Kraft foods Lietuva karūna šokoladas labaratorinis
5 (100%) 1 vote

Kraft foods Lietuva karūna šokoladas labaratorinis

Šokoladas „Karūna“

PRODUKTAS

UAB „Kraft Foods Lietuva“ – įmonė, gaminanti ne vieną prekę, bet tam tikrą prekių asortimentą. Prekių asortimentas – tai visų prekių ir prekių grupių rinkinys, kurias parduoda įmonė. Viena labiausiai žinomų šios įmonės gaminamų produktų asortimento linija – „Karūnos“ šokoladas.

Prekių asortimentas skiriamas į pločio ir gylio parametrus.

„Karūnos“ šokolado prekių gylis yra:

• juodasis šokoladas su riešutais (100 g)

• juodasis su sveikais riešutais (100 g)

• juodasis šokoladas su migdolais (100 g)

• juodasis šokoladas su vyšnių įdaru (100 g)

• juodasis šokoladas su riešutų įdaru (100 g)

• juoda sis šokoladas (15 g)

• juodasis šokoladas (100 g)

• šventinis šokoladas su sveikais lazdynų riešutais (2 x 100 g)

• pieniškas šokoladas su braškių ir jogurto įdaru (100 g)

• pieniškas šokoladas su karameliniu įdaru (100 g)

• pieniškas šokoladas su riešutais (100 g)

• pieniškas šokoladas (100 g)

• „Kalėdinis“ šokoladas su sveikais riešutais (100 g)

„Karūnos “šokolado” prekių plotis yra:

• Juodasis šokoladas

• Juodasis šokoladas su priedais

• Juodasis šokoladas su įdarais

• Pieniškas šokoladas

• Pieniškas šokoladas su priedais

• Pieniškas šokoladas su įdarais

Produktas siaurąja prasme

Prekės ženklas

Vartotojas prieš įsigydamas prekę pirmiausiai dėmesį atkreipia į jos pakuotę bei prekinį ženklą. Perkant prekę svarbus prekės ženklas bei kaina. Kuo stipresnis prekės ženklas, tuo labiau vartotojai yra linkę rinktis produktą.

„Karūnos“ prekės ženklas yra labai gerai žinomas visose Baltijos šalyse, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje bei kitose valstybėse. 2004m. gegužės 17 d. Taline, Baltijos Ekonomikos forumo metu vykusiame pirmame tarptautiniame konkurse Baltijos Metų Prekės Ženklas 2004 geriausiu Lietuvos prekės ženklu buvo išrinktas UAB „Kraft Foods Lietuva“ prekės ženklas „Karūna“. Jam suteiktas vienas iš 4 pagrindinių apdovanojimų – „Nacionalinis metų prekės ženklas (Lietuvos)“. Be to, „Karūna“ pripažinta geriausiu Baltijos šalių prekės ženklu maisto produktų kategorijoje. Prie „Karūnos“ sėkmės prisidėjo ir lengvai įsimenamas jos simbolis bei tiek šalies, tiek užsienio vartotojams suprantamas ženklo pavadinimas.

Idėją dabartiniam „Karūnos“ ženklui pasiūlė patys „Kraft Foods Lietuva“ darbuotojai. Remdamasi jomis, ženklą kūrė tarptautinė reklamos agentūra „Ogilvy & Mather“, o tobulino vokiečių pakuotės dizaino agentūra „Future Brand“.

Tai raudoname fone esanti auksinė karūna su užrašu „Karūna“.

„Karūnos“ prekinis ženklas beveik visiškai dominuoja esminiuose šokolado rinkos segmentuose. Artimiausi konkurentai netgi susivieniję visi kartu neatstos nė pusės šio prekinio ženklo rinkos dalies.

Prekės klasifikavimas

Šokoladas yra impulsyvaus pirkimo prekė. Jis perkamas be išankstinio sprendimo, ūmai kilusiam norui ar poreikiui patenkinti, perkamas dėl vertingų savybių, reikalingų fizinį bei protinį darbą dirbančiam žmogui. Tai atsitinka netikėtai pastebėjus „Karūnos“ šokoladą. Šį šokoladą būtų galima prisikirti ir ypatingoms prekėms, kai jis perkamas norint patenkinti individualų pirkėjo skonį.

Produkto forma

„Karūnos“ šokoladas – tai kokybiškas, stilingas savo prekės pavadinimu bei pakuote, daug vertingų savybių turintis produktas. Naujoji „Karūnos“ šokoladų pakuotė, apsaugo šokoladą nuo aplinkos poveikio, geriau išlaiko aromatą ir skonį, puikiai atspindi produkto kokybę. Prekės pavadinimas „Karūna“ – gerai žinomas daugelyje šalių.

