Mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje
5 (100%) 1 vote

Mobiliojo ryšio operatoriai Lietuvoje

Turinys

1. Įvadas 3

2. Bendros visų operatorių teikiamos paslaugos 3

3. Tele2 mobiliojo ryšio operatoriaus išskirtinės paslaugos 7

3.1. TELE2.INTERNET technologija 7

3.2. C GATES 7

4. Omnitel mobiliojo ryšio operatoriaus išskirtinės paslaugos 9

4.1. WLAN 9

4.2. OMNI DSL 9

4.3. Būsto informacijos valdymo sistema „Namas“ 10

4.4. Fakso paštas 12

4.5. „Mobilioji sekretorė“ 12

4.6. EDGE 12

4.7. OMNI CONNECT 13

4.8. Peradresavimas 13

4.9. OMNI elektroninis paštas, prieigos būdai 14

4.10. Balso paštas 14

5. Bitė GSM mobiliojo ryšio operatoriaus išskirtinės paslaugos 15

5.1. SAT SIM 15

5.2. BITE INTERNETAS 15

5.3. ELEKTRONINIS PAŠTAS 17

5.4. SKAMBUČIŲ REGISTRAS, PERADRESAVIMAS, BALSO PAŠTAS 17

6. Išvados 18

7. Literatūra 18

1. Įvadas

Mobiliojo ryšio operatorius – telekomunikacines paslaugas teikianti bendrovė. Šiuo metu Lietuvoje veikia 3 didžiausi mobiliojo ryšio operatoriai:

1. Omnitel

2. Bitė GSM

3. Tele2

Šis referatas yra skirtas palyginti ir įvertinti mobiliojo ryšio operatorių teikiamas ir ateityje numatomas teikti paslaugas. Referate bandysiu atsakyti į klausimą kokį operatorių geriausia būtų pasirinkti atsižvelgiant į kokybės bei paslaugų gausą. Operatoriai bus lyginami pagal paslaugas, kurias teikia visos trys bendrovės ir atskirai kiekvienos bendroves savitas paslaugas.

2. Bendros visų operatorių teikiamos paslaugos

1. Skambučiai ir pokalbiai Lietuvoje, tarptautiniai ir tarptinkliniai (skambinant į kitus tinklus) pokalbiai

2. SMS – Trumpųjų tekstinių žinučių paslauga (SMS – angl. Short Message Service) leidžia siųsti ir gauti iki 160 simbolių ilgio tekstines žinutes.

SMS Privalumai:

• SMS žinutes patogu siųsti tada, kai skambinti telefonu būtų nepriimtina, pavyzdžiui, kai gavėjas yra verslo susitikime, koncerte, paskaitose ir pan.

• SMS paslauga patogi siunčiant adresus, telefono numerius, nes žinutes galima išsaugoti telefono atmintyje.

• Iš daugelio telefono aparatų galima tiesiogiai paskambinti žinutėje atsiųstu telefono numeriu arba pačiam siuntėjui.

• SMS paslaugomis patogu naudotis esant užsienyje, nes siuntėjas moka tik žinutės siuntimo kainą, o adresatas ją gauna nemokamai.

• SMS siuntimas kainuoja daug pigiau, nei pokalbis mobiliuoju telefonu.

3. WAP (Wireless Application Protocol) – tai specialus duomenų perdavimo protokolas bevieliams įrenginiams, tarp jų ir mobiliesiems telefonams, jungiantis dvi – mobiliojo ryšio ir interneto technologijas. Su WAP technologija palaikančiais telefonais galima lengvai ir patogiai susisiekti su interneto informacijos saugyklomis ir po jas naršyti.

WAP puslapiuose informacija yra perduodama specialiu protokolu. WAP protokolas “išverčia” internetiniuose serveriuose esančią informaciją į mobilaus ryšio priemonėms suprantamą formatą. Puslapiai, kuriuose talpinama informacija, turi būti parašyti specialia WML (Wireless Markup Language) kalba.

