Microsoft word
5 (100%) 1 vote

Microsoft word

TURINYS

MICROSOFT WORD 2

PUSLAPIO PARAMETRŲ NUSTATYMAS 2

NUMATYTIEJI PARAMETRAI 2

TARPAS PRIEŠ PASTRAIPAS 3

IMPORTAVIMAS IŠ PROGRAMOS EXCEL 3

VIRŠUTINIS KOLONTITULAS 4

LENTELĖS ĮTERPIMAS 4

LENTELĖS VALDYMO ELEMENTAI 5

MICROSOFT WORD

Daugelis šiuolaikinių žmonių nebegali įsivaizduoti savo gyvenimo be kompiuterio, jiems jis – darbą ir susisiekimą palengvinanti priemonė, laisvalaikio praleidimo būdas. Būtent todėl dažnas žmogus kompiuterį turi savo namuose, tik, žinoma, ne visomis programomis moka naudotis. Tad pabandysiu plačiau supažindinti su plačių galimybių teksto redagavimo programa – Microsoft Word, kuri leidžia kurti, keisti ir formatuoti dokumentus.

Puslapio parametrų nustatymas

Page Setup – tai meniu File komanda. Ji skirta paraštėms, popieriaus lapo dydžiui, spausdinimo krypčiai ir t. t. pasirinkti. Paprastai šiuos parametrus reikia nustatyti prieš spausdinant dokumentą. Dabar pakeisime paraštes ir trumpai apžvelgsime kai kurias kitas ypatybes.

1. Ekrane vis dar yra dokumentas Mano pirmasis tekstas.

2. Pasirinkite meniu komandą File → Page Setup… Atsidaro dialogo lango skirtukai skirti popieriaus lapo parametrams nustatyti. Pažiūrėkime į paraščių lango skirtuką Margins.

3. Kaip matote dialogo lange, Wordas jau yra nustatęs kai kuriuos numatytuosius parametrus. Iš vieno lauko į kitą galima pereiti klavišu Tab.

4. Pereikite į kairiosios paraštės lauką Left Margin. Nustatykite paraštės plotį 4 cm(matavimo vienetą galima pakeisti į colius arba punktus pasirenkant Tools → Options → General).

5. Paspauskite Enter ir grįžkite į tekstą. Dabar pasirinkite File → Print Preview. Kaip matote, kairioji paraštė platesnė už dešiniąją.

Kaip jau buvo rašyta anksčiau, puslapio parametrų langelyje yra keturi lapai su skirtukais, kuriose nustatomi įvairūs parametrai. Mes susipažinome su paraštėmis, kurios yra pirmame lape. Grįžkime į puslapio parametrų langą.

Lange iš vieno lapo į kitą galima pereiti klavišais Ctrl + Tab arba bakstelėti lapo skirtuką pele.

Lapo dydžio lange Paper Size galima pasirinkti lapo dydį. Lapo padėtis (Orientation) yra kiek įdomesnis parametras. Čia galima pasirinkti stačią (Portrait) arba gulsčią (Landscape) lapo padėtį.

Lapuose su skirtukais pateikiami dar keli naujesni parametrai. Pvz., maketo lape Layout galima pasirinkti, ar viršutiniai bei apatiniai kolontitulai bus skirtingi dešiniajame ir kairiajame puslapyje. Page Setup parametrus galima nustatyti visam dokumentui arba pasirinktoms jo sekcijoms. Jei jūsų dokumentas didelis, jis paprastai suskirstomas į sekcijas.

Numatytieji parametrai

Kai programoje Word sukuriamas naujas dokumentas, programa perskaito informaciją apie numatytąjį šriftą, puslapio parametrus ir t. t. Deja,šie parametrai nėra pateikiami visi kartu viename dialogo lange. Todėl savo parametrus turite nustatyti skirtingose programos dalyse.

Page Setup galima įrašyti pakraščių ir kt. Parametrus. Todėl šie parametrai galios ir visiems kitiems dokumentams ateityje.Tam reikia bakstelėti mygtuką Default…

Jūs esate įspėjami,kad ketinate pakeisti numatytuosius parametrus.Jei parametrų keisti nenorite,bakstelėkite No arba paspauskite klavišą Esc.

Tarpas prieš pastraipas

Bet kuriame makete tarpas yra labai svarbus elementas. Dabar panagrinėsime tarpą prieš pastraipas.

Galima nustatyti kiekvienos pastraipos atskirai arba viso dokumento pastraipų tarpus. Galiausiai tarpus galima padaryti visuotinius, kad šis parametras veiktų visą laiką. Dabar pakeisime savo dokumento formą, todėl jis turi būti ekrane.

1. Pažymėkite visą tekstą klavišais Ctrl + A, nes prieš visas pastraipas įterpsime po papildomą eilutę.

2. Pastatykite pelės žymeklį pažymėtame bloke ir paspauskite dešinį klavišą. Atsidarys kontekstinis meniu, kuriame pateikiamos įvairios komandos. Pasirinkite meni komandą Paragraph…(pastraipa).

3. Jūs atsiduriate pastraipos dialogo lange Paragraph.

4. Čia matote, kad pastraipos nėra atitrauktos nei į dešinę, nei į kairę(Indentification). Taip pat nėra tarpų nei prieš pastraipas,nei po jų (Spacing before/after).

5. Pastarąjį parametrą pakeiskime. Laukelyje Spacing – Before (tarpas prieš) įrašykite skaičių 6, kad prieš kiekvieną naują pastraipą būtų įterpiamas 6 punktų papildomas tarpas.

6. Paspauskite klavišą Enter arba bakstelėkite OK, kad būtų priimta nauja parametro reikšmė. Dabar jūs grįžote į dokumentą. Klavišu ← atšaukite teksto žymėjimą.

7. Dabar tekstas atrodo geriau. Prieš kiekvieną pastraipą atsiranda tarpai. Be to, dabar aiškiai matysite, kurioje vietoje buvo paspaustas klavišas Enter. Dokumentą vėl įrašykite.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 660 žodžiai iš 1279 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.