Veiksniai, lemiantys prekės pasirinkimą yra skonis, kokybė, ženklo žinomumas, pakuotė. „Karūnos“ šokoladas visus šiuos veiksnius yra įgyvendinęs kuo geriausiai, todėl kaina nėra pagrindinis šokolado pasirinkimą lemiantis veiksnys.

„Karūnos“ šokoladas yra lengvai pastebima prekė. Ji išsiskiria iš kitų prekių savo įpakavimu. Įpakavimas apsaugo šokoladą nuo kenksmingo aplinkos poveikio, pakuotė yra didelė, gan ryškių spalvų, patogi.

„Karūna„ – prekės pavadinimas yra žinomas visiems. Jis yra lengvai įsimenamas, trijų skiemenų, lengvai ištariamas. Pavadinimas yra trumpas ir paprastas, nesukeliantis negatyvių asociacijų, atvirkščiai, jis tarsi prekę „padaro“ nepaprastą. Ir yra puikiai pritaikytas pakuotėje.

Prekės gyvavimo ciklas

Šokoladą „Karūna“ būtų galima priskirti brandos gyvavimo ciklui, nes yra daug lojalių klientų ir vis atsiranda naujų pirkėjų. Pakeitus šokolado įpakavimą nauju, atsirado daugiau pirkėjų. Įmonė turi informacijos apie vartotojų poreikius ir puikiai juos tenkina.

Pagrindinai prekės privalumai yra kokybė, skonis, pakuotė, ženklo žinomumas. Kai kurie vartotojai renkasi prekes ne pagal šias savybes, o pagal kainą. „Karūnos“ šokoladas yra vienas iš brangesnių, todėl yra prarandami klientai, kurie prekes renkasi pagal kainą. Tačiau vis tiek įmonės UAB „Kraft Foods Lietuva“ pelnas yra labai didelis, šokoladas „Karūna“ užima per 53% šokolado plytelių rinkos.

Produktas plačiąja prasme

Turbūt nėra žmonių abejingų šokoladui. Tai bene mėgstamiausias vaikų ir suaugusių gardėsis.

Šokoladas nors ir yra itin kaloringas, tačiau jis
aprūpina žmogaus organizmą variu, saugančiu nuo mažakraujystės ir reguliuojančiu kraujospūdį, padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje. Nepatartina atsisakyti šokolado net ir laikantis dietos.

Jame yra daug mikro ir makro elementų: geležies, magnio, kalio, vario, cinko, būtinų energijai palaikyti, taip pat daug vitaminų.

Daugumos šokolado rūšių sudėtyje yra 0,4 procento alkaloido teobromino. Tai optimali dozė, suteikianti produktui stimuliuojamųjų savybių.

Valgant šokoladą galvos smegenyse išsiskiria daugiau serotonino – geros nuotaikos hormono, medžiagų, sukeliančių euforiją.

Šokolade nėra konservantų. Net dešimt metų laikomas jis nesugenda, tik šiek tiek „pražyla“ – apsitraukia balzgana cukraus ir natūralių riebalų plėvele.

Šokoladas įtrauktas į sąrašą produktų, kurių atsargos kaupiamos ekstremaliems atvejams (pvz., karui, stichinėms nelaimėms) – mat ir nedidelis jo kiekis padeda greitai atgauti jėgas.

Skirtingai negu kituose saldumynuose, šokolade yra antiseptinių medžiagų, slopinančių dantų akmenų formavimąsi.

Juodasis šokoladas padeda sukaupti dėmesį. Suvalgę vidutinio dydžio gabalėlį, poveikį jausite dvi valandas, padeda mokytis ir dirbti protinį darbą.

Dietologai įrodė: saikingas šokolado vartojimas maždaug metais prailgina gyvenimą.

KAINODARA

Kainodara – tai procesas, kuris balansuoja tarp interesų konfliktų ir yra naudojamas įvairiems tikslams pasiekti. Norint nustatyti kainą įmonė pirmiausia turi nustatyti kainodaros tikslus, įvertinti kainų paklausą ir kaštus, atlikti konkurentų prekių analizę.

Kainų nustatymo tikslai

1.Išgyvenimas. Šis tikslas įmonei iškyla tada, kai rinkoje yra daug gamintojų, didelė konkurencija arba dažnai keičiasi vartotojų poreikiai.

Šis tikslas yra trumpalaikis. Galiausiai įmonė turi rasti priemonių prekės kainai padidinti arba pasitraukti iš rinkos.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 991 žodžiai iš 3293 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.