Narkotikai
5 (100%) 1 vote

Narkotikai

Narkotikai

Žodis narkomanija (graikiškai narke – sukaustymas ir manija), liga pasireiškianti nenugalimu traukimu prie narkotikų (pvz. morfino), didelėse dozėse narkotikai sukelia apkurtimą, apakimą, arba narkotinį miegą. Dažnas narkotinių medžiagų vartojimas sukelia priklausomybę ir pastovų dozės didinimą. Susilaikymą nuo narkotikų vartojimo lydi Abstinencijos sindromas. Taip pat reguliarus narkotikų vartojimas naikina vidaus organus, gali prasidėti įvairios haliucinacijos, bei psichiologinės traumos.

Narkotikai (graikiškai narkotikos – vedantys prie sukaustymo) būna dviejų tipų: natūralūs arba sintetiniai, jų nelegalus gaminimas, įsigijimas, laikymas, pervežimas, pardavimas yra baudžiami LR Baudžiamojo Kodekso straipsniais.

Narkotikų rūšys:

Marihuana, Hašišas, LSD, LSD-25, STP, Meskalinas, DMT, įvairūs amfetaminai, Kokainas, Herojinas, Ekstazi ir kt.

Marihuana (Žolė)

Marihuana yra „lengvas“ augalinės kilmės narkotikas. Jis yra gaminamas iš kanapių. Kanapių veislės yra labai įvairios: „Akapulko auksas“ , „Panamos raudonoji “ ir kt. Geriausia marihuana auga Meksikoje bei Vietname. Geriausiai kanapės auga kanalizacijose ir jų stiebai ten siekia nuo 3,65m. iki 4,57m.

Hašišas (Hašas)

Hašišas yra gaminamas iš marihuanos, bet yra dozuojamas nedideliais kubeliais. Hašišą dažniausiai rūko nedidelėse pypkėse arba maišo su tabaku. Tai yra pavojingas ir gana brangus narkotikas.

Gavimo procesas yra ganėtinai paprastas ir įdomus. Pradžiai reikės maždaug kilogramo žolės. Reikia ją prasėti, išimti nereikalingus pašalinius daiktus, sėklas. Kai prasėjome kilogramą jį reikia patalpinti į didelį indą ir užpilti jį maždaug 6l mažos kokybės spirito. Tada reikia virti 3 valandas. Geriau tam reikalui naudoti elektrinę krosnelę, nes spiritas yra labai lengvai užsideganti medžiaga, kurios tikrai nevertėtų kaitinti atviroje ugnyje. Po kaitinimo skystį išpilti į atskirą butelį su etikete „N1“.

Likusią košelę kaitinti dar 3 valandas su nauju spiritu. Tada du kartus atlikti tą patį tik su vandeniu ir vandenį nupilti į butelį N2.

Dabar reikia sumažinti tirpalų tūrį, juos pavirinus atskiruose puoduose iki tol kol jie pasidarys tiršti. Kai abu tirpalai sutirštės reikia supilti juos kartu ir dar pavirinti. Tirpalas turėtų virsti dar tirštesniu. Dabar reikia pakaitinti puodelį skipidaro ir supilti jį tirpalus. Tada pridėti 2 uncijas pušies smalos ir šildyti dar 10min. Ant nedidelės ugnies. Dabar viską kas gavosi reikia sudėti ant kepimo formos. Ir kepti 15min 350C temperatūroje. Po šių manipuliacijų turėtų gautis nuostabus hašišas.

LSD, LSD-25 (Gliukas, rūgštis)

