Logistikos firmos Lietuvoje
5 (100%) 1 vote

Logistikos firmos Lietuvoje

TURINYS

1. Elektroninė komercija

2. Logistikos firmos Lietuvoje

2.1. UAB “Baltic Logistik System Vilnius”

2.1.1. Bizpak paslauga

2.1.2. Informacija apie Bizpak tinklą

2.1.3. Papildomos paslaugos

2.1.4. Užsakymo pateikimas

2.1.5. “Baltic Logistik System Vilnius” įsipareigojimai

2.1.6. Adresai ir telefonai

2.2. “AD REM”

2.2.1. Vietiniai pervežimai

2.2.2. Sausumos transportas

2.2.3. Oro transportas

2.2.4. Jūrų transportas

2.2.5. Multimodaliniai pervežimai

2.2.6. Muitinės tarpininkavimas

2.2.7. Muitinės terminalas

2.2.8. Kontaktai

3. Naudota medžiaga

1. Elektroninė komercija

Tais laikais, kai žodis “tinklas” dažniausiai reiškė įnagį, kuriuo žvejai gaudo žuvis, o parduotuvės adresas dažniausiai būdavo nurodomas taip: “raudonų plytų namas už kito kampo prie didelės liepos”, niekas nė sapnuote nesapnavo, kad netrukus tikram komersantui ar komivojažeriui gali tekti mokytis visokių keistų santrumpų: “url”, “html” ir panašių. Žodis “interaktyvumas” tais laikais reiškė intensyvų flirtą su priešingos lyties atstovu, žodis “protokolas” – tai, ką teisėtvarkos pareigūnas surašo mums ką nors padarius ne taip.

Tie neatmenami laikai buvo visai neseniai. Dėl interneto atsiradimo datos kol kas vis nesutariama, bet nemaža pasaulio dalis 1999 metais šventė pasaulinio kompiuterio tinklo dešimtąjį gimtadienį. Per dešimtį metų visuotinis informacijos tinklas sugebėjo pasaulio ekonomikoje padaryti perversmą, reikšme civilizacijos raidoje prilygstantį ugnies, rato ar garo mašinos atradimui.

Sukurtas kaip akademinio elito bendravimo priemonė, internetas greitai buvo pastebėtas veiklių verslininkų. Ir štai jau kalbame apie e-prekybą, e-verslą, e-pinigus, e-vyriausybes, o virš Lietuvos kartkartėmis bando pūstelėti e-vėjai.

E-komercijai, kaip ir kiekvienai kitai, reikia iš esmės keturių dalykų: pirkėjo (Jono, “Toyotos”, “Microsofto”), pardavėjo (Petro, “Boscho”, “Intel”), jų susitikimo vietos (turgaus, supermarketo, universalaus interneto adreso) ir visuotinio mainų ekvivalento (dramblio kaulų, kriauklių, metalo gabaliukų), tai yra, pinigų.

E-komercija ir e-verslas – neseniai į apyvartą patekę terminai. Kasdien girdime pasakojimus apie interneto kompanijų sėkmę.

E-komercija apima visas santykių, susijusių su tarptautinių ir nacionalinių sandorių sudarymu elektroniniu būdu, rūšis: pirkimą, pardavimą, tiekimą, užsakymus, reklamą, konsultavimą, įvairius susitarimus bei dalykinio bendradarbiavimo formas.

E-komercija yra pasaulinis reiškinys. Jos infrastruktūra kuriama, atsižvelgiant į konkurenciją ir jos palaikymą, privačias investicijas, valstybines ir tarptautines skatinimo programas, atvirą ir pigų priėjimą prie interneto.

Visame pasaulyje ir kiekvienoje atskiroje įmonėje e-komercija vystoma etapiškai:

1) savo svetainės sukūrimas ir informacijos apie save patalpinimas joje,

2) aktyvus ir pasyvus komunikavimas (informacijos pastovus atnaujinimas, atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus, svetainės lankytojų skaičiaus patikrinimas ir t.t.),

3) visos veiklos operacijų perkėlimas į internetą: pirkimas, pardavimas, užsakymas, reklama, klientų aptarnavimas, konsultavimas, tiekimo grandžių valdymas ir t.t.

Kliento užsakymo pristatymas vykdomas pasitelkiant logistikos firmas. Šiuo metu Lietuvoje yra dvi logistikos firmos: UAB “Baltic Logistic System Vilnius” ir “AD REM”. Šiame darbe supažindinsiu su šių firmų veikla.

2. Logistikos firmos Lietuvoje

2.1. UAB “Baltic Logistic System Vilnius”

UAB BALTIC LOGISTIC SYSTEM VILNIUS yra švedų kapitalo įmonė. Motininė “BLS VILNIUS” kompanija yra Baltic Logistic System International, kuri savo ruožtu priklauso Švedijos Karališkajam Paštui. Švedijos Karališkojo Pašto grupei priklauso kompanijos apimančios platų paslaugų spektrą – nuo laiškų, paketų ir krovinių pristatymo juridiniams bei fiziniams asmenims, logistinių sprendimų, sąskaitų apdorojimo iki elektroninės komercijos parduotuvių aptarnavimo.

