Narkotinės medžiagos ir
5 (100%) 1 vote

Narkotinės medžiagos ir

NARKOTINĖS MEDŽIAGOS IR

JŲ ŽALA

Prie narkotikų dažniausiai prieinama nuo alkoholio ir tabako gaminių. Statistiniai duomenys liudija, kad per pastrauosius 5 metus narkomanų skaičius Lietuvoje išaugo beveik 10 kartų. Deje, panaši tendencija stebima ir mokyklose. Pedagogikos institutas dalyvauja Europos mokyklų projekte tiriant rūkimo, alkoholio ir narkotikų vartojimo paplitimą tarp moksleivių. 1995 m. tyrimų duomenimis, 3,2% 15—16 metų moksleivių šalyje jau bandė nelegalių narkotikų. Tyrimai parodė, kad išaugo iki 15% (21% berniukų ir 9,6% mergaičių). Tyrimai parodė, kad net 96,5% šio amžiaus moksleivių jau yra vartoję alkoholį , o 73,6% bent kartą buvo girti .

Taigi vargu ar rasime nors vieną moksleivį, kuris nebūtų girdėjęs apie narkotikus. Beveik kiekvienas jau turi ir savo nuomonę. Šiuo klausimu, paremtą draugų pasakojimais, matytais filmais, skatytomis knygomis ar pan. O kai kurie, kaip liudija jau minėtų tyrimų duomenys, jau turi ir asmeninę patirtį – yra gėrę alkoholį, rūkę “žolės”, bandę ecstasy ar kitų narkotikų.

Tyrimai rodo, jog moksleiviai apie narkotikus žino daugiau, nei suaugusieji – mokytojai ir tėvai. Moksleiviai domisi šiuo klausimu, žino daug narkotinių medžiagų pavadinimų, turi pažįstamų, vartojančių narkotikus, būna kompanijose, kuriose jie vartojami. Dauguma jaunimo nemano, kad alkoholis ar nikotinas yra narkotinės medžiagos.

Narkotikai – tai natūralios ir sintetinės cheminės medžiagos, veikiančios žmogaus psichiką ir, jei jomis piktnaudžiaujama, sukeliančios sunkų sveikatos sutrikimą, kuris pasireiškia psichologine ir fizine prasme. Narkotikai – tai pavojingos medžiagos. Jie sužlugdo žmogų, ir nesvarbu, kokios spalvos tavo oda, tu vargšas ar turtinga, senas ar jaunas, vyras ar moteris, eilinių sugebėjimų žmogus ar genijus. Narkotikai pasitaikius progai, vienodai sužlugdo visus.

Narkotinės medžiagos – tai medžiagos, sukeliančios ypatingą žmogaus psichinę būklę. Prie narkotinių medžiagų priskiriami ir narkotikai, psichotropinės medžiagos (raminamieji ir migdomieji vaistai), svaigiosios medžiagos (lakieji tirpikliai), anaboliniai steroidai, alkoholis ir tabakas.

Narkotikų rūšys :

1. Deprasantai: poveikis pasireiškia centrinėje nervų sistemoje veiklos sulėtėjimu bei susilpnėjimu. Daugelis depresantų yra vartojami medicinoje kaip analgetikai, raminantys ir migdomieji vaistai. Bet piktnaudžiavimas jais priveda prie liguisto pripratimo – narkomanijos.

Depresantai skirstomi į sekančia grupes :

 Opiatai – tai medžiagos gaunamos iš aguonų arba preparatai, kuriouse yra šių medžiagų. Jie žmogų veikia fiziologiškai.(Morfinas, kodeinas ir tebainas). Didžiausią poveiki organizmui daro morfinas. Žmogus vartodamas opiatus patiria euforiją, įvairias vizijas, tampa mieguistas, susiaurėja akių vyzdžiai, sulėtėja kvėpavimas. Nebegaudamas opiatų narkomanas ašaroja, čiaudi, netenka apetito, jaučia pasišlykštėjimą, vemia, viduriuoja, jaučia pilvo spazmas, prakaituoja, darosi neramus, panikuoja, jaučiasi krečiamas šalčio, skauda raumesnis ir sąnarius, prasideda raumenų spazmas.

Depresantai gaunami sintetiniu būdu. Jie yra skirstomi į barbituratus ir trankvilizatorius. Piktnaudžiaudamas depresantais žmogus elgiasi tarsi girtas, nerišliai kalba, nesiorentuoja, tampa mieguistas, apatiškas, sulėtėja kvėpavimas. Nustojęs vartoti depresantus narkomanas darosi neramus, dreba, kliedi, kenčia nemigą, prasideda traukuliai, galima mirtis. Esant perdideliai dozei kvėpavimas tampa negilus ir silpnas, muša prakaitas, netenkama samonės ir mirštama.

2. Opiumas: tai išdžiovintos aguonų pieno sultys. Narkomanai opiumą vartoja rūkydami arba injekcijomis.

Šiuo metu Jūs matote 51% šio straipsnio.
Matomi 523 žodžiai iš 1022 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.