Malaizija
5 (100%) 1 vote

Malaizija

Trumpa informacija apie Kvala Lumpūrą:

Yra Malaizijos sostinė.

Kvala Lumpūre visada šilta (vidutinė temperatūra 27°C),

Labai tvanku ir drėgna (vidutinis drėgnumas apie 70%,

o dažniausiai siekia net 98%).

Kvala Lumpūras yra daugiatautis miestas su 1,5mln. gyventojų.

Iš jų 53% kinų, 33% malių, 14% indų.

Pagrindinė religija yra musulmonų.

Oficialios kalbos: malių, kiniečių, anglų.

Nacionalinė valiuta – ringitai ( 1 = 1,3 ringitai)

Gyventojai labai mandagūs ir malonūs užsieniečiams.

Beveik visi muziejai nemokami.

Kvala Lampūras

Kvala Lumpūras – gražiausias Malaizijos miestas, sostinė, įsikūrusi Malakos pusiasalio pietvakariuose, prie Klango ir Gombakos santakos. Kvala Lumpūras, Malaizijos sostinė nuo 1963 metų. Jame yra aukščiausi pasaulio Petronas (Petronas Twin Towers) dangoraižiai – dvyniai, iškilę į 452 m aukštį ir turintys 88aukštus. Kad jie yra aukščiausi galime pamatyti penkių aukščiausių pasaulio dangoraižių palyginime:

1. „Petronas Tovver“I, Kvala Lumpūras (Malaizija) – 452m

2. „Petronas Tovver“II, Kvala Lumpūras (Malaizija) – 452m

3. „Sears Tovver“, Čikaga (JAV) – 442m.

4. „Jin Mao Building“, Šanchajus (Kinija) – 421m

5. „Citic Plaza“, Gvangdžu (Kinija) – 391m

Kvala Lumpūras turi dar daug kuo pasididžiuoti kaip pvz. moderniu oro uostu, šiuolaikiška Formulė-1 automobilių lenktynių trasa, vienbėgiu traukiniu, metro analogu, tai nyrantis po žeme, tai išnyrantis į paviršių ir riedantis aukštai ant estakadų.Gatvės labai vingiuotos, atrodo, kad rangosi aplink save. Taip važiuojant atrodo, jog dangoraižiai skirti tam, kad nepasiklystum keistame miesto statinių labirinte. Kvala Lumpūre yra vykdoma: alavo lydymas, kaučiuko perdirbimas, kokoso ir aliejinių palmių produktų perdirbimas, ryžių valymas, medžio ir metalo apdirbimas, cemento pramonė. Netoli Kvala Lumpūro kasama cinkas ir geležies rūda, auksas.

Alavo kasyklų atradimas Kvala Lumpūre

Kvala Lumpūras, Malaizijos sostinė – labai modernus miestas. Tai urbanistikos šedevras su daugybe plačių gatvių bei autostradų, daugybe modernių daugiaaukščių pastatų, puikiai įrengtų prekybos centrų bei prašmatnių viešbučių. Gatvės pilnos prabangių europietiškų bei japoniškų automobilių, vėjo greičiu skriejančių motociklų ir mopedų, kurie, lietui lyjant slepiasi po tiltais ir viadukais, atrodydami lyg milžiniški skėrių būriai. Nuo 1985 metų Malaizijoje pradėta masinė nacionalinio automobilio „Proton Saga“ gamyba. Malaizijos gyventojai gali įsigyti ši automobilį lengvatinėmis sąlygos ir su didelėmis nuolaidomis. „Proton „ yra populiariausias automobilis funkcionierių tarpe. Šiuolaikinis Kvala Lumpūras išaugo ant senojo alavo kasėjų miesto, apie kurį dar byloja kai kur išlikę apšiurę namukai, siauros gatvelės ir aklagatviai bei daugybė iki šiol tebeveikiančių turgaviečių. Šį margaspalvį modernaus ir kartu senovinio miesto audinį labai paįvairina pompastiškos kinų bei indėnų šventyklos.