Iš visų narkotikų esančių dabartinėje juodojoje rinkoje, LSD yra pats keisčiausias ir paslaptingiausias. Tai vienas naujausių ir pats pagrindinis narkotikas, atkeliavęs pas mus iš psichotropinės subkultūros. Dž. Hakslis darė eksperimentus su meskalinu gerokai prieš tai kai psichotropinės medžiagos išplito rinkoje, tačiau šie eksperimentai turėjo visiškai kitus tikslus, nei pasaulinis narkotikų vartojimas mūsų laikais. Greičiausiai pagrindinis psichotropinių medžiagų kultūros įkūrėjas yra Antoninas Artaudas, kuris vykdė eksperimentus su pejotu ant savęs. Tai vyko Meksikoje. Nors Hakslis vykdė eksperimentus savo laboratorijoje, A. Artaudas padarė tuos eksperimentus savo gyvenimo dalimi. Dalimi savęs. Susipažinęs su pejotu jis pasikeitė. Bet ar tai buvo blogai? Purvini marškiniai irgi pasikeis jei išplausi. Dėl šio pasikeitimo Artaudas sugebėjo pasiekti ir suprasti kito lygmens idėjas ir pasaulėžiūrą. Artaudas gavo tiesą eidamas savu keliu, ieškodamas savos tiesos ir savo kategorijų struktūros.

Koma po elektrošoko truko 15min. Po pusvalandžio pacientas ėmė kvėpuoti. Gydytojų nuostabai jis liko gyvas.

LSD niekuomet nesukelia beprotystės – jis neturi tokios galios. Tik žmogus gali rinktis tarp proto ir beprotystės. LSD leidžia pažvelgti į visas vertybes iš šalies, pamatyti savo, kitų blogąsias ir gerąsias puses. LSD negali jus patraukti iki beprotystės, bet negali ir pakelti jūsų savigarbos ir jūsų požiūrio į save. LSD nėra religija ir nieko ten nėra dieviško. Tikra religija – tai kasdienis gyvenimas. LSD – yra nedaugiau kaip mediumas atskleisti visas egzistencijos tiesas.

Dozavimas priklauso nuo narkotikų tipo ir vartojimo būdo. Dažniausiai užtenka 300-500 mikrogramų. Tokios dozės pilnai užteks 5-8 valandoms skrydžio. 1500-2000 jau per daug. Po tokios dozės galima ir neatsimerkti.

Šiais laikais dažnai aptariamas klausimas kaip padėti žmogui kuris veikiant LSD pateko į nekontroliuojamą panikos būseną. Tai tikrai sunkus klausimas į kurį vienareikšmio atsakymo nėra. Kalbama, kad naudojant trankvilizatorius, tozainą, galima apraminti žmogų, bet reikia būti atsargiam, nes narkotikai reaguoja su trankvilizatoriais. Kiti siūlo prieš vartojimą sukurti malonią ir jaukią atmosferą. Jokiu būdu NEGALIMA talpinti žmogaus į ligoninę veikiant LSD, nebent tai būtų visiškai nekontroliuojama panika. Tik jauki atmosfera gali padėti žmogui blogai panaudojusiam LSD. Aiškinkite jam, kad viskas netikra, kad jis yra veikiamas LSD.

Meskalinas

Meskalinas yra panašus į LSD, bet gaunamas iš nedidelio kaktuso. Tai milžiniško stiprumo vaistas. Jį vartojant visi
žmogaus pojūčiai išskyrus regėjimą laikinai sustiprėja. Laiko ir erdvės pojūtis dingsta. Daiktai gali atrodyti tarsi plaukiojantys skystyje, žmogus gali išsigąsti pats savęs, kadangi baimės ir pavojaus pojūčiai sustiprėja dėl neįprastos daiktų spalvos. Palyginus meskaliną su LSD jo poveikis 5000 kartų stipresnis vartojant tą patį kiekį. Normali dozė skaitosi 300-800mg. Mažiausias perdozavimas sukelia stiprų apsinuodijimą.

DMT

DMT yra pusiau sintetinis preparatas gaminamas iš dimeltriptomino ir psilocino. Šis narkotikas yra rūkomas ir jo efektas gali praeiti po 2-3min., bet poveikis tęsis dar 30-40min. Prieš rūkant susukamas į petražolių lapus. Panašūs į DMT narkotikai yra DET ir DPT.

