Mano svajonių namas
5 (100%) 1 vote

Mano svajonių namas

ŠIAULIŲ UNIVERSITETAS

SOCIALINIŲ MOKSLŲ FAKULTETAS

VADYBOS KATEDRA

Mindaugas Budvytis

Verslo administravimo AD 2/2 gr. studentas

MANO SVAJONIŲ NAMAS

Mūsų namų referatas

Darbo vadovas: A. Špokas

Šiauliai 2005TURINYS

Įvadas………………………………………………………………………………….3

1. Pagrindiniai namo duomenys…………………………………………………….4

2. Pirmo aukšto planas……………………………………………………………….5

3. Mansardos planas…………………………………………………………………6

4. Fasadai…………………………………………………………………………….7

5. Interjeras…………………………………………………………………………..8

6. Eksterjeras…………………………………………………………… …………11

Išvados……………………………………………………………………………….12

Literatūra…………………………………………………………………………….13

Priedai………………………………………………………………………………..14 ĮVADAS

Nusprendus statyti namą visada iškils klausimas, ką pasirinkti – karkasinį, mūrinį ar rąstinį namą. Paprastai vieni ieško, kad būtų pigu ir patikima, kiti atsižvelgia kokios tendencijos vyrauja. Tačiau kiekvienas iš mūsų skirtingai vertina ir supranta alternatyvas, tuo mes ir įdomūs. Turbūt daugelis iš mūsų sutiks, kad Lietuva – šiaurinis kraštas, todėl reikia prisiminti taisyklę, kad kuo toliau į šiaurę, tuo labiau namai lengvėja ir kuo toliau į pietus tuo labiau sunkėja. Taigi remiantis šia taisykle nusprendžiau pasidomėti karkasiniais namais. Todėl šio darbo objektas – individualus karkasinis namas.

Darbo tikslas – individualaus karkasinio namo projekto rengimas.

Darbo uždaviniai:

1. susipažinti su individualaus karkasinio namo konstrukciniais ypatumais;

2. įvertinti šiuolaikinių statybinių medžiagų galimybes;

3. pateikti įdomias interjero, eksterjero įrengimo idėjas.

Darbo metodai: brėžinių braižymas su Auto CAD 2000 ir antrinių duomenų rinkimas, t.y. internetinių, specializuotų leidinių, straipsnių apžvalga.1. PAGRINDINIAI NAMO DUOMENYS

Namo struktūra. Gyvenamasis namas numatomas vieno aukšto su mansarda. Jo pagrindiniai matmenys: 10,82 x 10,88 m. Maksimalus namo aukštis 6,75 m. Pirmame namo aukšte įrengiamas holas su bendruoju kambariu, virtuvė su valgomuoju, tualetas, garažas.

Bendrajame kambaryje numatytas židinys. Hole-bendrajame kambaryje numatyti laiptai į mansardą. Mansardoje projektuojami du gyvenamieji kambariai, vonia ir rūbinės prie kiekvieno iš gyvenamųjų kambarių.

Pagrindinis įėjimas į namą projektuojamas iš pietryčių, t.y. iš kiemo pusės. Pagrindinis įvažiavimas į garažą, projektuojamas iš šiaurės vakarų pusės.

Planuojami inžineriniai sprendimai: Pastato šildymas – centrinis iš pirmame aukšte esančios katilinės. Kuro rūšis: kietas kuras.

Pastato ventiliacija – natūrali.

Pastato vandentiekis – iš šachtinio šulinio.

Pastato buitinės nuotekos šalinamos į buitinių nuotekų rezervuarą, kuriam planuojama naudoti stikloplastiko arba polipropileno talpą.

Pastato apšvietimui ir buitinėms reikmėms naudojama elektros energija iš šalia praeinamų elektros tinklų.

Pastato konstrukcijos: Lauko sienos – medinis karkasas, o tarpai užpildomi “PAROC” vata, garažo lauko sienos mūrijamos iš plytų, apdailai naudojamas natūralus akmuo.

Pamatai – monolitiniai, gręžtiniai.

Perdanga virš pirmo aukšto medinės sijos.

Stogas – medinės konstrukcijos, dengtas profiliuotos skardos lakštais.

Vidaus apdaila: Grindys visose patalpose keramikinių arba akmens masės plytelių, išskyrus: gyvenamuose kambariuose parketlentės arba kiliminė danga.

Sienos gyvenamuose kambariuose dažomos emulsiniais dažais arba tapetuojamos, tualete, vonioje, virtuvėje – klijuojamos keramikinėmis plytelėmis.

Lubos – dažomos emulsiniais dažais.

Langai ir durys – klijuotos medienos, gaminami pagal individualų užsakymą.

5. INTERJERAS

Esant tokiam medžiagų pasirinkimui kiekvienam iš mūsų yra galimybė išreikšti save kuriant mėgstamą, jaukią aplinką. Kaip patarlėje sakoma: “Pasakyk kas tavo draugas, aš pasakysiu kas tu!”. Šią patarlę galima perfrazuoti: “Iš interjero, eksterjero galiu pasakyti kas tu!”. Šiomis patarlėmis norima pasakyti, kad kiekvienas iš mūsų taip save įprasmina, t.y. atspindi savo vertybes, polinkius, galimybes ir kt. Taip pat namai daugumai iš mūsų ramybės, atokvėpio kampelis. Tad stengiamasi įsirengti kuo jaukesnį, šiltesnį. Šiame skyrelyje pateksiu savo namo interjero viziją.

1 pav. Virtuvės ir valgomojo vizija

Pirmajame aukšte virtuvė, valgomasis, holas – svetainė jungiasi į vieną bendrą erdvę.

Kiekvienas iš mūsų didžiąją dalį savo laiko praleidžia virtuvėje, tad svarbu, jog visi daiktai būtų savo vietose. 1 paveiksle pateikiama individuali virtuvės vizija. Didžiausias dėmesys sutelkiamas į patalpos erdvių išnaudojimą. Svarbu ir baldų pritaikymas prie sienų spalvos. Taip pat nemažiau svarbu ir patogumas, praktiškumas. Grindys klojamos grindų plytelėmis. Baldai gaminami iš laminuotos
medienos, stalai su pastorintais stalviršiais. Apšvietimas montuojamas taip kad kiekviena erdvė būtu apšviesta, nekristų šešėliai. Maistas gaminamas ant elektrinės plytelės. Virtuvėje įrengiama vietinė oro ventiliacija (pro lango orlaidę ir garų surinkėją). Virtuvėje nėra valgoma, o tik gaminamas maistas. Iš virtuvės tiesiai patenkama į valgomąjį. Erdvės nėra atskiriamos, tik vizualiai pabrėžiamos jų ribos (plytelės baigiasi, prasideda parketas, kartu ir valgomasis). Valgomajame akcentuojamas šeimyninis stalas aštuoniems asmenims.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 700 žodžiai iš 1323 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.