Masazo tipai
5 (100%) 1 vote

Masazo tipai

Įvadas

Gamtos dėsniams valdant, žmogus ateina į šį pasaulį, gimsta, pabūna jame ir iš jo išeina-miršta. Visas gyvenimas vyksta pagal gamtos dėsnius. Prieštaraudamas jiems, jis kenčia skausmą, suserga, kai nepaiso gamtos ir gyvenimo dėsnių. Gyvenimo dėsniai viską daro, kad žmogus išliktų sveikas. Reikia stengtis jiems nenusižengt .Tai turėtų būti pirmu kiekvieno rūpesčiu. Taigi norėčiau truputį pakalbėti apie taškinį masažą.

Taškinis masažas

Taškiniu masažu ‚,gyvybiniai taškai‘‘ (jų yra aprašyta apie 700, bet dažniausiai naudojam apie 150) masažuojami piršto galiuku.

Mechanizmo poveikio į ,,gyvybinius taškus“ arba, kaip juos dar vadina ,,biologiškai aktyvius taškus‘‘, pagrindą sudaro fiziologiniai procesai, grindžiami gyvo organizmo refleksine veikla. Vienoks ar kitoks tam tikros odos zonos sudirginimas sukelia atitinkamą tam tikro lygio reakciją.

Šiuo metu nustatyta, kad poveikis į tašką pagerina organizmo energetinį balansą, stimuliuoja arba nuramina (priklausomai nuo poveikio būdo) autonominę nervų sistemą, sustiprina arterinį kraujo tiekimą, reguliuoja auginių nervų maitinimą, endokrininių liaukų veiklą, sumažina skausmą, nuima nervinę ir raumenų įtampą.

,,Gyvybiniai taškai‘‘ turi specifinių ypatybių, kurios juos skiria nuo aplinkinių odos plotų. Veikiant juos dažniausiai atsiranda savotiška raumenų gėla, plėšimas, tirpimo jausmas, skausmas. Tokie pojūčiai atsiranda taip pastoviai ir visada, kad yra teisingo taškų suradimo ir pačio poveikio į tašką technikos kriterijus.

Masažuoti galima tik tuo atveju, jeigu nėra kontraindikacijų. Jos tokios. Negalima daryti taškinio masažo esant bet kurios lokalizacijos piktybiniams ir gerybiniams augliams, aštriai karštligei, aktyvioms tuberkuliozės formoms, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms, išsekimui,

Giliai pažeidus vidaus organus ir sutrikus jų funkcijai, aštraus psichinio jaudrumo būsenoje, sunkių formų širdies, inkstų ir plaučių ligoms, taip pat dėl neaiškių priežasčių pakilus kūno temperatūrai.

Nereikėtų masažuotis nevalgius ir staigaus atmosferos slėgio pasikeitimo metu, o moterims- menstruacijų ir nėštumo metu.

Atliekant taškinio masažo kursą, negalima gerti kavos, stiprios arbatos, alkoholio, aštriai ir sūriai valgyti.

Negalima daryti taškinio masažo vaikams iki vienerių metų ir senyvo amžiaus žmonėms.

Cunis

Norint surasti tam tikrą tašką, būtina naudoti savitą matą, kuris vadinasi ,,cunis‘‘ ir yra labai individualus. Jis yra lygus atstumui tarp dviejų raukšlių, kurios susidaro moteriai sulenkus dešinės rankos, vyrui- kairės rankos didžiojo piršto vidurinį pirštikaulį ( 1 pav.).

Visas kūno sritis galima sąlygiškai suskirstyti į tam tikrą cunių skaičių; dažniausiai taškas yra ant atkarpos ribos ir sutampa su įdubimu, kurį galima apčiuopti pirštu.

Spausti reikia negrubiai ir nestaigiai, panašiai kaip priglaustume prie akies obuolio ir nesukeltume nemalonių pojūčių. Nuo spaudimo neturėtų likti mėlynių.

Paveikti pirštu reikėtų atsargiai, statmenai odos paviršiui ir griežtai nurodytą tašką.

Metodo būdai

Metodą sudaro daugybė įvairių būdų. Štai labiausiai paplitę: lietimas arba lengvas nepertraukiamas glostymas; spaudimas, kada panaudojamas piršto arba riešo svoris; gilus spaudimas, kai taško srities odoje lieka didesnė ar mažesnė duobutė.

Pirštų judesiai turi būti horizontalūs, sukamieji pagal laikrodžio rodyklę arba be perstojo vibruojantys.

Sukimas arba vibracija atliekami tam tikru ritmu( lėtėjančiu arba greitėjančiu) ir derinami su tam tikru spaudimu

Šiuo metu Jūs matote 50% šio straipsnio.
Matomi 560 žodžiai iš 1115 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.