Masazas sergank koju venu ligomis
5 (100%) 1 vote

Masazas sergank koju venu ligomis

Kojų venų ligos

Labiausiai paplitusi venų liga – venų išsiplėtimas – ypač dažnai kamuoja moteris. Dėl per didelių jungiamojo audinio apkrovų suyra venų vožtuvai. Dėl to padidėja spaudimas venose ir kraujas, ypač stovint ar sėdint, jau nebegali būti pernešamas į širdį taip kaip reikia. Padidėjus spaudimui venose, skystis per venų sieneles išspaudžiamas į audinius. O padaugėjus vandens audiniuose (edema), padidėja kojų apimtis; jos tampa sunkios, nuvargusios. Naktį ilsintis susikaupęs vanduo dažniausiai išnyksta, tačiau gali pasireikšti traukuliai (spazmai).

Dėl per didelio spaudimo venose jų sienelės išsiplečia, venos išstumiamos į paviršių ir ten matosi jų išsiraizgymas. Kai venos labai išsiplėtusios, itin lengvai ir greitai prasideda jų vidinių sienelių uždegimas. Taip susergama venų uždegimu; taip pat jose gali atsirasti kraujo krešulių ir skausmingų pabrinkimų paviršiuje prie pažeistų išsiplėtusių venų.

Dažniausi simptomai: • Kojų skausmai

• Išsiplėtusios kojų venos

• Kojų sunkumas

• Kojų nuovargis

• Kojų patinimas

• Išryškėjęs kojų venų tinklas

• Odos suplonėjimas

• Blauzdų patinimas

Masažas sergant kojų venų ligomis

Ligonis guli ant pilvo. Masažuojamos priestuburinės nugaros segmentų S3-S1,L5-L1.Th-12-Th10 sritys. Masažas pradedamas nuo sveikos kojos. Segmentai masažuojami kaip aprašyta sergant kojų arterijų ligomis, t.y. masažuojama nuo apatinių segmentų kylant aukštyn S5-S1,L1-L5,Th12-Th10 Esant kojų kraujotakos sutrikimams atliekamas ir segmentinis masažas. Jei pažeistos vienos kojos kraujagyslės, dažniausiai masažuojama atitinkama pusė. Jei pažeistos abiejų pusių kraujagyslės, masažuojamos abi pusės vienodai.

Indikacijos:(obliteruojantis užankantis) endarteritas, aterosklerozė, varikozinių venų išsiplėtimas be trofinių pakitimų ir žaizdų.

Kontraindikacijos: tromboobliteruojančios ligos, labai išryškėjusi aterosklerozė, flebitai, aneurizmos, ūmūs smegenų kraujotakos sutrikimai.

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 307 žodžiai iš 611 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.