Ligu gydymas netradiciniais metodais
5 (100%) 1 vote

Ligu gydymas netradiciniais metodais

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazija

2002-2003 m.m. projektinis darbas

LIGŲ GYDYMAS NETRADICINIAIS METODAISProjektinį darbą rengė: ………….3t2

…………..3t2

………….3t2

Darbo vadovė V. Ivanauskaitė

Panevėžys, 2003

TURINYS

1. Įvadas ………………………………………………………………………. 3

2. Ligų gydymas netradiciniais metodais ………………………….. 4

3. Ar akmuo gali gydyti? ……………………………………………….. 19

4. Joga …………………………………………………………………………. 21

5. Homeopatijos atsiradimas ir vystymasis pasaulyje ………… 24

6. Gydymas homeopatiniais vaistais ……………………………….. 26

7. Augalų charakteristikos …………………………………………….. 29

8. Anketa “Gydymas netradiciniais metodais” ………………… 37

9. Anketos rezultatai …………………………………………………….. 38

10. Išvados …………………………………………………………………… 40

11. Literatūra ……………………………………………………………….. 41

ĮVADAS

Gamta – neišsenkantis maisto medžiagų, energijos, informacijos apie mus supančią aplinką, o taip pat dvasinio įkvėpimo šaltinis.

Vystantis mokslui, technikai, didėjant migracijai, jaučiamas ir žmogaus atitolimas nuo gamtos. O jo organizmas turi nuolat prisitaikyti prie žmogaus mitybos įpročių, gyvenimo būdo, taip pat klimato pasikeitimo. Jis turi pertvarkyti savo apykaitos reakcijas, o jei to nėra, didėja sergamumas.

Daugelio žmonių sveikatos būklė lemia ir pernelyg gausus vaistų vartojimas. Prie jų organizmas pripranta ir reikalauja vis daugiau.

Nuo žmogaus egzistavimo pradžios, gamtinės priemonės, pirmiausia augalai, buvo vartojami esant įvairiems negalavimais. Tūkstantmečių patirtis, išbandyta laiko, peržengė valstybių ribas, prisitaikė prie įvairių geografinių bei klimato sąlygų, pasinaudojo tuo, ką turime, pirmiausia augalais ir tradicijomis. Nemažai receptų bei įvairių patarimų pasiekė mus iš Tibeto bei Senovės Rytų.

Šiame projekte mes siūlome susipažinti su maža dalele žmonijos patirties ir prisiminti mistines, nors dabar retai naudojamas priemones. Mes siūlome pabandyti įvairius būdus, sergant kuria nors liga ar pajutus jos simptomus. Kiekvienas žmogus gali pasirinkti labiausiai priimtiną jam būdą, kurie yra paremti liaudies patirtimi ir gali būti naudingi kiekvienam.

Ligų gydymas netradiciniais metodais

Būdai:

1) moliu

2) citrinomis

3) jūros kopūstais

4) trauktinėmis

5) aliejais

6) bičių pikiu

7) gintaru ir gintaro rūgštimi

8) dėlėmis

9) adatiniais aplikatoriais (akupunktūros)

Gydymas moliu

Molis gydo: vėžį. auglius, kepenis, širdį, akis, ausi s, dantis, plaučius, lytinius organus, kaulus, paralyžius ir daugelį kitų negalių.

Pats geriausias, daugiausiai gydomųjų savybių turintis molis – tas, kuris tinka lipdymui. Kuo molis švaresnis, tuo stipresnis jo gydomasis efektas. Molis būna įvairių spalvų: raudonas, geltonas, žalias. Visos rūšys geros, bet žalais aktyviausias.

