Narkotikai8
5 (100%) 1 vote

Narkotikai8

Piktnaudžiavimas cheminėmis medžiagomis jau tapo plačiai išplitusia ir pavojinga sveikatai mūsų amžiaus problema.Narkotinių medžiagų spektras plečiasi, pradedant vaistais ir alkoholiu, pažiedžia visas šalis, tiek išsivysčiusias, tiek ir besivystančias. Piktnaudžiavimas cheminėmis medžiagomis tampa išskirtine socialine sveikatos apsaugos problema, taip pat stipriu veiksniu, kuris pagimdo daugelį kitų fiziologinių ir psichologinių medicininių problemų, o šiuo metu daro poveikį daugeliui žmonių, didesniam skaičiui amžiaus tarpsnio grupių, negu kada nors anksčiau.

Piktnaudžiavimo tokiais narkotikais kaip kokainas ir heroinassusiformavo kaip papildymas plačiai paplitusiam piktnaudžiavimui kitomis psichotropinėmis medžiagomis, kaip antai: indiškos kanapės, trankvilizantai, raminantys, stimuliatoriai ir skiedikliai. Daugelyje šaliųjie dabar naudojami įvairiomis kombinacijomis, dažnai derinami netgi su alkoholio vartojimu, kuris pats savaime yra labai svarbi susirgimų ir mirtingumo priežastis.Nesaikingas alkoholio vartojimas vis labiau plinta, ypatingai besivystančiose šalyse, kur jo sukeliamos sveikatos ir socialinės pasekmės tampa labai reikšminga ekonominio nuopolio kryptimi, pragaištingai veikiančio tiek sveikatos apsaugą, tiek socialiniųtarnybų darbą.

Piktnaudžiavimas cheminėmis medžiagomis, įskaitant ir pavienius epizodus bei apsinuodijimus, pačiais įvairiausiais keliais pakerta svekatingumą ir socialinę gerovę. Kai kurie iš jų aprašyti detaliau negu kiti, tačiau visi jie labai plačiai paplitę ir labai rimtai grasiną žmonių svekatai ir jų gerovei. Paskutiniais metais daugelyje šalių didžiulį susirūpinimą kelia tiesioginis ryšys tarp narkotinių injekcijų ir AIDS paplitimo. Kiek mažiau pažintas, tačiau statistinių ir medicininių požiūriu labai reikšmingas dėl didžiulio poveikio gyventojo svekatai, nustatytas ryšys tarp cheminių medžiagų naudojomo ir hepatito, tuberkuliozės, širdies ir kraujagyslių susirgimų, cirozės ir nervinių psichinių sutrikimų, atsipalaidavimo ir venerinių ligų; nepageidaujamo nėštumo ir nėštumo komplikacijų, apimant ir vidinius vaisiaus stresus; o taip pat privarta.

Piktnaudžiavimas narkotikais ir alkoholiu yra viena svarbiausių priežastčių, pažeidžiančių elgesį ir socialinę kompetenciją. Pavyzdžiui, tarp jaunų ir sveikų žmonių visais kitais požiūriais, elgesio problemos susijusios su piktnaudžiavimu narkotikais buvo svarbiausia priezastis dėlto, kad nutrūko socialinis augimas ir intelektualinis vystimasis. Pramonėje ir švietimo srityje piktnaudživimas cheminėmis medžiagomis buvo priežastis daugelio pravaikštų, darbo ir mokymosi laiko praradimo, negu kad bet kuris kitas, tegu ir susirgimas. Piktnaudžiavimas cheminėmis medžiagomis buvo svarbiausia priežastis kelių ir buitinio tramatizmo, virto labai rimtu veiksniu, ardančių šeimos santykius ir šeimų irimą. Ekonominiai ir socialiniai neribotumai, susiję su chronišku piktnaudžiavimu cheminėmis medžiagomis, sunkia našta gula šeimos biudžetų išlaidos, kurios kitais atvejais būtų panaudotos maistui, mokymuisi ir buities reikalams.

Nors narkomanijos problema yra universali, labiausiai pažeidžiamomis tapo besivystančios šalys ir skurdūs regionai, labai ribotomis galimybėmis ir neturintis ekonominių resursų. Jau įrodyta, kad socialiniam, ekonominiam šalių vystymuisi didelė kliūtis yra skurdas, papildytas piktnaudžiavimo cheminėmis medžiagomis ar šių dviejų reiškinių kombinacija, nes tai pagimdo naujas sveikatos apsaugos ir socialines problemas ir sustabdo įsisenėjusių socialinių problemų sprendimą.

Nėra naujas susirūpinimas narkomanijos problema. Vienok, praeityje tiek nacionaliniai, tiek tarptautiniai institutai reaguodavo į sią problemą, visų pirmą formuodami dėmesį į tai, kaip sureguliuoti narkotikų bei alkoholio teikimą ir panaudojimą, stiprindami saugumą ir tvarkos palaikymo organus, ir jų kontrolę. Nors tai darė ženlų poveikį, apsunkinant cheminių preparatų gavimą ir platinimą. Šiandien šios problemos pobūdis ir jos mastelių išsiplėtojimas, ypač didėlantis poveikis gyventojų sveikatai, reikalauja parengti skubias veikimo priemones ir papildomas profilaktikos strategijas.

Unikalus problemos pobūdis, apimantis jo prigimtį ir sunkias pasekmes fiziniai ir psichiniai sveikatai terodo, kad sveikatos apsaugos ir socialinėe tarnybos dabar privalo kur kas aktyviau užsiimti narkomanijos profilaktika ir gydymu. Kuo tuoliau tuo labiau iš jų bus reikalaujama kocentruoti pastangas tam, kad sumažintume narkotikų poreikį, padidintume leistinų vartoti preparatų panaudojimo kontrolę, efektyvintume gydymą tų, kurie jau pažeisti narkotikų ir iki minimumų sumažintume pasekme žmonių sveikatai ir gerbūviui dėl piktnaudžiavimo cheminėmis medžiagomis.

Šiuo metu Jūs matote 33% šio straipsnio.
Matomi 680 žodžiai iš 2032 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.