Miegas ir emocijos
5 (100%) 1 vote

Miegas ir emocijos

Įvadas

Aš pasirinkau šią temą, nes norėjau daugiau sužinoti apie miegą ir emocijas. Dažnai pačiam kildavo klausimų tokiomis temomis šnekant. Pasidomėję giliau, atradau visus norimus atsakymus į savo rūpimus klausimus. Todėl aš nusprendžiau juos pateikti jums.

Miegas

Miegas yra savotiškai besikeičianti, bet nenutrūkstanti smegenų veiklos gyvybinė fazė. Moksliniai tyrimai rodo, kad miegant centrinė nervų sistema funkcionuoja. Mes tai patys jaučiame pagal sapnus, kai kam net prisisapnuoja praeities įvykiai arba kaip reikia spręsti jiems aktualias problemas. Kai kurie žmonės gali atsibusti užprogramuotu laiku arba sureaguoti į vos girdimą signalą (žadintuvo, skambučio ir kt.).

Miegas yra natūralus organizmo poreikis, kurį daugelis žmonių patenkina lengvai, kiti gana sunkiai.

Trečdalį gyvenimo žmogus pramiega. Taigi, miego reikšmė žmogaus organizmui yra itin svarbi; miegas yra mūsų gyvenimo dalis. Miegas ypatingą reikšmę turi žmogaus nervų sistemos veiklai, protiniam darbui. Miegodamas žmogus netgi auga. Dažnai pacientai, atvykę į konsultaciją, skundžiasi nemiga, blogu miegu, lunatikavimu ar košmarais, kurie išvargina žmogų. Miego sutrikimai tampa rimta medicinos dalimi.

Naktiniai košmarai, lunatizmas – problemos, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus – vaikų ir paauglių psichiatrus. Tokie žmonės dažnai jaučia nerimą, būna pavargę, išsekę; jie dažnai kompleksuoja ir išgyvena, kad tik apie jų problemas nesužinotų draugai, nes imtų tyčiotis… Dažnai tokie žmonės nepasitiki savimi, jiems būdingos įvairios baimės. Žmogus jau tiesiog yra įsitikinęs, kad blogai miegos, o ryte blogai jausis, negalės susikaupti.

Dažniausiai miegas sutrinka dėl įvairių ligų, tačiau gana svarbią reikšmę miego kokybei turi ir išoriniai organizmą veikiantys veiksniai. Manoma, kad miego sutrikimai yra susiję ir su genetiniais veiksniais. Yptingai svarbią reikšmę miegui turi ir psichologiniai veiksniai. Žmonės, dirbantys aktyvų protinį darbą apie 15 val. per parą, būna pervargę, o tuomet jie ir blogai miega. Galbūt ir keista, bet gerai miegoti gali tik pailsėjęs, nejaučiatis nuolatinės įtampos, streso, žmogus. Jei dienos metu žmogus labai pavargsta, jį slegia įvairūs emociniai rūpesčiai. Esant įvairiems miego sutrikimams, reikėtų nedelsiant kreiptis į specialistą, kuris, išklausęs nusiskundimus bei įvertinęs kliniką, paskirs atitinkamą gydymą. Konsultacijos metu gydytojas išsiaiškins, ar miego sutrikimas yra liga, ar simptomas kito susirgimo; nuo to priklauso sėkmingo gydymo rezultatai.

ATSAKOMYBĖ IR EMOCIJOS

Visas gyvenimas – teatras. Visur pasirenka savo rolę ir ją atlieka, nekreipdamas dėmesio į kritiką jo elgesio atžvilgiu. Gali studijuoti prieš veidrodį kokie judesiai gražiausi, gestikuliaciją, kaip sėdėti, kaip valgyti ir pan. Tarsi artistas vaidina vis kitą vaidmenį, kiekvienoje gyvenimiškoje situacijoje, intuityviai įsigyvendamas į aplinką. Domisi paslaptingais reiškiniais. Sunkiai sekasi pasiekti vidinę pusiausvyrą, dažnai pernelyg dramatizuoja įvykius.

Eina išdidžiai, neskubėdamas, pakėlęs galvą, tiesia laikysena. Tarsi kas neštų iš paskos mantiją. Domisi daugiau idėjų sfera. Visos emocijos nukreiptos į išorės pasaulį, mąstymas taip pat jausminis – emocinis. Žmonių santykius Hamletas vertina etinėmis kategorijomis “gera” – “bloga”. Kategoriškas. Lengvai įžeidžiamas, ilgai prisimena skriaudas. Kol jis nėra tikras savo pozicijų teisumu, jį kamuoja abejonės. Prieš nuspresdamas ilgai svarsto, ką daryti. Kai kurie kuria pasaulio gelbėjimo planus.

Teigiamos emocijos Hamletui teikia daug idėjų ir energijos. Jis puikiai jaučia žmonių dvasios būseną, stengiasi pakelti kitų nuotaiką. Jie gali būti gerais gydytojais, medicinos seserimis. Jei sužino kad žmogui atsitiko nelaimė (fizinė) skuba padėti. Linkęs rūpintis aplinkiniais. Sergantįjį slaugo puikiai. Nepaprastai emocionalus, karštas, greit užsidegantis. Ekstremaliose situacijose gali būti ne tik ryžtingas, bet ir agresyvus. Esant tokiai padėčiai, reikėtų nusileisti, tuomet jis kiek apsiramins. Jam sunku išlaikyti pusiausvyrą, emocijos trukdo elgtis nuosekliai. Priekaištai, kad jis elgiasi nelogiškai, suerzins.

Daugelis iš mūsų esame tikri specialistai kaltinti kitus. Kiekvieną savo netinkamą poelgį esame linkę teisinti sakydami: „Pradėjai tu“, „Lygiai taip ir tu elgiesi su manimi“, „Manęs niekas niekada nesupranta“, „Aš negaliu nesinervinti, nes su manimi elgiasi neteisingai“ ir pan. Esame išmokę visoms mūsų nesėkmėms surasti pateisinančią priežastį, skųsdamiesi, jog neturime reikiamų priemonių atlikti vieną ar kitą užduotį, kad gyvename netinkamose sąlygose, trūksta laiko, kad mus supantieji asmenys mūsų nesupranta ir mūsų nemyli, kad profesoriai neįdomiai dėsto, galų gale, kad mums gimstant žvaigždės ar mėnulis užėmė netinkamą padėtį danguje. O rezultatas toks, kad mes niekada taip ir nepajėgsime pažinti savęs ir tuo pačiu niekada nesubręsime.

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 766 žodžiai iš 2349 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.