Molis turi nemažai gydomųjų savybių:

 sugebėjimas sugerti ligas

 radioaktyvumas

 antibakterinis poveikis

 saulės magnetizmas

Sugebėjimas sugerti ligas. Štai ką rašė medicinos daktaras Haincas Batenbergas iš Frankfurto prie Maino knygoje „Apie ligų gydymą žemėmis“ (1935): „Svarbiausias žemės efektas, be abejo, yra jos sugebėjimas sugerti. Žemių dalelės tokios smulkios, o jų paviršiaus įtampa tokia didelė, kad jos gali sugerti didžiulį nuodų kiekį. Žemės gali absorbuoti ne tik vandenį, bet ir dujas“. Kartais molis, kuris buvo naudotas pavilgams nemaloniai dvokia. Tai reiškia, kad liga perėjo į jį. Vartodami molį kaip vidinius vaistus, pastebime tą patį. Iš skrandžio ir plonųjų žarnų molis surenka sekrecinius nuodus bei mikrobus, padaro juos nekenksmingus ir pašalina iš organizmo. Pašalina visą bjaurastį: pūlius, skysčius, nemalonius kvapus, dujas, t.y. viską, kas organizmą neigiamai veikia ar jam kenkia.

Radioaktyvumas. Radis – svarbiausias radioaktyvus elementas, esantis molyje. Tai labai retas elementas, bet labai stiprus. Kuo ilgiau smulkų molį laikysite saulėje, tuo daugiau jame susikaups iš saulės gauto radžio. Gydant moliu organizmas gauna gryno natūralaus radžio tokiomis dozėmis, kokių jam reikia.

Antibakterinis poveikis. Egiptiečiai molį naudojo balzamavimui, o tai dar kartą įrodo, kokios stiprios yra jo antibakterinės savybės. Be to, molyje yra radžio, išgujančio iš organizmo viską, kas pūva, skyla ir sutrikdo ląstelių gyvavimą (augliai ir t.t.). Joks mikrobas, virusas ar kitoks mikroorganizmas negali atsilaikyti prieš jo spinduliavimą. Radioaktyvumo dėka jis yra geriausias natūralus sterilizatorius.

Saulės magnetizmas. Molis sukaupia ne tik saulės magnetizmą, bet ir gaivinantį oro bei vandens magnetizmą. Jo magnetinis poveikis yra stipresnis už kitų elementų magnetinį poveikį, nes jis labiau koncentruotas. Molio pavilgas ant sergančio organo prilygsta stipriam gaivinančiam magnetiniam lietui, prasiskverbiančiam į tą organą, suteikiančiam jėgų, gyvybės,
sveikatos.

Molis naudojamas tiek išoriniam gydymui, tiek vidiniam.

Išoriniam naudojimui yra ruošiami pavilgai, įtrinama moliu, dedami tvarsčiai. Išoriškai molį dažniausiai naudoja pavilgams. Kai tik pavilgas uždedamas, ligonis iškart pajunta malonumą. Taip yra dėl to, kad molis gerai veikia skaudamą vietą, o jo spinduliavimas ir saulės magnetizmas suteikia gyvybės ir jėgų, išvalo nusilpusias ar sergančias ląsteles, sudaro sąlygas organams pasipildyti naujomis ir stipriomis ląstelėmis. Paskui molis, kartu su besišalinančiu iš organizmo purvu ir šlakais, sugeria negyvas ląsteles. Molį galima naudoti ūmioms ir chroniškoms ligoms, opoms, nudegimams, žaizdoms, lūžimams ir pan. gydyti, jis tinka bet kurio amžiaus ligoniui, nes toks gydymas niekada nepadaro jokios žalos.

Vidiniam vartojimui naudojamas molis yra geriamas (visada tik prieš valgį). Keliaudamas visu mitybos traktu – nuo burnos per skrandį ir žarnyną – molis suteikia jėgų ir gyvybės visam organizmui. Radioaktyvios molio dalelės stimuliuoja skrandžio ir žarnyno gleivinę ir šitaip suaktyvina virškinimo funkciją. Molis atnaujina visas nusilpusias ląsteles, aprūpina organizmą mikroelementais ir mineralinėmis medžiagomis (kalciu, geležimi, magniu, kaliu, siliciu ir t.t.), kurios molyje yra lengvai organizmo įsisavinamuose junginiuose. Be to, jis sugeria visus toksinus bei nuodus, puvimo metu išsiskyrusias dujas, rūgšties perteklių ir pašalina juos iš organizmo, taip visiškai jį išvalydamas.

