Konspektas tingintiems skaityti altorių šešėly 2-3 dalies
5 (100%) 1 vote

Konspektas tingintiems skaityti altorių šešėly 2-3 dalies

Tingintiems skaityti visą „ Altorių šešėly“ – trumpas konspektukas 2-3 dalies. Gabijos Vosyliūtės autorystė

1. Liudas atvyksta i kalnynu parapija. Atremontuojamas jam vikariatas. Klebonas Platūnas ir vikaras 1 vikaras Stripaitis nebuvo patenkinti jo, kaip 2 vikaro atvykimu. Platūnas- klebonas, užsiėmęs ūkiu. Stripaitis- vikaras, užsiėmęs 2 koop. parduotuvėm „ Žagre“ ir „ Laime“. Julė- klebonijos šeimininkė davatka.

2. Atvyksta Vasaris su tėvu ir iškart pajunta, kad jis nelaukiamas. Sekančia diena j is suzino, kad laikys laidotuves su pamokslu( aisku jis to nemoka) ir nutaria nesikisti i „ Zagres“ reikalus. Žiodelis- Kunigo Stripaičio priešas vis prašantis, kad tas sušauktų kooperatyvo susirinkima ir ismoketu jiems pinigus.

3. Sunkiai atlaike misias, nes vis klydo. Nepatiko jam nešvari bažnyčia. Klausėsi išpažinčių ( davatkos net iš kito kaimo pas ji atvaziuodavo). Kažkoks Piktupiu Andrius is tu, kurie ejo ispazinciu neprileido prie Komunijos, bet jis nuejo. Aisku ir vel jis apie tai galvoja.

4. Grizo kunigai is miesto ir pareze linkėjimu nuo Liuces Brazgienes, dabar jau Naujapolio gražuoles. Strimaitis praso but faktiniu kooperatyvo pirmininku, bet Liudas atsisako.

5. Sutiko Kalnynu dvaro baroniene Rainakiene ir barona Rainaki jodinėjant. Baroniene susizavi. Jis vis dar netiki, kad jis kunigas.

6. kartu su davatkom sutvarko baznycia. Stripaitis įtariamas sukčiavimu parduotuvej. kunigas sumusa Piktupiu Andriu alinej, nes jie pries ji mitinguoja. Vasaris nesikisa

7. Nuvaziuoja i Naujapoli. pasisneka su prelatu ir tas ji nuramina, siulo testi poeto karjera. Iakyla gincas del kunigystes metimo ( pokalbis). Jis svojojes apie Liuce nusimena, nes pamato, kad ji laimingai laukiasi.

8. Vel konfliktas visinis del poetystes ir kunigystes. Ir nusvaigimai del baronienes.

9. kunigai pries baroniene bet vis tiek apsilanke dvare. Vasaris diskutuoja su baroniene apie celibata ( ji prieš) . Vasaris ja dar labiau isimyli.

10. Piktupiu Andrius mirineja is stripaiti pakviečia suteikt paskutinio patepimo, bet jis nusiunčia Liuda. Vasaris ir vel bijo tapt kunigu nevykėliu.

11. Vasaris nueina i dvara pasiskolint knygu ir žiopso i baroniene su naktiniais. Tai astebejus Rainakiene sugalvoja kuniga suviliot.

12. ivyko stripaicio susirinkimas ir pasirode , kad jis nesukciauja. stripaitis isvaziuoja visam laikui is klebonijos, Žiodelis jo atsipraso.. Vasaris nuvaziuoja pas Šlavantų tėvelį, kuris kunigas is pasaukimo ( tiesiog idealas). Slavintu tevelis pries kooperatyvuose dirbančius kunigus. Vasaris suprato, kad negales but kunigas ir poetas.

13. Daznai lankosi pas baroniene ir diskutuoja, o ji vilioja.

14. Pas baronus atvaziuoja svečiai is lenkijos. ir svecias Kozinckis lenda prie baronienes. Liudas pavydi, bet tyli. Atvaziuoja naujas vikaras Ramutis- vel pedantas kunigas.

15. I dvara atvyksta kunigas Laibys ( tas kur snekejo, kad jam reik but poetu) . svecias kozinskis apsikvailina ir nelabai lenda prie Rainakienes. Baroniene pabučiuoja kuniga Vasari.

16. Jie susitikinėja, jis paraso elerasciu apie meile ir visi supranta, kad vasaris myli baroniene. Rainakiene isvaziavo atostogauti. Ramutis privercia ji laikytis kunigystes visokiu nesamoniu ir kabet daug maldu.

17. Prelatas pasako, kad Ramutis negali but tikru kunigu, nes jis per daug dorybingas. Vel svaiksta apie Liuce.

18. Kalėdoja ir pietus ( tai garbe) valgo pas Ziodeli, del to tie pas kuriuos turėjo but pietus supyksta.

19. Susipyko su Ramučiu ir nelabai vykde kunigo pareigas.

20. kazkas

21. apsilanko pas brazgius, pamato kokie jie laimingi. Ir jis tampa Liuces sunelio Vytuko krikstateviu.

22. Grizta baronien. Ji kviečia ji i dvara, bet Jule pavogia pakvietima, o pats liudas gedinasi eit. baroniene ateina pas ji ispazinties ir pasako , kad ji myli.

23. Apsilanko dvare ir issiaikina, kad Jule pavoge kvietima. bet tas kvietimas jau klebono išsiustas vyskupijai.

24. liudas pakviečiamas pasiaiskinti, bet is kalnynu neperkeliamas. prelatas užsimena apie galima 1 pas. kara. Pabega baronai, daug kas pasaukti i kariuomene. Liudas ruosias isvaziuot su kunigo palaiminimu i Peterburga.

25. karas ateina

26. baznycios ukis sunaikintas. Liudas pabega. Jam bevaziuojant susprogdintas baznycios bokstas.

3 dalis

1. Grizta po 10 metu pasikeites,apsivilkes normaliais rubais, nenori, kad ji laikytu kunigu . Taciau ji atpazysta traukinyje buves bendramokslis Meškėnas. Kunigas nori itraukti VASARI I visuomenine veikla ir kunigyste. Bet vasaris jau beveik atsisakes kunigystes, kunigo pareigu neėjo jau senai

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 652 žodžiai iš 1239 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.