Napoleonas
5 (100%) 1 vote

Napoleonas

Napoleonas I (1769-1821)

Napoleonas I (1769-1821)

Žmonijos ir visos Prancūzijoje istorijos įžimybė Napoleonas Bonapartas gimė 1769 rugpjūčio 15 dieną Ajačio mieste Korsikoje. Napoleono tėvas Karlas buvo advokatas,. o motina Leticijos. Šeima gyveno skurdžiai o jis šeimoje buvo antras vaikas. Napoleono tėvas mirė anksti, tačiau savo sūnus nuvežė 1778 metais į Prancūziją. Tėvas norėjo, kad vaikai turėtų išsimokslinimą. Tėvo žingsnis vežti į Prancūzijos sostinę buvo teisingas, Napoleonas papuolė į valstybės finansuojamą Oteno mokymo įstaigą būdamas vos 9 metų. Istorijos įžymybė šioje mokymo įstaigoje ilgai neužsibuvo ir vėliau mokslus krimto Brieno mieste karo mokykloje.Per šiuos mokslo metus Napoleonas Bonapartas atskleidė savo turėtus talentus. Karvedys pasirodė gabus matematikai, geografijai, istorijai. Ypač domėjosi Egipto istorija. (Kaip vėliau sužinosite ne veltui). Bonapartas savo žinias turtindavo ne tik šiom temom. Jis taip pat mėgo prancūzų, graikų grožinę ir filosofinę literatūrą. Domėjosi Platono, Cicerono darbais. Mokydamasis jis parašė keletą savo kūrinių kaip „Laiškas Mateo Butafuoko“, „Glison ir Emeli“ ir kitus.Po Brieno mokyklos, Napoleonas nuo 1784 iki 1785 metų mokėsi Paryžiaus karo mokykloje. Ją puikiai baigė išlaikęs visus egzaminus. Šioje mokymo įstaigoje Napoleonas įgavo turbūt daugiausiai žinių, kurie pravertė jo tolimesnėje karininko karjeroje.1796m. Napoleonui šie metai buvo ypač reikšmingi, nes jis buvo paskirtas vyriausiuoju į Italija siunčiamu kariuomenės vadu. Jis ten gavo prastai ginkluotą ir nedrausmingą armiją. Tačiau greit sugebėjo ją disciplinuoti ir išsikovoti kareivių pasitikėjimą. Per karą Italijoje išryškėjo Napoleono talentas. Jo taktika buvo sutelkti į vieną vietą kariuomenę ir be jokių manevrų sutriuškinti priešą. Po šių karų apie prancūzų legendą išgirdo visa Europa.

Užkariavęs Italija, Napoleonas pradėjo ruoštis žygiui į Egiptą. 1798 metais gegužės mėnesi 30000 karių Napoleonas pasiunčia į Egiptą. Visa eskadrilė perplaukė greitai viduržiemio jūra. Prancūzų armija labiausiai bijoję admirolo Nelsono laivyno iš Anglijos. Į šią kelionę generolas paėmė mokslininkus, kurie iš naujo pradėjo tyrinėti šią senovės civilizacijos pasiekimais garsią šalį. Mokslinėje Ekspedicijoje buvo rastas Rozetės akmuo, pradėti kasinėjimai ir rastos keletas faraonų mumijų.Įsikėlęs į Egiptą Bonapartas iškart susidūrė su ten veikiančiais Nameliukais. Tuo metu Egiptas priklausė Turkijai ir mokėjo duoklę. Nameliukai buvo sutriuškinti.Iš Egipto Napoleonas patraukė į Siriją, kad pasitiktų karines turkų pajėgas. Užėmęs Jafos miestą, Napoleonas patraukė link Ako tvirtovės, tačiau per du mėnesius nepavyko jos paimti.

1799 metais buvo sutriuškintos turkų pajėgos.

Vienintelis generolo rūpestis buvo ryšys su Prancūzija. Kadangi Admirolas Nelsonas sunaikino prancūzų laivyną, Napoleono kariai tapo atskirti nuo Europinės dalies.

Napoleoną pasiekus žiniai, kad Austrija, Rusija, Anglija ir Neapolio karalystė sudarė naują koaliciją ir pradėjo karą su Prancūzija. Prancūzai prarado Italija, tada Napoleonas supykęs nusprendė vykti į Prancūziją.1799 lapkričio 19 (briumerio 18) Seniūnu tarybos sprendimu buvo paskirtas visų sostinės ir aplink esančių ginkluotojų pajėgu vadu. 500 tarybos posėdį Napoleono šalininkai perkėlė į Sen Klu miestelį. Kitą dieną kariuomenė apsupo 500 tarybos salę ir ją išvaikė. Tos pačios dienos vakare tarybos likučiai nubalsavo už trijų konsulų valdžia, kur pagrindiniu smuiku grojo Napoleonas.Tapęs faktiškai įtakingiausios Europos valstybės vadovu, Napoleonas pradėjo savo šalyje kovoti su apraizgiusia korupcija ir plėšikavimais.keliuose. Žiauriais būdais, mirtimis šias blogybes pavyko išgyvendinti. Taip pat pertvarkė švietimą, paskelbė amnestiją emigravusiems, bet apribojo spaudos laisvę. Visi likę dienraščiai buvo priklausomi nuo valdžios.Po 1800 metų prasidėjo Napoleono karų epocha. Tais pačiais metais įvyko mūšis su Austrija Marengo kaimelyje. Šiame mūšyje pasinaudojo austrų armijos nebudrumu, perėjo alpes ir atsidūrė austrų užnugaryje, spėdama iki to laiko Prancūzijos armija užimti keletą miestų.Napoleono įsaku buvo įkurtas Prancūzijos bankas 1800 metais ir tais pačiais metais pradėtas rengti Civilinis kodeksas, kuris turėjo aiškiau apibrėžti žmonių santykius, bausmes ir teismų sistemą.

Šiuo metu Jūs matote 34% šio straipsnio.
Matomi 678 žodžiai iš 2011 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.