Lyderis ir lyderiavimas charizmatinis lyderis
5 (100%) 1 vote

Lyderis ir lyderiavimas charizmatinis lyderis

Lyderiai gali įgauti nepaprastai didelę galią, sužavėti daug žmonių, kurie pasitiki jų skelbiamomis idėjomis, neabejodami paklūsta, patiki jiems savo likimą ir pan. Be abejo, tai yra išskirtinai asmenys, kuriems apibūdinti vartojama „charizmatinio lyderio“ sąvoka. Prie tokių lyderių galima priskirti Dž. Dudajevą, Mahatmą Gandhį, Charkesą de Gaule‘į, Johną F. Kennedy‘į, Ayatollahą Khomeinį, Martiną Lutherį Kingą, J. V. Staliną, Mao Zedungą ir kt.

Charizmatiniams lyderiams būdingi tam tikri išskirtiniai ypatumai [Bass B.M., 1990]:

• Ekspresyvus elgesys. Šie lyderiai, išreikšdami savo idėjas, puikiai sugeba taikyti tiek verbalines, tiek neverbalines išraiškos priemones (balso intonaciją, veido išraišką, gestus ir pan.).

• Pasitikėjimas savmi. Charizmatiniai lyderiai visiškai neabejoja savo unikaliais sugebėjimais, pasirinkto gyvenimo kelio teisingumu, taip pat yra įsitikinę, kad jiems pavyks pasiekti užsibrėžtą tikslą (dėl šio abejonių nekeliančio pasitikėjimo jiems nebūdingas gynybiškas elgesys).

• Apsisprendimas. Tokius lyderius nuo kitų žmonių skiria ryžtingas apsisprendimas vykdyti savo misiją (charizmatinis lyderis gali manyti, kad tik jis užtikrins šalies gerovę arba nepriklausomą ateitį). Tačiau kartais šis apsisprendimas gali lemti tai, kad lyderis tampa dogmatišku ir rigidišku, atmeta bet kokias naujas arba jo įsitikinimams prieštaraujančias idėjas.

• Nuojauta, arba įžvalga. Charizmatiniai lyderiai turi puikią nuojautą išreikšdami savo šalininkų pagrindinius poreikius bei lūkesčius, taip pat skelbdami tokias idėjas, kurioms jų šalininkai yra psichologiškai pasirengę. Be to, toks lyderis gali būti nepaprastai įžvalgus siūlydamas naujus, kartais radikalius iškilusių problemų sprendimo būdus.

Šiuo metu Jūs matote 57% šio straipsnio.
Matomi 259 žodžiai iš 457 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.