Naudingos iškasenos
5 (100%) 1 vote

Naudingos iškasenos

Nafta

Naftos prekyba be naftos pasaulis sustotų . Būtų paraližuoti transportas ir pramonė , nutrūktų daugelio namų šildymas . Dėl to visame pasaulyje nafta yra išskirtinės svarbos prekė . Naftą išgauna ir eksportuoja nedidelė grupė šalių : daugiausia Viduriniuose Rytuose , Šiaurės ir Vakarų Afrikoje , Centrinėje ir Pietų Amerikoje . Ji transportuojama naftotiekiais ir tanklaiviais . Trys didžiausi naftą importuojantys pasaolio regionai yra Rytų Azija ( su Japonija ) , Europa ir JAV .

Anglis

Tai cheminis elementas , žymimas C , atominis svoris 12 ,atominis numeris 6 . Jų nepaprastas įvairumas yra kilęs iš to , kad tarp savęs jungdamiesi anglis atomai , sudaro ilgesnes ar trumpesnes , ištisas ar šakotas , įvairaus didumo ir pavidalo grandines . Gryna anglis gamtoje randama kristalinės formos deimanto ir grafito pavidalu . Gamtoje akmens anglis randame gilesniuose žemės sluogsniuose . Akmens anglis yra juodas arba tamsiai pilkos spalvos . Akmens anglis rūšiuojamos pagal sudėtį , kokso kiekį , išorės ir kai kurias kitas specialias žymes . Svarbi akmens anglio savybė yra jų pelenų rūšis . Vienos duoda pelenus miltelių pavidalo , kitos lengvai tirpstančius , šlaką sudarančius pelenus .

Technikoje akmens anglis plačiausiai naudojamos kurui , žaliava koksui , degančiosioms dujoms , šviečiamosioms dujoms ir įvairiems cheminiams produktams gaminti . Iš akmens anglies gaminamas ir skystas kuras , pvz. benzinas ar gazolis .

Šiuo metu Jūs matote 58% šio straipsnio.
Matomi 208 žodžiai iš 357 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.