Lapino paveikslas v krėvės skerdžiuje3
5 (100%) 1 vote

Lapino paveikslas v krėvės skerdžiuje3

V.Krėvė savo apsakyme „Skerdžius“ vaizduoja XIX a.pb.- XX a.pr. Dainavos krašto paveikslą. V.Krėvėnesiėmė smulkiai aprašyti pačio kaimo, tačiau žmonėse ieškojo taurumo, šviesos, rašytojui rūpėjo principai, gėrio ir grožio supratimas. labiausiai V.Krėvė vertino žmogaus pasaulio vienybės suvokimą, artumą gamtai, religiją

lapinas nepripažino religijos, nemokėjo katakizmo, tačiau jis tikėjo, kad dievas yra, bet ne tik bažnyčioje ar šventoje vietoje, o visur aplink mus.taip pat jis tikėjo ir laumėmis, monais, miškiniais. apie nežemiškas būtybes Lapinas pasakodavo vaikams, o vaikai taip juo tikėjo, kad bnet vakarais jie bijodavo nuleisti kojas nuo suolelio.

senosios kartos žmonių psichologijoje buvo likę nemažai motologinio gamtos reiškinių suvokimo. gamta žmogui atrodo gyva, jaučianti, kaip žmogus, Lapinas tiki, kad nupjauti medį-kaip žmogų užmiušti.gamta lapinui atrodo protingas, gyvas sutvėrimas, tik mokėk jį stebėti, mulėti ir juo džiaugtis. Be gamtos Lapinas neįsivaizduoja savęs, gyvenimo. Lapinas stebisi, kad žmogus gali be miško gyventi, todėl lapinas dažnai pasakoja vaikams apie miškus, raistus, senovėje buvusius. jis myli mišką, bet ne todėl, kad per dienas jame gano gyvulius, o todėl, kad jo sąmonėje gyvas senolių požiūris į gamtą. gamta atrodo pilna paslaptingos galios, kitokių būtybių. Lapinas laimingas, kai aplink save mato ir jaučia mišką.

Šiuo metu Jūs matote 73% šio straipsnio.
Matomi 254 žodžiai iš 347 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.