Gydymo receptai

Nuplikimas. Išoriškai. 3 kartus per dieną įtrinti galvą tarkuoto česnako, svogūnų sulčių ir molio vandens mišiniu.

Kiaulytė. Pirmąsias tris dienas – pasninkas, apelsinų sultys ir vanduo. Molio pavilgus dėti ant pakaušio, kaitalioti juos su karštais linų sėmenų pavilgais ant kaklo ir ausų. kai vaikas galės laisvai nuryti maistą, o patinimas atslūgs, tegul 1-2 dienas laikosi vaisių dietos.

Epidemija. Vidiniai. Epidemijos metu gerti silpname vyne ištirpintą molį, nes vynas nuneša jį iki pat širdies. Norėdami natūraliai sterilizuoti bet kokį gėrimą, įdėkite į jį šiek tiek molio. Pirmiausia tai pasakytina apie vandenį. Epidemijos metu reikia vartoti molį kaip baktericidinę priemonę, o jeigu jo neturite, pakeiskite citrinomis.

Akys (uždegimai, katarakta, leukoma). Išoriniai. Pakaitomis dėti molio pavilgus ant pakaušio, kaktos ir akių arba smilkinių. Kompresus galima dėti ir su pasūdytu vandeniu. Dėti molio vandens pavilgus ant akių kas valandą. Jeigu tokius pavilgus gerai toleruojate, dėkite juos tiesiog ant akių. Vaikų akis galima pridengti marle, o paskui uždėti ne itin storą molio masės sluoksnį tai ant vienos akies, tai ant kitos.

Gydymas citrinomis

Citrinų tėvynė – Indija. Jogai jas vadina universalia priemone sveikatai palaikyti. „Kiekvienas žmogus, – teigia jie, – turi įprasti suvalgyti per dieną bent vieną citriną arba išgerti vienos citrinos sultis“.

Citrinos turi daug šarminių elementų, taip pat 8% organinių rūgščių (daugiausia – citrinos rūgšties), iki 3% cukraus, azotinių, mineralinių medžiagų, tarp kurių yra kalio druskų, vario, vitaminų A, B1, B2, P, C (90-100 mg%), fitoncidų ir kt. Vaisių žievelėje ir lapuose yra eterinio aliejaus.

Gydymui naudojama viskas, kas yra citrinų vaisiuose: sultys, žievelė, o taip pat eterinis aliejus, gaunamas iš išorinio šviežio apyvaisio dalies. Norint pagaminti 1 kg eterinio aliejaus, reikia 3000 citrinų. Vaisių minkštimas naudojamas citrinos rūgščiai gaminti.

Citrina – nuostabus vaisius, užmušantis virusus. Burokėlių ir citrinų sultys – pirmoji priemonė prieš virusines ligas. Citrinos slopina gripo virusų vystymąsi. Jos yra puiki baktericidinė priemonė, gali sunaikinti apie dvidešimt įvairiausių bakterijų.

Citrinos sultys – kaip vidinis vaistas. Citrinos, kaip ir kiti citrusiniai vaisiai, – puiki priemonė prieš saprogeninius (sukeliančius puvimą) procesus, ypač kepenyse. Dažnai jos padeda pašalinti tokius toksinių medžiagų susikaupimus, kurių nepavyksta įveikti jokiomis kitomis priemonėmis. Citrinų gėrimai padeda, kai reikia atsikratyti šlakų, pašalinti rūgimo procesus blogai dirbančiose kepenyse. Citrinos stiprina organizmo imunitetą. Nedidelės citrinų sultys ir šviežias kiaušinio trynys, sumaišyti su stikline apelsinų sulčių, – yra puiki vidurius minkštinanti priemonė ir labai maistingas gėrimas.

