Laisvalaikis
5 (100%) 1 vote

Laisvalaikis

Įžanga

Šio referato tema – „Laisvalaikis“, todėl plačiai kalbėsime apie laisvalaikį, jo praleidimo būdus. Remiantis 10D klasėje atlikto tyrimo rezultatais, bei kitais atliktais tyrimais sužinosime: kur, su kuo, ir kaip jaunimas praleidžia laisvalaikį. Susidursime su šių dienų problemomis. Aiškinsimės dėl ko jos atsiranda. Kodėl jaunimas tiek daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus? Kodėl mažėja skaitančių knygas paauglių? Kodėl laisvalaikiu retai užsiima sportu, arba visiškai neužsiima? Kaip laisvalaikiu pasikeičia paauglių mityba, ir dėl kokių priežasčių?

Išdalintos anketos leis mums daugiau sužinoti apie klasės draugų mėgstamiausius laisvalaikio praleidimo būdus ir hobius. Sužinosime, kur mūsų bendraklasiai praleidžia daugiau laisvalaikio laiko, ar jo turi daug. Ši tema leis daugiau sužinoti apie bendraklasius, jų hobius, gyvenimo būdą.

Paauglių laisvalaikio praleidimo problemos

Paaugliai dažnai jaučiasi „įsprausti į rėmus“, nori išsilaisvinti iš suaugusiųjų nustatytų normų,todėl ima maištauti, renkasi pavojingą laisvalaikį.

Jaunuoliai madingu laisvalaikio praleidimo būdu linkę laikyti pavojingas ir ekstremalias veiklas, pavyzdziui: vaikinams patinka greitai važinėti automobiliu be vairuotojo teisių. Merginos dažniausiai renkasi pasyvų laisvalaikį – su draugėmis vaikšto mieste, demonstruoja naujus rūbus. Tokias tendencijas atskleidė švietimo ir mokslo minesterijos užsakymu atlikta kokybinė paauglių apklausa. Tyrimas parodė, kad paaugliai jaučiasi esantys suaugę ir laisvalaikiu elgiasi, taip, kaip, jų manymu, daro vyresnieji, pavyzdžiui, vartoja svaigalus. Jaunuoliai mano, kad, lankydami tradicinius būrelius, jie nebus išskirtiniai ir neatrodys savarankiški.

Maištauti paauglystėje yra natūralu. Juk nemažai garsių atlikėjų, šou verslo pasaulio atstovų ar sėkmingą karjerą padarę verslininkai anksčiau taip pat buvę maištininkai. Tačiau labai svarbu paaugliui paaiškinti netinkamo laisvalaikio pasekmes. Tėvai turi nuo pat vaikystės mokyti savo atžalas kelti sau gyvenimo tikslą ir parodyti, kaip jį pasiekti. Svarbu klausti paauglio, ką jis nori veikti baigęs mokyklą, kokią profesiją svajoja įgyti. Jaunuoliai, kurie siekia įstoti į universitetą ar tapti verslininkais, linkę rinktis turtingesnį laisvalaikį. Jie dažniausiai neturi laiko tuštiems pasisėdėjimams ar alaus buteliui.

Paauglius, kaip ir vaikus galima skirstyti į dvi grupes – turinčius įvairiausių užsiėmimų ir nerandančius, kur dėti tuščią laiką. Kad jaunuoliai nebūtų nei pernelyg užsiėmę, nei pernelyg laisvi patartina planuoti savo laiką – susidaryti dienos grafiką ir numatyti, kiek laiko skirs pamokoms, pareigoms šeimoje, miegui, poilsiui, pomėgiams.

Paaugliams reikia visko: poilsio, pramogų, bendravimo su draugais. Jaunuoliui svarbu lavinti savo kūrybiškumą, švęsti šventes, turėti galimybių pabūti vienam, pamąstyti. Tarp turtingo laisvalaiko leidimo būdų – įvairūs būreliai. Tačiau atliktas tyrimas parodė, kad jaunuoliai jaučiasi „išaugę“ iš būrelių amžiaus. Būrelis turi užtikrinti prasmingą laisvalaikį, tačiau jis turėtų būti pritaikytas paauglių amžiui ir orientuotas į jų pomėgius. Švietimo ir mokslo ministerijos apklausos rezultatai parodė, kad paaugliams labiausiai patiktų žaisti futbolą, lankyti dailės būrelį, breiko treniruotes, dainuoti, groti, važinėti su riedučiais, žaisti kompiuteriu.

Televizija ir internetas – didelė paauglio laisvalaikio dalis

Jaunimas vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio ar televizoriaus, todėl tai tampa didelė jų laisvalaikio dalis. Specialistų teigimu, per didelė televizijos „dozė“ kelia susirūpinimą ne vien dėl to, kad per televiziją rodoma daug smurto. Paaugliai, kurie ilgiau nei 4 valandas vakare praleidžia prie televizoriaus, labiau linkę nusikalsti, vartoti narkotikus ir atsiriboti nuo visuomenės bei tėvų, kuriems tampa priešiški. Jie nesistengia aktyviai dalyvauti gyvenime, mokytis, dirbti, rasti savo vietą ir už ją kovoti. Be to televizijos laidų žiūrėjimas yra įtemtas darbas. Kenčia ne tik akys, bet ir nervų sistema.

JAV medikai įrodė, kad televizijos žiūrėjimas vidutiniškai 4 valandas per parą trukdo pasirūpinti savo fizine būkle, susitelkti šeimoje, rasti laiko aktyvesnei veiklai. Amerikiečių vaikai yra labiau nutukę nei prieš dešimtmetį ir taip yra dėl to, kad laisvalaikį leidžia prie televizoriaus ar kompiuterio.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 675 žodžiai iš 1304 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.