Narkotikai1
5 (100%) 1 vote

Narkotikai1

Narkotikų vartojimas Lietuvoje neturi senų tradicijų. Aguonos, kanapės nuo seno yra inomos kaip augalai, daniausiai vartojami kulinarijoje. Gana danai ie augalai minimi ir lietuvių tautosakoje. iandien mes jau baigiame tai umirti ir, igirdę kalbant apie aguonas ar kanapes, pirmiausia pagalvojame apie narkotikus. Ir, deja, tenka pripainti, kad tai nėra vieninteliai narkotikai, paplitę iuo metu Lietuvoje.

Vis daniau igirstame minint amfetaminus, LSD, ekstazi, heroiną, kokainą.Gana danai jauni monės narkotikų vartojimą supranta kaip protestą prie suaugusiųjų pasaulį, prie savo tėvus, bet kain ar jie susimąsto, kad narkotikų plitimu daugiausia suinteresuoti būtent suaugusieji, tie, kurie lobsta i jaunų gyvenimų udymo narkotikais.Specialistai teigia, kad kiekvienais metais Lietuvoje nuo narkotikų mirta 250-300 monių. Mirė ir mirta nuo narkotikų jau ne kakur u jūrų marių, o mūsų Lietuvėlėje, vis dar poetų teberimuojamoje kartu su odiais rūtų darelis, berelis, gėlelė.Kodėl jauni monės vartoja narkotikus? Prieasčių yra daug:jie neturi rimto usiėmimo, jiems nuobodu;

jų draugai vartoja narkotikus;

jie mėgsta riziką;

jie nori okiruoti tėvus ir draugus;

tai yra madinga;

jie nori pabėgti nuo iandieninio gyvenimo ir asmeninių problemų;

iandien narkotikų nesunku gauti, ir kai kas nori ibandyti jų poveikį;

jiems patinka savijauta pavartojus narkotikus.

——————————————————————————–

TIRPIKLIAIDaniausiai jauni monės, be alkoholio ir tabako, mėgina svaigintis ir įvairiais tirpikliais.Plačiausiai yra vartojami:aerozoliai (plaukų lakas ir pan.);

butano dujos (naudojamos dujiniams iebtuvėliams upildyti);

klijai;

cheminiai valikliai;

daai ir daų skiedikliai;

benzinas.

Tik pradėjus vartoti ar atsitiktiniais atvejais:

Tirpiklių gėrimo ar uostymo poveikis yra panaus į alkoholio. Kai kurie tirpiklių uostytojai gali matyti keistus vaizdus. Atsigaunama gana greitai, jaučiamos lengvos pagirios. Tačiau tirpikliai gali būti mirties (sustojus irdiai) prieastimi. Aerozoliai ir iebtuvėlių kuras yra ypač pavojingi ir kartais gali būti mirties nuo alto oro patekimo į kvėpavimo takus prieastimi. Galima mirti ir nuo tirpiklių uostymo pavojingose vietose, tokiose kaip kanalų pakrantės ar apleisti pastatai. Daug prisiuostę, gali prarasti sąmonę, gali udusti, ypač jeigu naudoja polietileninį maielį.Vartojant nuolat ilgesnį laiką:

Ilgalaikis tirpiklių uostymas būna dėmesio koncentracijos praradimo, didelės depresijos ir nuovargio prieastimi. Kai nustojama uostyti, ie simptomai palaipsniui praeina. Bet kai kurie monės, siekdami ivengti savo asmeninių problemų, taip įpranta prie tirpiklių, kad tampa psichologikai priklausomi nuo jų uostymo. Ilgai vartojami tirpikliai gali paeisti smegenis, inkstus ir kepenis.Įstatymas:

Lietuvoje dar nepriimtas.

——————————————————————————–

KANAPĖSNarkotikas gaminamas i kanapių. Įvairios kanapės augalo dalys, įskaitant ir lapus, gali būti naudojamos kaip narkotikas. Kanapės (olė) paprastai rūkomos haio pavidalu (haas, guma). Tai mados spalvos masė, kuri susmulkinama ir maioma su tabaku.Tik pradėjus vartoti ar atsitiktinais atvejais:

Ne visiems kanapių rūkymas turi didelį poveikį. Rūkantys kanapes paprastai jaučiasi atsipalaidavę, nori daug kalbėti. Kartais spalvos jiems gali atrodyti rykesnės, o garsai – čaiesni. mogus fizikai prie kanapių nepripranta, bet pastoviai jaučiama psichologinė priklausomybė. Jei prisirūkoma per daug, padidėja jautrumas. Kanapės turi įtakos atminties sutrikimams, maina galimybes atlikti sunkesnius darbus.Vartojant nuolat ilgesnį laiką:

Nuolat rūkant kanapes, kyla pavojus susirgti tokiomis pačiomis ligomis, kaip ir rūkant cigaretes – irdies, kvėpavimo takų ir bronchų susirgimais bei plaučių vėiu. Nuolatiniai vartotojai tampa neramūs, juos kankina depresija. monėms, sergantiems psichinėmis ligomis, nuolat rūkyti kanapes ypač pavojinga. Kanapes rūkant nuolat, atsiranda noras pabandyti ir ,,sunkesnį“ narkotiką – heroiną.Įstatymas:

Draudia neteisėtai gaminti, įgyti, laikyti, gabenti, siųsti ar realizuoti.

——————————————————————————–

AMFETAMINAITai daniausiai vartojami stimuliatoriai. etajame deimtmetyje ie narkotikai buvo tablečių formos (,,roinės irdys). Dabar jie daniausiai yra kapsulių, miltelių pavidalo. Baltos spalvos milteliai uostomi arba leidiami injekcijomis.Tik pradėjus vartoti ar atsitiktinais atvejais:

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 616 žodžiai iš 2019 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.