Įvairių šalių liaudies medicina citrinas naudoja pačioms įvairiausioms ligoms gydyti: skorbutui, geltligei, vandenei, inkstų akmenligei, plaučių tuberkuliozei, stipriam bei greitam širdies plakimui, skrandžio katarams, hemorojui, ūmiam reumatui, podagrai, strėnų gėlai ir lumbagui. Italų liaudies medicina rekomenduoja citrinos nuovirą (su žievele) kaip neblogą maliarijos gydymo priemonę.

Kaip profilaktikos ir gydymo priemonė citrina naudojama hipovitaminozei ir avitaminozei, o taip pat aterosklerozei gydyti. Citrinos vaisiai – efektyvi cukrinio diabeto ir kitų ligų, susijusių su medžiagų apykaitos sutrikimais, gydymo priemonė.

Šviežia citrinos žievelė slopina žarnyno dujų susidarymą. Be to, ji – puiki tonizuojanti priemonė. Jos aitrumas skatina virškinimą, veikia kaip žarnyno ir kraujo antiseptikas bei švarintojas, o tai nulemia joje esančios aromatinės medžiagos.

Spiritinis citrinos žievelės
žadina apetitą, raminančiai veikia nervus ir yra gera priemonė nuo vėmimo bei apalpusiems gaivinti.

Citrinos sultys – kaip išorinis vaistas. Atskiestos vandeniu sultys naudojamos burnos ertmei ir gerklei skalauti. Jos naudojamos kraujavimui iš nosies sustabdyti, grybeliniams bei infekciniams odos susirgimams gydyti, kosmetikoje – apgamams bei strazdanoms pašalinti, niežėjimui nuraminti, kai sergama veido odos ir plaukuotosios galvos dalies seborėja, jos padeda įveikti susną, niežus, o taip pat kovoti su galvos ir kūno parazitais.

Apelsinai. Apelsinas – citrinos giminaitis. Vartojami vaisiai ir jų žievelė. Vaisiuose yra cukraus, rūgšties, druskos, vitaminų A, B1, B2, B3, C, vandens, angliavandenių, azotinių medžiagų, ląstelienos, pelenų. Apelsino žievelėje yra net kelių rūšių eterinių aliejų.

Apelsinas jau viduramžiais buvo vartojamas įvairioms ligoms gydyti. Jo vaisiai lengvai tonizuoja, sugeba pagerinti medžiagų apykaitą. Juose esantis pektinas mažina cukraus kiekį kraujyje ir sveikiems žmonėms, ir sergantiems cukriniu diabetu. Pektininių medžiagų yra ir vaisiaus žievelėje. Sergantiems diabetu reikia gerti nesaldintas apelsinų sultis.

Apelsinai suaktyvina visas organizmo funkcijas, o taip pat stiprina nervus ir smegenis. Vaisiai ir sultys rekomenduojami sergantiems avitaminoze, žaizdoms bei opoms gydyti, sergantiems skrandžio ir žarnyno ligomis.

Taigi apelsinai – idealus maistas ligoniams, pagyvenusiems žmonėms, vaikams, kūdikiams. Gydymui jie naudojami taip pat, kaip ir citrinos.

Greipfrutai. Vartojamas vaisių minkštimas ir sultys. vaisiuose yra cukraus, organinių rūgščių, mineralinių druskų, vitaminų A, B, D, P ir C, o taip pat natūralaus chinino.

Greipfrutus galima vartoti kaip citrinas, tik jie gerokai aitresni, o pertvarėlė netgi karčios. Jie labai naudingi, nes gerai atstato jėgas, turi puikių dietinių bei gydomųjų savybių, žadina apetitą, gerina virškinimą, šiek tiek pašalina funkcinius kepenų veiklos sutrikimus, didina organizmo darbingumą ir padeda atstatyti jėgas.

Greipfrutas – rūgštus produktas, bet jo reakcija šarminė. Jį galima valgyti su riešutais, negalima kartu su kitais saldžiais vaisiais arba krakmolu, nes tada blogai įsisavinamas. Greipfrutuose labai daug citrinos rūgšties ir jos kalio bei kalcio druskų. Jie rekomenduojami sergantiems širdies ligomis, tinka sukietėjusiems organizmo audiniams, kepenims bei arterijoms gydyti, padeda išvengti akmenų susidarymo.