Amfetaminai (SPEED, Ekstazi)

Amfetaminams priskiriami narkotikai stimuliuojantys centrinę nervų sistemą. Prie amfetaminų nepriprantama, bet tolimesnis šių narkotikų vartojimas reikalauja vis didesnės ir didesnės dozės. Reikalai su jais (o ypač su metafetaminu) gali baigtis blogiau nei su heroinu. Amfetaminas taip pat yra vaistas nuo antsvorio tai, kad amerikiečiams narkomanams jo gauti nėra taip jau sunku. RŪŠYS:

Benzedrinas :

Lengva rožinė tabletė širdutės forma arba balta 10mg. Tabletė su įpjova per vidurį. Kartais galima rasti ir po 15mg.

Bifetaminas:

Įpakuotas kapsulėmis po 12mg su juodu viršum ir balta apačia. Kapsulės po 20mg visos juodos, o 17mg – visiškai baltos. Dažniausiai ant jų yra užrašas „RJD“ arba „RJS“.

Desbutalas: 5mg kietos medžiagos žaliose kapsulėse, 10mg rožinėse arba žydros spalvos tabletėse. Rekomenduojama dozė viena 5mg kapsulė 2-3 kartus per dieną.

Deksamilas:

Deksamilas sudarytas iš amfetamino ir barbituratų, kad galėtų kompnsuoti amfetamino veikimą (t.y. nervingumą).

Mefedrinas:

Baltos tabletės po 5mg. Arba baltos spalvos milteliai dažniausiai maišyti su kažkuo (cukraus pudra t.t.)

Barbituratai

Barbituratų poveikis yra visiškai priešingas amfetaminų poveikiui: jie nuramina centrinę nervų sistemą. Mažomis dozėmis jie veikia kaip trankvilizatoriai, o didelėmis kaip migdomieji. Miegas sukeltas šių preparatų yra nesveikas miegas, nes vaistai panaikina visus normalaus miego metu vykstančius procesus.

Ilgalaikis vartojimas šių migdomųjų priveda iki visiškos psichologinės beprotystės todėl, kad sąmonei nėra kaip save realizuoti. „Barbituratų vartotojas sukelia atstumiantį jausmą. Jis neturi koordinacijos, jis svyruoja ir krenta nuo kėdžių bare, užmiega vidury pokalbio, maistas krenta iš burnos…“

Rūšys:

Liuminalas: mirtina dozė 800-1000mg. Liuminalas – stiprus barbituratas ilgalaikiam poveikiui pasiekti. Parduodamas tabletėmis po 16/32/100mg

Amutalalas: Taip pat stiprus ilgalaikio poveikio barbituratas. Parduodamas tabletėse po 15mg.

Sekonalas: Greičiausiai, sekonalas – vienas populiaresnių barbituratų juodojoje rinkoje. Jis žinomas „Raudonojo velnio“, „Raudonojo Paukščio“ ir kitais pavadinimais. Parduodamas po 32mg, mirtina dozė – 150mg

Libriumas: – silpnas trankvilizatorius, rekomenduojama dozė sudaro 5-15mg 3-4 kartus į dieną. Tai yra vaistas, kurį vakaruose gydytojai išrašo sergantiems nemiga ir pan. Ant jo galima rasti „Roche-5“, „Roche-10“, „Roche-25“ markiruotes.

Valiumas: Labai lengvas trankvilizatorius, dozė 5-10mg.

Terazinas: Labai stiprus narkotikas. Jis laikomas stipriausiu pasaulyje trankvilizatorius. Jį naudoja tokiose pragariškose vietose kaip „Belvju“ psichiatrinėse gydyklose. Dozė – 25mg. Šį narkotiką galima naudoti jeigu jus blogai veikia LSD, tačiau po tokių dalykų galima ir nepabusti.

Kokainas ir Heroinas

Kokainas yra inhaliuojamas arba leidžiamas į venas ir stimuliuoja centrinę nervų sistemą. Gali sukelti haliucinacijas.

Heroinas yra pats baisiausias narkotikas. Priprantama iš pirmo karto. Beveik neįmanoma nuo jo atprasti. Žmonių vartojančių heroiną baigtis pati skaudžiausia ir baisiausia.