“BLS VILNIUS” teikia sandėliavimo (paprastas ir muitinės sandėliai bei eksporto – importo terminalas), muitinės tarpininko, krovinių iki 1000 kg pristatymo bei Bizpak paslaugas.

2.1.1. Bizpak paslauga

Bizpak paslauga – tai smulki siunta nuo laiško iki 35 kg svorio. Tai ne kurjerinė paslauga. Tai siuntos pristatymas “nuo durų iki durų” per 24 val. Pagal schemą “verslas verslui”. Garantuotas pristatymas ne vėliau kaip iki kitos darbo dienos 16.00 val. Bizpak paslaugos prototipas – Švedijos pašto paslauga Företagspaket.

Paslauga skirta kompanijoms nuolat turinčioms siuntų, kurias reikia paskirstyti šalies teritorijoje – filialams, verslo partneriams, klientams. Ji padeda efektyviai organizuoti verslą.

Kodėl tai naudinga? Klientai bet kurioje Lietuvos vietovėje užsakytas prekes gauna jau kitą darbo dieną. Kompanija gali visas jėgas skirti savo pagrindiniam verslui plėtoti, prekių pristatymą patikint logistikos kompanijai.

Kaina? Daugeliu atvejų tai žymiai pigiau nei vežant savo transportu! Firma siūlo lanksčią kainų sistemą, priklausančią nuo gabenamų siuntų kiekio.

Kaip ja naudotis? Naudotis paslauga
Bizpak labai patogu ir paprasta. Paskambinus tel. (22) 390870, 390869 bei 390868 galima susipažinti su naudojimosi Bizpak paslauga galimybėmis ir pasirinkti labiausiai priimtiną bendradarbiavimo formą. Siuntas firma paims patogiu laiku ir greitai bei patikimai pristatys adresatui. Firma suteikia visas garantijas dėl žalos atlyginimo siuntos praradimo, sugadinimo ar vėlavimo atvejais.

2.1.2. Informacija apie Bizpak tinklą

“BLS VILNIUS” yra tarptautinio tinklo dalis, kitos BLS grupės įmonės įsikūrusios Rygoje – “BLS – Latvija”, Taline – “BLS Eesti”, Varšuvoje – “Masterlink Express”, Sankt Peterburge, Maskvoje, Nižnij Novgorode bei Voroneže – “Armadillo Business Parcel”.

Smulkių siuntų pristatymo sistema sėkmingai veikia Švedijoje (www.posten.se), Lenkijoje (www.bizpak.com.pl), Latvijoje (www.bls.lv), Estijoje (www.bizpak.ee), o taip pat Rusijoje (www.bizpak.ru). www.bizpak.com.

Jau dabar “BLS VILNIUS” gali pasiūlyti Bizpak siuntų pristatymą per 24 – 48 val. Į kaimynines šalis – Latviją bei Estiją, kuriose aptarnaus firmos seserinės kompanijos. Latvijoje – “BLS – Latvija”, efektyviai dirbanti su Latvijos paštu. Estijoje siuntas pristatys “BLS Eesti”, turinti didelę profesionalaus darbo patirtį krovinių pervežimo srityje. Visos siuntos į kitas šalis patikimai ir operatyviai pristatomos “nuo durų iki durų”, laikantis tarptautinių pervežimų konvencijų.

2.1.3. Papildomos paslaugos

UAB “BALTIC LOGISTIC SYSTEM VILNIUS” siūlo šias papildomas paslaugas:

Atviruosius muitinės sandėlius;

Paprastuosius sandėlius;

Eksporto – importo terminalą;

Muitinės tarpininko paslaugas;

Krovos darbus; krovinių pakavimą, perpakavimą, išrūšiavimą, etikečių klijavimą;

Krovinių gabenimą Lietuvoje;

Siuntų gabenimą iš/į Latvijos, Estijos.

Atvirieji muitinės sandėliai:

“BLS VILNIUS” siūlo prekių, už kurias nemokėti importo ir eksporto bei kiti vietiniai mokesčiai saugojimo ir tvarkymo paslaugas. Bendras muitinės sandėlių plotas 3000 m2 uždarose patalpose. Muitinės sandėlį aptarnauja “BLS VILNIUS” muitinės tarpininkai. Prekes šiuose sandėliuose galima laikyti neribotą laiką.

Paprastieji (distribuciniai) sandėliai:

“BLS VILNIUS” siūlo naudotis paprastaisiais sandėliais, kurių plotas 4000 m2. Šiuose sandėliuose teikiamos prekių saugojimo, perkrovimo, rūšiavimo, pakavimo, perpakavimo, etikečių klijavimo bei paskirstymo paslaugos. Kroviniams išmuitinti galima naudotis “BLS VILNIUS” muitinės tarpininko paslaugomis.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 999 žodžiai iš 3264 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.