Konfliktai šeimoje
5 (100%) 1 vote

Konfliktai šeimoje

11

Vilniaus paslaugų verslo darbuotojų profesinio rengimo centras

Referatas

Tema: „KONFLIKTAI ŠEIMOJE“Vilnius

2005 m.

Turinys

Įžanga;

Psichologinis nesuderinamumas;

Šeimos sąvokos turinys;

Pareiga ir atsakomybė šeimoje;

Meilė ir priešiškumas;

Jaunos šeimos problemos – konfliktai;

Jaunų šeimų skyrybos ir jų priežastys;

Priežastys, kodėl išyra santuokos;

Skyrybos.

Įžanga

Kiekvieną moterį bent sykį gyvenime apsėda vedybų karštligė. Ir dažniausiai tada, kai šalia nėra tinkamo vyro. Na, ir prasideda! Puola šen, bėga ten. Pagaliau horizonte pasirodo kažkoks panašus į vyrą. Santuokos ištroškusi mergina per daug nesigilina. Barzda želia, kelnes dėvi – sveiks valio! Griaučiau prie altoriaus!

Tačiau ir iškyla klausymas:

– ar jūs tekėsite iš meilės???

Daugelis merginų tik dėl to ir teka. O gal jūs esate iš tų, kurios renkasi gyvenimo draugą dėl kokios kitos priežasties, pvz:

Norėdamos turėti kompanioną ar jaustis saugiai? Jeigu taip, tuomet jūsų vedybos turėtų būti laimingos.

Tarp merginų, kurios teka dėl saugumo ar pinigų, laimingų santuokų siekia 60%, tačiau laimingų santuokų, sukurtu iš meilės (ar to kas vadinama meile) yra daug mažiau – 46%.

Psichologinis nesuderinamumas

Šeimos santykius tiria įvairios mokslinės disciplinos:

Sociologija;

Demografija;

Etika ir kt.

Suprantama, kad kiekvieno iš jų duomeny, bei teorijos gali plėsti psichologinės paramos šeimai.

Šeimos sąvokos turinys

Šeimos apibrėžimų mokslinėje literatūroje tikrai daug. Kai kurie iš jų tiek paplitę, kad net būtu sunku nustatyti jų autorystę. Tačiau tokį apibrėžimą pateikia N. Solovjovas:

– šeima gali būti suprantama kaip visuomenės raidos produktas, kaip maža grupė kartu gyvenančių ir turinčių bendrą biudžetą giminaičių grupė.

Pareiga ir atsakomybė šeimai

Pareiga šeimoje – tai toks atsakomybės jausmas, kurį turi turėti kiekvienas žmogus. Ištikimas savo šeimai žmogus atlieka savo pareigas, net jei jos būtu jam nemalonios ar dėl jų tektų paaukoti savo laimę, nes šeimos pareigos yra pirmoje vietoje. Jeigu žmogus yra susituokęs ir turi savo šeimą, prieš ką nors nusprendęs turi pagalvoti ar šis sprendimas nepakenks jo šeimai. Pareiga nurodo, koks turi būti ryšys su kitais žmonėmis, o ypač su savo šeimos nariais. Tai palaiko bendrą gyvenimo tvarką.

Taigi, šeima turi būti svarbi, jeigu vyras arba moteris nusprendė išsiskirti, jie turi pagalvoti apie pasekmes ir jeigu šeimoje yra vaikų apgalvoti jų tolesnį gyvenimo būdą ir auklėjimą.

Meilė ir priešiškumas

Aš turiu meilę! Tačiau mes įsitikime, kad dauguma žmonių turi meilės problemų su savimi ir su kitais. Kai tuokiamės esame laimingi, pilni vilties, išgalių, todėl , kad esame įsitikinę, jog mūsų meilės jėga viską nugalės. Tačiau dažniausiai taip nebūna.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 465 žodžiai iš 1385 žodžių.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA (kaina 0,87 €) ir įveskite gautą kodą į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.