Maisto ruošimo skyriaus darbas
5 (100%) 1 vote

Maisto ruošimo skyriaus darbas

Ligoninėje šiuo metu gydosi 340 pacientų. Hospitalizuojamiems pacientams dietinį gydymą skiria budintis gydytojas pažymėdamas ligos istorijoje. Vėliau dietinį gydymą skyriuje koreguoja pacientą gydantis gydytojas ar terapeutas, įrašydamas tai į ligos istoriją ar paskyrimų lapą.

Palatos slaugytojos apie paskirtas dietas praneša vyr. slaugytojai. Kiekvieną dieną skyriaus vyr. slaugytoja praneša dietistui apie pacientų skaičių skyriuje bei apie jiems paskirtas dietas , pateikdama reikiamą formą. Dietistas pagal pateiktas visų skyrių žinias parengia suvestinę apie reikiamas dietas ir jų skaičių, užpildydama formą „ Pacientų mitybos raciono apskaitos ir išdavimo žiniaraštis“. Vėliau dietistas pildo formą „Maisto produktų patiekalų gamybos žiniaraštis“, kuriame įrašo maisto produktų kiekį vienam patiekalui pagal patiekalų technologines korteles bei pacientų skaičių. Ši forma perduodama buhalteriui , jis turi suskaičiuoti , kiek ir kokių maisto produktų reikės paimti iš sandėlio kitos dienos patiekalams gaminti, apskaičiuoti jų kainą. Maisto produktai iš sandėlio į virtuvę išduodami pagal reikalavimą , formą ,kurią pildo buhalteris .

Maisto produktų pirkimo žiniaraštį tvirtina įstaigos vadovas . Maisto paruošimo skyriuje ir skyriuose skelbiamas tos dienos valgiaraštis , kuriame nurodoma kiekvieno patiekalo išeiga .

Darbo tvarka maisto paruošimo skyriuje

Maisto paruošimo skyriuje dirba 16 darbuotojų :dietistas , dietetikos technologas , 6 virėjos , 7 pagalbinės darbininkės ir sandėlininkas . Darbuotojai dirba pagal sudarytus ir patvirtintus darbo grafikus . Darbas maisto paruošimo skyriuje prasideda 6 val. ryte . Skyriai pagal nustatytą maisto patiekalų pasiemimo grafiką pasiima pusryčius , pietus ir vakarienę.

Skyriai , kuriuose yra papildomos dietos 11 val. pasiima priešpiečius .

Dietistas parengia kasdieninius valgiaraščius atsižvelgdamas į 14 dienų valgiaraščių planą . 9 val. ryte dietistas suderina atvykusių ar išvykusių ligonių skaičių su priemimo skyriumi . Dietistas skaičiuoja bei valgiaraštyje nurodo dienos raciono maistinę ir energėtinę vertę, dietinių patiekalų išeigą . Kiekvieną ketvirtadienį dietistas su sandėlininku atsižvelgdami į 14 dienų valgiaraščių planą užsako sekančiai savaitei reikalingus maisto produktus , numatitiems dietiniams patiekalams gaminti. Maisto produktai perkami iš tiekėjų , kurie yra laimėją maisto produktų pirkimo konkursą ir su jais sudaryta sutartis . Daržovės perkamos iš ūkininkų apklausos būdu , su jais sudarant vienkartinę sutartį. Pagal maisto produktų , laikomų vieną parą , reikalavimą, sandėlininkas jų reikiamą kiekį išduoda 9 val. ryte ir 15 val. Ryte dietetikos technologas paskirsto darbą virėjams, kiekvienam išduoda reikiamą kiekį maisto produktų reikalingų dietiniams patiekalams gaminti . Virėjai prisiėmę žiniaraštyje parašu patvirtina , kad gavo reikiamą kiekį maisto produktų.

Skyrių maisto išdavėjos yra atsakingos už maisto pristatymą iš virtuvės į skyrius, ji privalo patikrinti patiekalų skaičių , svorį ir kiekvieną kartą paėmus maistą pasirašyti „Pacientų mitybos raciono apskaitos ir išdavimo žiniaraštyje“.

Šiuo metu ligoninėje pacientams yra skiriamos šios dietos ,tai P1 dieta,P3,CD, R NA ,B SK .

P1 dieta yra pagrindinė ir pilnavertė dieta . Maitinimosi režimas 3 kartai . Šios dietos koloringumas turi būti 2200-2400 kcal. Dietos principai :saikingai valgyti, skirti įvairų maistą, daugiau skirti gyvūninės kilmės baltymų, riboti druską , jos rekomenduojama 4-5 g., skysčių kiekis nuo 1,5 iki 2 litro.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 503 žodžiai iš 951 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.