Rupūžės oda

Rupūžės odoje yra medžiagos vadinamos „bufoteninu“, kuri yra haliucinogenas. Išgavimo procedūra:

Surinkite 3 rupūžes. Įsitikinkite, kad tai yra rupūžės, nes varlės čia netinka. Neskausmingai užmuškite jas ir tuojau pat nuimkite nuo jų odą. Džiovinkite šaldytuve odą 4-5 dienas, kol ji taps trapi. Dabar sutrinkite ir rūkykite. Dar galit melstis, nes nuodai lieka nuodais.

Nepatariama vartoti šio narkotiko kitais būdais – NEIŠVENGSITE apsinuodijimo. Nereikia uostyti, leistis – garantuotas širdies priepuolis ir galima mirtis dėl jos sustojimo. Juk odoje pilna visokių kitų medžiagų. Rūkant beveik nėra rizikos, bet TIK rūkant.

Amilnitratas

Amilnitratas – tai kieta medžiaga, stiklinėse kapsulėse. Efektyvi tik įkvepiant. Medicinoje naudojamas kaip vaistas širdies priepuoliams malšinti. Labai stiprus narkotikas. Efektas tęsiasi 2-3 minutes.

Klijai – tai uostomas narkotikas sukeliantis galvos skausmą, depresiją, apetito praradimą,vėmimą. Poveikis panašus į girtumą: žmogui dvejinasi, jis praranda erdvės pojūtį, gali atsirasti agresija ar net haliucinacijos. Dažnai gali sukelti įvairias kvėpavimo takų traumas.

Nalinas

Šis kaprizas – narkotikas, kurį kažkas pamiršo padaryti nelegaliu. Dažnai naudojamas kaip vaistai nuo apsinuodijomo narkotikais, bet jis ir pats mažomis dozėmis (5-10mg) pats atpalaiduoti kaip ir žolė. Didelėse
paniką, vėmimą, haliucinacijas.

Bananai – bananuose yra medžiagos „Musa Sapientum bananadine“ kuri sukelia trumpą narkotinį apsvaigimą. Jam pasiekti reikia nusipirkti apie 5kg. bananų. Nuvalykite bananus ir juos suvalgykite. Palikite tik odelę. Aštriu peiliu nuvalykite viduje esančią medžiagą ir įdėkite į puodą su vandeniu. Virkite 2-3 valandas. Tai ką gavote džiovinkite krosnyje apie 20min. Turėtų gautis juodi milteliai. Efektas gaunamas surūkius 2-3 cigaretes.

Psilocibinas

Psilocibinas, kaip ir meskalinas išgaunamas iš augalų (grybų). Konkrečiai iš – Meksikietiškos Psilocibos, nedidelio grybo, kuris auga drėgnose ganyklose. Psichotropinės medžiagos gaunamos ir iš kitų grybų: Conocybe sihdinoides, Psilocybe aztecorum, Psil. zapotecorum, Psil. caerulescens, ir

Strophana cubenis.

Psilocibinas kaip ir pėjotas, pradžioje buvo naudojamas meksikos indėnų. Jį laikė „dievo kūnu“. Indėnai suvalgo nuo 10 iki 15 grybų, kurie kaip ir pejotas turi nemalonų, aitrų kvapą. Efektas tęsiasi 5-7 valandas.

