Narkomanija ir aids
5 (100%) 1 vote

Narkomanija ir aids

Simonas Armonas

7 A

NARKOMANIJA IR AIDS

Didėjant piknaudžiavimo narkotikais mastui Lietuvoje ir kylant narkomanijos, o kartu ir AIDS epidemijos grėsmei, kurios pasekmės nenuspėjamos, kreipiuosi į visus Lietuvos gyventojus: tėvus, jaunimą, visuomenės, mokslo, politikos veikėjus, žiniasklaidos, verslo atstovus, visus kurie neabejingi savo vaikų, šeimos ir tautos ateičiai.

Narkotikai kelia grėsmę mūsų mažos tautos išlikimui. Tik narkotikų pasiūlos ir poreikio mažinimas, kova su narkotikų kontrabanda, visuomenės imuniteto narkotikams ugdymas prevencijos programomis bendruomenėje, bei visokeriopa pagalba sergantiems narkomanija asmenims, jų integravimas į visuomenę gali sustabdyti šio pragaištingo reiškinio plitimą. Didžiausią dėmesį turime skirti jauniems žmonėms.

Narkotikų vartojimo Lietuvoje augimas

15-16 m jaunimas2000 m. atliktas epidemiologinis tyrimas parodė, kad diskotekose ir kitose pasilinksminimo vietose narkotikus vartoja net 50 procentų jaunuolių, priklausančių įvairioms socialinėms gyventojų grupėms, tarp jų ir akademinis jaunimas. Čia taip dažniausiai vartojami kanapių preparatai, sintetiniai narkotikai, heroinas.

Narkomanija sukelia sunkias socialines, bei medicinines pasekmes. Vis daugiau tarp intraventinių narkomanų tampa ŽIV nešiotojais.Tai sudaro daugiau nei 60 procentų visų diagnozuotojų. Registruotų nusikaltimų, susijusių su narkotikais, skaičius nuo 1990 m (76) iki 1999 m. (701) išaugo net 9 kartus.Į nusikaltimus įtraukiami vaikai. Nusikaltimų skaičius tarp vaikų vis didėja.

Nusikaltimai susiję su narkotikais

1990-1999 mGalima pastebėti jog nuo 1990 iki 1999 m nusikaltimų skaičius tarp narkomanų išaugo net 9 kartus. Net keleri nesėkmingi kovos su narkomanija metai valstybei padaro didelių nuostolių. Kovoti su narkomanija yra mūsų visų pilietinė pareiga ir vienas iš svarbiausių valstybės uždavinių.

Šiuo metu Jūs matote 59% šio straipsnio.
Matomi 262 žodžiai iš 447 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.