Muzikos ugdymas pradinėse klasėse
5 (100%) 1 vote

Muzikos ugdymas pradinėse klasėse

2kl.Muzikos reikšmė-muzikos praeitis žmoguje, gyvūnuose, augaluose.Didelį poveikį muzika daro žmogui. Muzikos garsas nuo senovės būdavo išreiškiamas džiaugsmas,skatinama garsais kareivių drąsa,einant į mūšį. Muzika buvo naudojama ir rimčiai, liūdniems ritualams, aukojant, įv.nuotaikoms ir būsenoms išreikšti. Ilgainiui muzika keitėsi žmog. požiūris į muz.didėjojo jos poreikis, nes didėjo ir žmog. poreikiai.

Muzika ėmė turėti daug įtakos auklėjimui,estetinių požiūrių,jausmų nerimo.Skonio ugdymui,požiūrio į gyvenimą formavimui.Kuo daugiau žm.bendrauja su menu,tuo jis yra nuoširdesnis,jis linkęs į gėrį.

Turime skatinti vaikus klausytis taurios,šviesios muzikos.Tai reikia pratinti nuo pat mažens.

Muzika-tai jausmų menas,kuris veikia giliausius jausmus.Ji 3 kartus stipriau veikia nei literatūros kūriniai ir 5 kartus nei dailės kūriniai.

Paskirtis:skatinti gerus jausmus ir slopinti blogus jausmus.Muzika daro didelį auklėjamąjį poveikį.Skatina žm.būti geresniu,šviesesniu.Taip pat ir lavina,moko susikaupti, sukoncentruoti dėmesį,lavinama vaizduotė,mokoma vaikus pabūti ramiai ir tyliai.

Muzikavimas lavina žm.reakciją, mąstymą ir judesius.Koordinacija moko tiksliai jausti laiko trukmę, garsų aukštumą,tembrus bei garsų stiprumo kaitą.Ritminės klausos laisvumas lavina jausti tikslią laiko trukmę.

Nemaža garso aukščio girdėjimą išmoksta buityje,tai tik elementarus dalykas.Muzika lavina muzikos garso aukščio girdėjimą labai tiksliai. Subtiliai išlavinama muzikinė klausa, svarbi sąlyga ne tik muzikiniam pastabumui,jautrumui garsams, išgirsti bet ir įv.aplinkos garsus. Muzika lavina,stiprina balsą(ne tik muzikinius gabumus)visus muzikos padargus.Didžiulė dainavimo nauda yra gerai ir mokant vaikų kalbos ar jos dialektus.

Įv.muzikinės žinios,mokėjimas dainuoti-visapusiškai turtina žmogų, plečia įv.erudiciją bei lavina jį apskritai, bendrąją kultūrą.

Muzika gali veikti žm.tik tada,kai muzika žm.paveikia,kai žm.su ja bendrauja,nori ar sugeba bendrauti. Reikia išugdyti tokį muzikos lygį,kad žm.galėtų save realizuoti visapusiškai.

1kl.Pagr.tikslas-dėti mokinių muzikinės kultūros bei asmeninės kultūrinės raiškos pagrindus,lavinti muzikinius gabumus, ugdyti poreikį muzikuoti ir siekti pažinti muziką kaip kultūros reiškinį.

Pradžios mokykla ir yra vienas iš svarbiausių etapų vaiko muzikinio ugd.procese.Pradinukai ypač imlūs muzikiniams įspūdžiams.Puoselėjami prad.mok.muzikiniai gebėjimai ir vis didėjant darosi sąmoningesni.Įgyvendiname tikslą per uždavinius:1.Siekiame,kad vaikai muzikuotų,grotų,dainuotų, dalyvautų kūrybinėje veikloje ir patirtų džiaugsmą. 2.siekiama,kad vaikai turtintų savo intonacinį žodyną bei plėtotų muzik.kalbos patirtį.3.gebėtų įsiklausyti ir pajusti muzik.keliamas emocijas bei plėtotų muzik. kalb. patirtį. 4.susipažintų su dabarties ir preities muzikinės kultūros palikimu, patirtų estetinę muz.vertę.5.vaikai dalyvautų klasės, mokyklos, šeimos, muzikiniame, kultūriniame gyvenime.

Dainavimas-Žmog. ugdymas nuo sen.neatsiejamas nuo dainavimo. Muz.ugd.remiasi dainavimu(Liet. dainų kraštas).Pagr.prad.kl. dainavimas. Dainavimą lemia paveldimumas.Sunkiai dainuoja,nes sunkiai valdo balsą,tarp centr.nervų sistemos ir balso aparato, kitiems klausa neišsivysčiusi. Nuosekliai dirbant galima plėsti balsą kultūrine, socialinė kultūra.

Gordonas,kad vaiko balsą išugdyti iki 10m.Prad.kl.tiksliai išmokyti intonuoti balsus.

Vaiko balso lavinimą lemia lyčių skirtumai, amžiaus skirtumai, kryptingas ir nuoseklus mokytojo darbas.Muzikinis ugdymas skiriasi į 2 dalis:vokalinis ir muzikinis mokymai.Vokalinis-tiksliam intonavimui, dikcijai artikuliacijai lavinti, kvėpavimui, diapazonui plėsti ir t.t.

Mokytojai turi tiksliai žinoti kaip veikia balso aparatas.Garso tembrą ir aukštumą formuoja balso stygos, kvėpavimo raumenys,garsą rezonuojančios ertmės. Garsas susidaro kai iš plaučių išeinančiam orui kelią pastoja susiglaudusios stygos. Balso aukštumas priklauso nuo stygų susiglaudimo.Balsas įgauna spalvą ir stiprumą,rezonatoriai(nosies,ryklės,burnos ertmės,gerklos,trachėja,plaučiai)skirstomi į viršutinius(galvos srityje) ir apatinius(nuo gerklės žemyn).Burnos ertmę sudarantys rezonatoriai,bet formuoja balsius ir priebalsius (liežuvis,lūpos,gomurys ir t.t.)

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 673 žodžiai iš 2051 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.