Kuo skalbti
5 (100%) 1 vote

Kuo skalbti

ĮVADAS

Šiame darbe jūs susipažinsite su skalbimo milteliais, sužinote jų kainas ir galėsit palyginti, ar iš tiesų gerus miltelius naudojate. Mes pateikiame informaciją apie gana gerus lietuviškus miltelius “Ringuva“, kuriuos gaila dar ne visi pažįsta. Rašome apie miltelių cheminį sudėtį,skalbimo ypatumus. Plačiau apie viską sužinosite perskaitę mūsų darbą. Linkime sėkmės…

Kuo skalbti?

Kiekviena šeimininkė turi savų mėgstamų skalbimo priemonių: miltelių, pastų, skalavimo priedų, kondicionierių, drabužių minkštiklių. Kokias skalbimo priemones pasirinkti parduotuvėse? Jų tiek daug! Neregiui išsirinkti – ypač sudėtinga. Reginčiajam padeda skalbimo priemonių įpakavimų užrašai. Mums, akliesiems, užrašas – tuščia vieta. Dažniausiai tenka pasitikėti kaimyne arba reklama. Reklama kartais pirkėjus suklaidina. Tiesa, kai kurie neregiai skalbimo miltelius perka juos uostydami. Skalbimo milteliai turi savitą specifinį kvapą. Patartas draugų šį metodą išmėginau. Pasirodo, ne taip jau sudėtinga susirasti tau patinkančius skalbimo miltelius. Ypač aitriai kvepia lenkiški skalbimo milteliai.

Kokie skalbimo milteliai geriausi? Kodėl vieni milteliai skirti skalbti rankomis, o kiti – tik automatinėms skalbimo mašinoms? Kokiais milteliais skalbti spalvotus audinius? Kuo skalbti alergiškiems? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymą padės surasti Valstybinio visuomenės sveikatos centro gyvenamosios aplinkos higienos gydytoja Janė Valaitienė.

Kas būtina žinoti Norint švariai skalbti reikia daug ką išmanyti. Gausu skalbimo priemonių. Tai savitas pasaulis. Skalbimo produktai skirstomi į kelias grupes: birius, skystus ir pastas. Kiti produktai, naudojami jau skalbiant, skirti tai dezinfekcijai, tai skalavimui, tai šarmų neutralizacijai ir pan.

SKALBIMO MILTELIAI. Jie ypač reklamuojami. Dažniausiai birūs. Pakuojami į dėžutes ir į polietileninius maišelius. Skalbimo milteliams fasuoti gaminamos specialios kartoninės stačiakampės dėžutės. Jos turi būti sandarios, nepraleidžiančios drėgmės. Didesni kiekiai skalbimo miltelių pakuojami į sandarius plastikinius, plastiko-popieriaus maišelius.

Neregiui dėžutė nieko nesako. Iš jos galime sužinoti tik skalbimo miltelių svorį. Dažniausiai skalbimo milteliai, skirti skalbti rankomis, fasuojami į 450 gr dėžutes. Milteliai, skirti skalbti automatinėmis skalbimo mašinomis, fasuojami į 600 gr kartonines dėžutes. Jie pilstomi ir į 1, 1,8, 2, 2,5 kg plastikinius maišelius. Pirkdami plastikiniuose maišeliuose sutaupome.

Silpnaregis iš dėžutės spalvos ir piešinio gali sužinoti, kam skirti milteliai. Mėlynai nuspalvintoj dėžutėj esą milteliai skirti skalbti rankomis, o žaliai nuspalvintoj – mašina. Ant kiekvienos dėžutės yra piešinukų. Juos silpnaregis gali įžiūrėti. Dažniausiai pavaizduotas dubuo ir žmogaus rankos. Tokie milteliai skirti skalbti rankomis. Tie, kur nupiešta skalbimo mašina, skirti skalbti mašina. Pasak mūsų žurnalo konsultantės: „Regintysis iš informacijos, paskelbtos ant pakelio, gali nemažai sužinoti. Pateikiama visa informacija apie produktą: pavadinimas, paskirtis, sudėtis, naudojimas, dozavimas, prekybinis įpakavimas.“ Kartais ant kai kurių pakelių dideliais skaičiais užrašoma vandens temperatūra, kuriai esant patartina skalbti šiais milteliais. Pas mus populiaresni importiniai skalbimo milteliai. Tokiais atvejais informacija dažniausiai pateikiama ir gamintojo kalba, ir angliškai. Lietuvių kalba pateikiama informacija šykšti: nėra išsamaus paaiškinimo, kaip skalbti šiais milteliais, kokiems drabužiams jie labiausiai tinka. Lietuvių kalba informacija pateikiama labai smulkiu šriftu. „Reikėtų daugiau žinių apie patį produktą, išsamesnių naudojimo instrukcijų“, – piktinosi pašnekovė. Taigi norėdami sužinoti ką nors daugiau apie miltelius teiraukitės parduotuvių darbuotojų. Prekybos centruose yra konsultantai, kurie turi pirkėjui suteikti išsamią informaciją.

Pirkdami skalbimo miltelius, turime žinoti, kokius drabužius skalbsime ir kuo: rankomis ar automatine mašina. Nepatartina skalbiant rankomis naudoti miltelių, skirtų automatinėms skalbimo mašinoms: jie labiau sausina ir dirgina rankų odą. Skalbdami mašina, pritrūkę miltelių, galite naudoti skirtus skalbti rankomis – skalbiniai nenukentės. Ponia Valaitienė specialiai maišyti skalbimo miltelių nepataria.

Kitas svarbus dalykas – skalbimo milteliai, skirti baltiems ir spalvotiems drabužiams skalbti. Daug paprasčiau yra pirkti universalius skalbimo miltelius. Negalima baltiems skalbiniams skirtais milteliais skalbti spalvotų. Pasak pašnekovės: „Skalbimo produktuose, skirtuose spalvotiems audiniams, yra spalvas atgaivinančių priedų. Milteliuose, skirtuose baltiems skalbiniams, yra baliklių.“

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 665 žodžiai iš 2104 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.