Dar XIX amžiaus viduryje dabartinio miesto teritorijoje tūnojo nepraeinamos džiunglės, pilnos klegančių beždžionių, o purvo pelkėse, pilnose krokodilų, veisėsi maliariniai uodai, pavojingesni už pačius krokodilus. Radža Abdullah iš Selangoro teigė, jog šiose pelkėse glūdi didžiuliai alavo telkiniai. Taigi 1857 metais jis ryžosi suorganizuoti pirmąją ekspediciją, kurią sudarė 87 kinai komersantai iš Melakos. Į Radžos kvietimą atsiliepė patys ryžtingiausi ir drąsiausi kinai. Alavo karštligė nugalėjo mirtinos maliarijos baimę. Po daugiadienės kelionės, sunkiai pakrauta ryžiais alkoholiu, opiumu ir tabaku, paties Radžos vadovaujama flotilė atsidūrė Klang ir Gombak upių santakoje. Laivai, nebegalėjo plaukti tirštu purvu, tad turėjo sustoti. Čia buvo įkurta pirmoji stovykla, pavadinta „Kuala Lampur“, išvertus purvo santaka. Bebaimiai ekspedicijos nariai ėmėsi įnirtingai ieškoti alavo telkinių. Kai per vieną mėnesį nuo maliarijos mirė 69 kinai, Radža išsigando ir su likusiais gyvaisiais pasuko atgal. Nors tuomet jau iki Amang alavo telkinių buvo likę tik ranką ištiesti.

Netrukus Abdullah suorganizavo naują ekspediciją. Šįkart nepamiršo šamanų, kurie pelkėse pristatė daug altorių vietinėms dvasioms. Maldomis bei kasdieniais ritualais šamanai sugebėjo ne tik nurodyti alavo telkinių vietas, bet ir nubaidyti maliarijos uodus. Netrukus alavo kasyklų skaičius pradėjo augti. Kinai, ištroškę žūtbūt praturtėti, miniomis traukdavo į Ampang. Daugelis jų mirdavo nuo nepaprastai sunkaus fizinio krūvio. Mirusiuosius pakeisdavo naujai atvykstantys, kurių netrūko. Po poros metų vietovė išgarsėjo kaip puikus pasipelnymo šaltinis. Netrukus prie kasyklų atsirado pirmieji komersantai, prostitučių ir opiumo pardavėjai. Kvala Lumpūras greitai augo ir plėtėsi. Į kasyklas kaskart atvykdavo vis daugiau ir daugiau kinų. Kadangi dirbantieji nenorėjo priimti į savo būrį naujokų, dažnai kildavo ginčai bei muštynės. Kovai su naujai atvykstančiais buvo suorganizuoti negailestingi mafijos būriai. Laikui bėgant įsiliepsnojo tikras karas. Visa tai neigiamai atsiliepė alavo gamybai. Produkcijos lygis pradėjo staigiai kristi. Tai sustiprino išaugęs viešųjų ir lošimo namų skaičius.
Dirbantieji išleisdavo visus pinigus opiumui, prostitutėms ir lošimams. Selangoro sultonas, susirūpinęs tokia situacija alavo kasyklose, nusprendė imtis griežtų priemonių. Jis įsipareigojo labai ambicingą tvirto charakterio kiną, vardu Yap Ah Loy, viską sutvarkyti. Veikdamas pagal sultono duotus nurodymus, pastarasis greit įvedė tvarką viešosiose užeigose ir lošimo namuose. Pradėjo griežtai kontroliuoti alavo gamybos bei prekybos procesą. Labai patenkintas jo darbu, sultonas netrukus paskyrė Yap Ah Loy Kinijos generolu Kvala Lumpūre. Taigi nuo to laiko tiek alavo gamyba, tiek jo prekyba, taip pat opiumo ir prostitucijos monopolis perėjo į jo rankas. Yap Ah Loy rūpinosi miestu ir jo gyventojais: pradėjo statyti šventyklas, ligonines ir mokyklas. Jo iniciatyva pastatytoje Szu Yeh šventykloje Jalan (reiškia gatvė) Hang iki šiol tebesaugomas Yap Ah Loy portretas. Turistams galima užeiti ir pasižiūrėti į šio miesto herojų. O alavo suvenyrai ir dabar yra patys populiariausi visoje Malaizijoje.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 937 žodžiai iš 3073 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.