Narkotinių medžiagų vartojimas

Vykstančios greitos permainos šalies ekonomikoje, socialinėje sferoje ir žmonių gyvenime keičia visuomenės požiūrį į kai kuriuos reiškinius, tame tarpe požiūrį į narkotinių medžiagų vartojimą. Plinta alkoholizmas, narkomanija, o visuomenė savo iššūkius, ypač neigiamus, bando realizuoti mokykloje, nes jaunimas yra labiausiai pažeidžiama visuomenės dalis. Didėja narkotikų prieinamumas ir tiekimas, neteisėta jų pasiūla, atsiranda narkotikų poreikis. Dėl savo amžiaus ypatumų – nebijojimo rizikuoti ir smalsumo, jaunimas pradeda bandyti, o vėliau ir vartoti narkotikus ar net užsiimti su narkotikais susijusia rizikinga veikla. Lietuvoje atlikti 15-16 metų amžiaus moksleivių tyrimai rodo, kad šalyje plinta tiek rūkymas, tiek alkoholinių gėrimų vartojimas ir svarbiausia – nelegalių narkotikų vartojimas. Statistiniai duomenys liudija, kad daugėja rūkančiųjų. Nors mergaičių rūko mažiau nei berniukų, tačiau rūkymo plitimas jų tarpe yra ženklus. Be to, mergaitės dėl savo fiziologinių ir psichologinių ypatumų greičiau pripranta ir vystosi priklausomybė. Alkoholiniai gėrimai moksleiviams tapo labai populiarūs ir dažnai neišvengiama bendravimo priemonė. Paauglystė yra eksperimentavimo, smalsumo, tyrinėjimo metas. Taip jaunas žmogus susiduria su rizika. Svaiginamųjų medžiagų vartojimas tampa vienas iš asmens vystymosi proceso aspektų ir net gyvenimo dalis. Dažniausiai alkoholio vartojimas yra nesąmoningas, ne patologinis, o grynai funkcinis, problematinis. Jo etiologija yra aiškiai multi-determinuota ir priklauso ne tik nuo asmenybės, bet ir įvairiausių gyvenimo ir socialinių sąlygų. Dažniausiai pradžioje tai nesąmoningas imituojantis suaugusius veiksnys, paveldint šeimos įpročius ar pamėgdžiojant bendraamžius. Mūsų šalyje be kitų sąlygų tenka pažymėti gerą prieinamumą nusipirkti bet kokių svaiginamųjų gėrimų parduotuvėse. Moksleivių tyrimai dėl alkoholio ir kitų narkotikų rodo, kad Lietuvos jaunimas geria gana didelius alkoholinių gėrimų kiekius, palyginti su kitų Europos šalių jaunimu. Svaigalų vartojimo duomenys: dažnis, kiekis, intoksikacijos laipsnis rodo, kad kai kurie moksleiviai piktnaudžiauja svaigalais. Nežiūrint tai, kad daugelis moksleivių žino ir supranta, kad alkoholis pakenktų sveikatai, tačiau jų dalis nurodė eilę “teigiamų” alkoholio vartojimo pasekmių. Beveik pusė moksleivių galvoja, kad pavartoję alkoholio jie taptų draugiškesni ir atviresni, pajustų atsipalaidavimą. Nemažai moksleivių nurodo, kad jie užmirštų savo problemas, nemoka jas spręsti kitaip, susidoroti su neigiamomis emocijomis, nemoka įveikti savo psichologinių problemų. Absoliuti dauguma moksleivių nežino ar netiki priklausomybės pavojaus, todėl tiki, kad galėtų nustoti gerti kada tik panorėtų. Tai rodo, kad moksleiviai negauna reikiamų žinių, gyvenimo-socialinių įgūdžių, nemoka ir nesugeba spręsti savo problemų, o šeima, mokykla ir visuomenė nesuteikia jiems laiku paramos. Dar populiarūs motyvai – noras išbandyti, smalsumas, draugų įtaka, nes nežino kaip atsisakyti. Šie motyvai ypač populiarūs vertinant narkotikų vartojimą. Taip lengvai pereinama prie nelegalių narkotikų išbandymo. Per pastaruosius keturis metus 15-16 metų moksleivių narkotikų vartojimas išaugo penkis kartus. Jau sąvoka “narkotikas” tapo labai populiari ir madinga moksleivių bendruomenėje. Nelegalūs narkotikai labiau paplitę tarpe berniukų, nei tarpe mergaičių. Labiausiai paplitusi marihuana – žolė. Tačiau labai populiarus tampa sunkus narkotikas – heroinas, kuris labai greitai sukelia priklausomybę. Iki šiol heroinas buvo gana brangus narkotikas, tačiau