Naudotis WAP paslauga mobiliuoju telefonu yra beveik tas pats, kas naršyti po internetą kompiuteriu. Naudojantis mobiliuoju telefonu WAP pagalba galima perskaityti naujienas, užsisakyti polifonines melodijas, žaidimus ir atlikti daugybę kitų įdomių dalykų.

Kam skirta WAP paslauga?

WAP yra miniatiūrinis internetas. Juo naudodamiesi galite perskaityti naujienas, dalyvauti pokalbių svetainėse, žaisti žaidimus ir atlikti daugybę kitų veiksmų.

Kas yra GPRS?

GPRS leidžia naudotis WAP, naršyti po internetą ir greitai bei saugiai parsisiųsdinti duomenis. Papildomas privalumas yra tas, kad prisijungus prie interneto jūsų telefonas nebus užimtas ir į suskambėjusį telefoną visada galėsite atsakyti. Po skambučio galėsite lengvai grįžti į GPRS seansą. Duomenys, kurie buvo siunčiami iki skambučio, niekur nedingsta. WAP per GPRS veikia žymiai greičiau nei per GSM. Prisijungimo tipas priklauso nuo to, kokį turite mobilųjį telefoną.

Ko reikia, kad galėčiau naudotis WAP?

Mobiliojo telefono, turinčio WAP funkciją per GSM arba GPRS. Taip pat mobilusis telefonas turi būti su WAP nustatymais.

Ar telefonu su WAP galima naršyti po įprastinius interneto puslapius?

Ne. Įprastiniai interneto puslapiai užrašomi kodine HTML kalba (hipertekstinių dokumentų aprašų kalba), o WAP puslapiai yra kuriami WML kalba (belaidžio tinklo tekstų kūrimo kalba).

Be to, galite jungti savo telefoną su WAP prie kompiuterio kaip išorinį modemą. Tam reikia specialios kompiuterio programos ir kompiuterio jungiamojo laido. Telefoną taip pat galima pajungti ir per infraraudonųjų spindulių sąsają (IR ryšį). Išsamesnės informacijos teiraukitės vietinio mobiliųjų telefonų gamintojo atstovo arba kompiuterių prekybos salonuose.

Kokia sparta duomenis galima parsisiųsti į telefoną?

Jeigu naudojatės WAP per GSM, didžiausia galima sparta nuo 9,6 kB/s. iki 14,4 kB/s.

Jeigu naudojatės WAP per GPRS, didžiausia sparta yra 53,4 kB/s. Didžiausia sparta gali skirtis, tai priklauso nuo telefono modelio, atstumo iki bazinės stoties, tinklo apkrovimo ir kitų faktorių. Faktiškai sparta svyruoja nuo 20 iki 40 kB/s.

WAP paslaugos privalumų apibendrinimas:

• Mobiliuoju telefonu galite naršyti po visame pasaulyje esančias interneto svetaines.

• Paslaugos, informacija, pramogos tampa visada pasiekiamos iš mobiliojo telefono.

• Prisijungti prie interneto galima bet kurioje
vietoje.

4. MMS (angl. Multimedia Messaging Service) – tai daugiaformačių pranešimų paslauga.

Kam skirta MMS paslauga?

MMS žinute galite siųsti ilgus sveikinimų tekstus, paveikslėlius, nuotraukas, animaciją, įvairius garsus, muziką ar patinkančią melodiją. MMS žinutes galite siųsti ir elektroniniu paštu sau ar savo draugui. Atsižvelgiant į mobiliojo telefono modelį, MMS žinutėje telpa tūkstantis simbolių (siunčiant SMS žinutes, telpa tik 160 simbolių).

Per kiek laiko gaunama MMS?

Tai trunka šiek tiek ilgiau nei siunčiant paprastą SMS žinutę.

Ar kaip nors ribojamas MMS žinutės dydis siunčiant ją į kitą mobilųjį telefoną?

MMS dydį pirmiausiai lemia mobiliojo telefono atminties dydis. Daugeliu telefonų galima siųsti ir priimti ne didesnius kaip 30 kB dydžio MMS žinutes.