Mandarinai. Vartojami švieži prinokę vaisiai bei šviežia ir džiovinta žievelė. Vaisių minkštime yra cukraus, citrinos ir kitokių organinių rūgščių, vitaminų bei fitoncidų. Žievelėje yra įvairių oranžinių ir geltonų pigmentų (tarp jų ir karotino) bei aromatinio riebaus aliejaus. Minkštimas ir vaisių sultys stabdo avitaminozės vystymąsi, gali užmušti grybelius. Daugkartiniu mandarinų sulčių įtrynimu galima išgydyti mikrosporijos ar trichofitijos pažeistas odos vietas. Spiritinis žievelės ekstraktas žadina apetitą, gerina virškinimą, sušvelnina kosulį ir padeda lengviau atsikosėti.

Kinų liaudies medicina rekomenduoja vartoti žievelę kosuliui, bronchitui gydyti, pykinimui slopinti ir kaip priemonę, pagerinančią virškinimą. Šiems tikslams vartojamas ir džiovintos žievelės antpilas arba nuoviras.

Gydymo receptai

Avitaminozė. Gerkite grynas, neatskiestas vandeniu citrinų sultis. Galima įdėti į jas truputį medaus, atsižvelgiant į citrinų rūgštumą. Jeigu skrandžio rūgštingumas padidėjęs, vietoje citrinų sulčių gerkite apelsinų, mandarinų, greipfrutų sultis.

Karpos. Susmulkintą dviejų citrinų žievelę užpilkite 0,5 stiklinės 30% acto, kaskart sukratydami palaikykite sandariai uždarytame inde 8 dienas, perkoškite. Keletą kartų per dieną uždėkite ant karpų tamponą, sumirkytą šiame antpile.

Apalpimai. Žmonės, kurie kartasi apalpsta, turėtų vartoti tokį mišinį. Susmulkinti 100 g džiovintos citrinų žievelės, užpilti 1 l degtinės, kaskart suplakant palaikyti tamsioje vietoje 3 savaites, perkošti. Gerti po 25-30 lašų 3 kartus per dieną.

Girtumas. Prieš numatomą pokylį išgerkite puodelį stiprios kavos su citrinos sultimis arba citrinos griežinėliu. Po gausių vaišių šią procedūrą pakartokite. Girtumas greitai praeis. Apsvaigus (nuo alkoholinių gėrimų) kartais užtenka išgerti citrinos sulčių su vandeniu arba tiesiog pačiulpti keletą griežinėlių citrinos.

Gydymas jūros kopūstais

Jūros kopūstai – jūros produktas, turintis biologiškai aktyvių medžiagų: pektinų, polisacharidų, baltymų, angliavandenių, vitaminų A, C, D, visą B grupę, karotino, jodo, mineralinių kalio, kalcio, bromo, geležies, fosforo, cinko, aliuminio druskų junginių su organinėmis medžiagomis, dėl to organizmas gali jas lengvai įsisavinti, jų poveikio spektras yra gerokai platesnis. Sausumoje nėra augalo, kuriame būtų tiek daug vertingų vitaminų kompleksų. Pagal jūros kopūstuose esančių mineralinių druskų kiekį jie gerokai lenkia bet kurias daržoves. Energetinė vertė 100 g virtų jūros kopūstų – 5 kcal.

Nustatyta, kad ligoniai, kuriems lūžę ar įskilę kaulai, vartoja jūros kopūstus, kaulinis audinys greičiau sugyja – padeda kalcis, kurio daug yra jūros augaluose.

Jūros kopūstai nepakeičiami, kai sergama paraskydinės liaukos
kasos ligomis, nes juose yra būtino kobalto ir nikelio. Juk būtent kasos veiklos sutrikimai ir sukelia cukrinį diabetą. Jūros kopūstuose yra ir antinksčiams būtino magnio, hipofizei reikalingų mangano ir chloro, lytinėms liaukoms – geležies.