Lietuvoje jo kaina krinta, vienos dozės užtenka keturiems vartotojams, jis tampa labai lengvai prieinamas ir greitai plinta jaunimo tarpe. Dar iš populiarių narkotikų tenka pažymėti amfetaminus ir ekstazi. Juos dažniausiai vartoja jau išmėginę žolę paaugliai, papildydami vartojamų narkotikų sąrašą. Pirmą narkotiką, kurį pirmiausiai išbando moksleiviai paprastai esti žolė. Tačiau didelė dalis mergaičių pradeda nuo raminamųjų vaistų. Pedagogų apklausos duomenys rodo, kad narkotinių medžiagų prevencija bendrojo lavinimo mokykloje yra ribota. Plačiai propaguojamą nerūkymo
dieną organizuoja vos ketvirtadalis mokyklų. Mažiau nei trečdalis mokytojų, dalyvavusių su sveikata susietose tobulinimosi kursuose, išklausė paskaitas narkotikų prevencijos tematika. Pedagogai nurodė, kad jiems nepakanka žinių diskutuoti šiais klausimais, todėl labai retai narkotikų prevencijos temas liečia moksleivių ugdymo procese. Dažniausiai narkotikų vartojimo problema nagrinėjama per vertybinių nuostatų ir sveikos gyvensenos suvokimą, charakterio ir valios ugdymą. Šių temų nagrinėjimas pamokų metu priklauso nuo pedagogo išprusimo, pasirengimo, jo patirties ir gebėjimo diskutuoti šiomis temomis. Nedaug mokyklų vykdo alkoholio, tabako ir kitų narkotikų prevencijos programą, kurią parengė nevyriausybinė organizacija – blaivybės draugija “Baltų ainiai” ir yra rekomenduota Švietimo ir mokslo ministerijos. Mokytojai galvoja, kad nepakanka medžiagos pasirengti diskusijai narkotikų prevencijos temomis, todėl priversti naudotis specialia ar papildoma literatūra, kuri dažniausiai neatitinka didaktinių mokyklos poreikių. Tik nedidelė dalis mokytojų susipažinę su vykdomomis programomis, išleistais ir siūlomais mokyklai ir taip negausiais leidiniais. Tuo galima paaiškinti ribotumą taikant pirminei narkomanijos prevencijai siūlomus metodus, kurie formuoja bendra-kultūrinius, socialinius įgūdžius ir nuostatas, didina pačių moksleivių dalyvavimą organizuojant (planuojant) prevencijos struktūrą ir įgyvendinimą. Mokyklai trūksta vadovėlio moksleiviui, knygos mokytojui, vaizdinių mokymo/mokymosi priemonių. Pagalba iš šalies – kitų žinybų, profesionalų, dažniausiai apsiribojama paskaitomis, kurių efektyvumas yra mažas. Ne visos mokyklos turi narkotikų prevencijos rašytinę vidaus politiką, liečiančią moksleivius. Labai mažai mokyklų turi rašytines taisykles dėl rūkymo ir alkoholio vartojimo, liečiančias mokytojus ir kitą mokyklos personalą. Tarptautinė patirtis rodo, kad narkotinių medžiagų vartojimo prevencija – tai ne tik žinių ir informacijos suteikimas bei higieninių nuostatų ugdymas. Prevencijos metodai privalo formuoti gyvenimo įgūdžius, tokius kaip gebėjimas bendrauti, valdyti konfliktus ir stresus, gebėjimas racionaliai apsispręsti, reikalui esant pasakyti “ne”, suvokti atsakomybę už poelgius. Šiandien labai svarbu ugdyti socialinius įgūdžius: gebėjimą atsispirti bendraamžių (socialiniam) spaudimui, tinkamai vertinti reklamą, kai kuriuos suaugusiųjų veiksmus. Prevencijos efektyvumą didina įvairios, vietose vykdomos programos (projektai), kurie remia narkotinių medžiagų vartojimo prevenciją, formuoja bendra-kultūrinius, socialinius įgūdžius ir nuostatas. Programų (projektų) efektyvumą didina prevencijos metodų įvairovė, pačių moksleivių dalyvavimas tiek organizuojant (planuojant) programos struktūrą, tiek įgyvendinant ją. Šios programos (projektai) turėtų numatyti moksleivių užimtumo problemas, alternatyvių priemonių pasiūlą ir pasirinkimą.

Šiuo metu Jūs matote 46% šio straipsnio.
Matomi 2751 žodžiai iš 5965 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.