo greitesnis už kitus, turėjo 5,25 colio diametro lanksčiųjų diskelių, LD įrenginį ir kompanijos Microsoft operacinę sistemą MS DOS bei IBM operacinę sistemą PC DOS. Daugelis kompanijų taip pat kūrė asmeninius kompiuterius pagal IBM standartą, todėl jų kompiuteriai vadinami suderinamais su IBM PC.

1983 m. IBM sukūrė kompiuterį IBM PC XT, panaudodama modernesnį Intel 8086 mikroproce-sorių. Tais pačiais metais kompanija Apple sukūrė asmeninį kompiuterį Lisa, kuriame pirmą kartą buvo panaudota integruota programinė įranga ir grafinė vartotojo aplinka.

1984 m. IBM išleido asmeninį kompiterį IBM PC AT dar pažangesniu Intel 80286 mikroprocesoriumi.

Tai pačiais metais Apple sukūrė asmeninį kompiuterį Macintosh, kuris pradėjo Macintosh kompiuterių seriją.

1986 m. firma Compag pagamino asmeninį kompiuterį Compag su Intel 80386 mikroprocesoriumi.

Taigi kaip matoma laikui bėgant asmeninių kompiuterių galimybės labai sparčiai augo ir jau 1999 m. vasarą kompanija AMD sukūrė mikroprocesorių Athlon, dirbantį 600MHz, 750MHz dažniais, ir pirmą kartą istorijoje aplenkė Intel kompaniją, pateikdama vartotojams didesnio taktinio dažnio mikroprocesorių, su kuriuo gruodžio mėnesį prekyboje pasirodė kalėdiniai Compag ir Cyber Max kompiuteriai.

Pastarojo meto technologijos leidžia kurti vis greitesnius mikroprocesorius, tačiau asmeniniai kompiuteriai nebūtinai turi būti gaminami naudojant didžiausio taktinio dažnio mikroprocesorius. Tai priklauso nuo asmeninio kompiuterio paskirties, t.y. kokioms problemoms ar uždaviniams spręsti jis bus naudojamas:

kurti
tekstiniams ar skaitmeniniams dokumentams, ruošti duomenų ataskaitoms internete, atlikti moksliniams tyrimams ir kt.

MIKROKOMPIUTERIAI

Tai kompiuteriai, kurie priklauso ketvirtajai kopiuterių kartai ir skirti vienam vartotojui. Jie paprastai jungiami į kopiuterių tinklą, kad galėtų bendrai su kitais vartotojais dalytis galingo kompiuterio resursais – duomenimis, programine įranga, išoriniais įrenginiais. Labai dažnai terminas mikrokompiuteris vartojamas kaip asmeninio kompiuterio sinonimas. Tačiau taip gali būti vadinamas ir bet koks kitas mažas ar net galingas kompiuteris, kuris gali būti traktuojamas kaip darbo stotis, skiriama grafiniams ir mokslinių tyrimų darbams atlikti. Pirmą kartą terminas mikrokompiuteris buvo pritaikytas kompiuteriams, kurių centrinio procesoriaus funkcijas atliko mikroprocesorius – procesorius, realizuotas vienoje silicio plokštelėje.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 831 žodžiai iš 2471 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.