Jūros kopūstuose yra geležies, vario, mangano, cinko, aliuminio, taip pat ličio, berilio, boro, silicio, titano, molibdeno, fluoro, kurie pasižymi įvairiapusišku baktericidiniu poveikiu, taip pat ir tuo, kad užkerta kelią vystytis gripo, epideminio parotito, pūslelinės ir daugeliui kitų virusų.

Jūros kopūstai gerai veikia širdies darbą: padidina širdies susitraukimų amplitudę, slopina auglių vystymąsi ir susilpnina radionuklidų įsiurbimą iš skrandžio ir žarnų.

Jūros kopūstai yra rekomenduojami:

o sergantiems širdies kraujagyslių ir smegenų ateroskleroze;

o sergantiems hipertonija ir išemine širdies liga;

o profilaktiškai ir sergantiems skydliaukės ligomis;

o sergantiems mažakraujyste, sumažėjus hemoglobino kiekiui;

o sutrikus skrandžio ir žarnyno veiklai;

o lūžus kaulams, po chirurginių operacijų;

o pašalina iš organizmo radionuklidus ir sunkiųjų metalų druskas;

o sergantiems onkologiniais susirgimais;

o kai dirbama dideliu krūviu;

o sutrikus medžiagų apykaitai;

o tiesiog kaip maisto priedas.

Vartojimo būdai. Pavyzdžiui, sergant hipertonija arba ateroskleroze, vartoti po 0,5 -1,0 arbatinio šaukštelio jūros kopūstų miltelių 4 kartus per dieną – kaip maisto priedas į sriubas ir antruosius patiekalus. Sergant mažakraujyste, sutrikus skrandžio ir žarnyno veiklai – 0,5-1,0 arbatinio šaukštelio jūros kopūstų miltelių prieš miegą, užsigerti šiltu vandeniu. Gydymo kursas 15-30 dienų, po dviejų savaičių galima pakartoti. Lūžus kaulams, po chirurginių operacijų – po vieną arbatinį šaukštelį jūros kopūstų 2 kartus per dieną po valgio arba kaip eliksyrą: 1 arbatinį šaukštelį jūros kopūstų miltelių užpilti 0,5 stiklinės verdančio vandens, taip gerti du kartus per dieną.

Patiekalų receptai

Jūros kopūstų salotos su majonezu

200 g virtų jūros kopūstų, svogūno galvutė, 0,5 stiklinės majonezo, druskos, cukraus pagal skonį. Sumaišyti ir sukrėsti į salotinę.

Jūros kopūstų apkepas

1 kg apkepo reikia: 500 g virtų jūros kopūstų, 250 g virtų morkų, 1-2 kiaušinių, 3 šaukštų manų kruopų, 80 g sviesto, 50 g grietinės, druskos pagal skonį.

Jūros kopūstus ir morkas sumalti mėsmale ir apkepinti svieste. Suberti manų kruopas, druską, supilti išplaktus kiaušinius. Išmaišyti ir, sudėjus į sviestu pateptą keptuvę, kepti orkaitėje.

Jautienos kotletai su jūros kopūstais

400 g jautienos, 100 g virtų jūros kopūstų, 130 g pieno (arba vandens), 45 g džiūvėsėlių, 60 g riebalų, druskos, prieskonių.

Virtus jūros kopūstus sumaišyti su susmulkinta mėsa, piene arba vandenyje išmirkytu pyragu (arba duona), sumalti viską mėsmale, paminkyti ir formuoti kotletus. Apvolioti juos džiūvėsėliuose ir kepti riebaluose, kol susidarys luobelė.

Gydymas trauktinėmis

(paruošimas ir vartojimas)

Yra nemažai trauktinių paruošimo ir vartojimo būdų. Čia pateikiame kelis iš jų.

Balinis ajeras

Balinio ajero šakniastiebių trauktinė ruošiama taip: 20 g ajero 2 savaites laikoma 100 ml 40% spirito, paskui perkošiama, nuspaudžiama. Perfiltruota trauktinė supilama į tamsaus stiklo buteliuką ir laikoma tamsioje vėsioje vietoje.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 2736 žodžiai iš 9099 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.