Kokius vaizdo ir garso formatus galiu naudoti siunčiant MMS žinutę?

Tai priklauso nuo jūsų mobiliojo telefono modelio.

Šiuo metu dažniausiai naudojami rinkmenų formatai yra šie:

• Vaizdo formatai: JPEG, GIF

• Garso formatai: MIDI, WAV, AMR, MP3

5. GPRS – (General Packet Radio Service) tai duomenų perdavimo GSM tinklu technologija. Pagrindinis jos pranašumas – kad ši technologija pasižymi kelis kartus didesniu duomenų perdavimo greičiu, nes duomenys perduodami paketiniu būdu.

Naudodamiesi GPRS Jūs esate nuolat prisijungę prie tinklo, todėl reikiamą informaciją gaunate akimirksniu. Be to, naudodamiesi GPRS sutaupote, nes mokate ne už laika kurį praleidžiate prisijungę, o už perduotą duomenų kiekį.

Internetas per GPRS. Net keliaudami galėsite naršyti savo mėgstamiausius interneto puslapius. Prijungę GPRS telefoną prie nešiojamo arba delninio kompiuterio, visuomet turėsite prieigą prie interneto. Norintys maksimaliai išnaudoti darbo galimybes gali apsilankyti interneto tinklalapiuose, susijusiuose su kasdieniniu darbu

Įranga.: Tereikia turėti GPRS telefoną ir nešiojamą arba delninį kompiuterį.

6. Balso paštas yra paslauga, veikianti panašiai kaip automatinis atsakiklis. Tai galimybė palikti Jums trumpą balso žinutę, kai Jūs neatsiliepiate arba esate nepasiekiamas.

7. Skambučio nukreipimas – paslauga leidžianti nukreipti skambutį į pasirinktą kitą telefono numerį arba į balso pašto dėžutę, kai ji yra aktyvuota. Nukreipti skambučius arba atšaukti skambučių nukreipimą galima naudojantis daugelio telefonų meniu. Jeigu telefono meniu nėra skambučių nukreipimo funkcijos, tai galima atlikti telefono klavišais.

8. Konferencinis pokalbis – paslauga leidžianti tuo pačiu metu kalbėti su keliais pašnekovais.

Veikimo principas:

• Pokalbio iniciatorius gali susisiekti su penkiais pašnekovais. Esant reikalui, konferencinio ryšio dalyvių skaičių galima padidinti, nes kiekvienas iniciatoriaus pašnekovas gali susisiekti dar su keturiais abonentais. Pokalbyje vienu metu gali dalyvauti iki 30 asmenų!

• Visos šio ryšio atšakos yra lygiavertės, todėl kiekviena iš jų gali būti bet kada laikinai arba galutinai nutraukta nepaisant kitų.

9. Verslo klientai. Tai yra specialios paslaugos teikiamos verslo klientams. Per pastaruosius metus bendrai verslo klientų skaičius sumažėjo 1,8 %. Verslo klientų pokyčiai kiekvienoje mobiliojo ryšio bendrovėje atsispindi Lentelėje 1.

Lentelė 1

Bendrovė

Laikotarpis „Omnitel“ „Bitė GSM“ „TELE 2“

2004 m. I pusm. 61,9% 31,7% 3,7%

2005 m. I pusm. 50,9% 37,7% 8,3%

10. Išankstinis mokėjimas. Kiekviena bendrovė be paprasto abonento siūlo ir išankstinio mokėjimo korteles. Ši paslauga priimtinesnė jaunesnio amžiaus žmonėms, kurie neturi galimybės kiekvieną mėnesį mokėti gana dideles sąskaitas. Be to tai kartu yra ir šioks toks ribojimas, nes tu negali prašnekėti daugiau nei yra tavo sąskaitoje. Bendrai visa išankstinių mokėjimų rinka augo 63%. Kiekvieno mobiliojo ryšio operatoriaus išankstinių mokėjimų kortelių rinkos pokyčiai atsispindi Lentelėje 2.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 1292 žodžiai iš 4065 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.