Nealkoholiniai gerimai
5 (100%) 1 vote

Nealkoholiniai gerimai

Turinys:

1. įžanga

2. „Tichė“

3. „Selitos“ energiniai ir funkciniai gėrimai

4. „Selitos“ gaivieji gazuoti gėrimai

5. „Selitos“ gaivieji negazuoti gėrimai

6. „Selitos“ sultys, nektarai, sulčių gėrimai, mineralinis vanduo.

7. „Rasa“

8. „Rasa actine life“, „Elite“ ir gręžinio schema

9. „Vytautas“

10. „Birutė“ ir „Aqville“

11. „Neptūnas“

12. „Neptūno“ vandens įrenginai

13. žmonių nuomonės

14. išvada

15. duomenų šaltinių sąrašas

Įžanga

Nevalgęs žmogus gali išbūti net kelis mėnesius, o negėręs – tik porą dienų.

Specialistai rekomenduoja suaugusiam žmogui išgerti ne mažiau kaip 2,5 – 3 litrus vandens per dieną. Dėl to klausimas, ką ir kada gerti sveikiausia, daugeliui neduoda ramybės.

Užsieniečiai pastoviai gurkšnoja vandenį iš butelio, – gal naudojasi jau prieš šimtą metų pastoriaus S.Kneipo rekomenduotu receptu: “Organizmą išvalysite, jei kasdien nuo ryto kas valandą gurkšnosite po stiklinę negazuoto mineralinio vandens”. Lietuviai ir toliau vartoja šulinių ir vandentiekio vandenį, net nesusi-mąstydami apie jo kokybę.

Paskutiniu metu šulinių vandenyje randama daug priemaišų, – iš dirvožemio prasiskverbusių trąšų ir pesticidų, nitratų, gamybos ir transporto atliekų likučių, o iš užteršto oro – nuodingo lietaus. Atsargiai reikėtų vartoti neištirtų šulinių vandenį, kuriame gali būti padidėjusi nitratų koncentracija. Ypač tai liečia vienkiemių gyventojus. Lietuvoje jau užfiksuoti apsinuodijimo nitratais atvejai. Yra net mirusių kūdikių, apsinuodijusių pieno mišinukais, pagamintais iš šulinio vandens, turinčio nitratų.

Valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų duomenimis šalyje tirtų šulinių vandenyje nitratai leistinas normas viršija apie 20 procentų. Vandenyje esantys nitritai ir nitratai (salietros ir kt. likučiai) neturi specifinio skonio ir kvapo, išlieka vandenį virinant bei filtruojant buitiniais filtrais, todėl juos galima nustatyti tik atlikus laboratorinius tyrimus. Manoma, kad nitratai gali padidinti riziką susirgti skrandžio ir stemplės vėžiu, gali pažeisti kraujo sistemą ir jis nebegali pernešti į audinius reikiamo deguonies kiekio, todėl organizme vystosi deguonies badas. Ypač nitratai pavojingi kūdikiams, maitinamiems pieno mišiniais, ir vaikams iki 3 metų.

Vandentiekio vanduo reguliariai tikrinamas laboratorijose, tačiau, kol jis senais, surūdijusiais, įvairių nuosėdų turinčiais vamzdžiais atkeliauja iki mūsų čiaupų, jo kokybė tampa abejotina. Vandenį iš čiaupo patartina virinti, nes tada dalis ištirpusių druskų iškrinta nuosėdomis, žūsta bakterijos, bet virintas vanduo neskanus.

Šiuo metu populiarūs buitiniai vandens filtrai gali apsaugoti vandenį nuo kai kurių teršalų, bet tiek jie, tiek išfiltruotas vanduo, laikant kambario temperatūroje, tampa puikia gyvenamąja vieta įvairių rūšių bakterijoms. Tokį vandenį specialistai pataria virinti.

Po tokios informacijos nelabai norisi laikytis siūlomo recepto, – kasdien išgerti 8 stiklines vandens. Ką daryti? Gal pritarti užsieniečiams ir gurkšnoti mineralinį vandenį, išpilstytą į butelius, nes jo kokybė nuolat kontroliuojama, jis švarus, be kenksmingų medžiagų, jame mineralinių medžiagų kiekis subalansuotas ir atitinka natūralius organizmo poreikius. Ypač jis tinka karštą dieną, sportuojant ir gausiai prakaituojant, nes su prakaitu organizmas netenka daug mineralinių medžiagų.

„TICHĖ“

Telšių apskrityje Telšių mieste1998 m.išgręžtas Gręžinys Nr. 26418(6264), kurio vandenį pilsto ir realizuoja AB “Žemaitijos pienas”. Gręžinio gylis yra 689 m. Šventosios-Upininkų eksploatuojamas vandeningasis sluoksnis išgręžtas tarp 678 – 689 metrų. Vandens amžius žemėje siekia 10-12 tūkstančių metų. Nustatytas gręžinio gamybinis pajėgumas – 100m3/per parą.

Ištyrus vandens pavyzdžius, nustatyta: pagal cheminę sudėtį tiriamas vanduo yra mažai mineralizuotas, sulfato-natrio-magnio-kalcio sudėties.

Toksinių ar geriamajam mineraliniam vandeniui ribojamų mikroelementų, įskaitant sunkiuosius metalus, azoto grupės junginių, taip pat fluoro, stroncio, seleno, radionuklidų nerasta arba jų kiekis yra gerokai mažesnis negu yra didžiausias leistinas kiekis geriamajam mineraliniam vandeniui. Pagal išorinius požymius mineralinis vanduo yra skaidrus, bespalvis, bekvapis ir be nuosėdų. Sanitariniai-mikrobiologiniai rodikliai atitinka normatyvinius reikalavimus.

Tiriamas mineralinis vanduo „Tiche“ pagal Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą mineralinių vandenų klasifikaciją yra priskiriamas XII grupės geriamajam -gydomajam mineraliniam vandeniui ir jį leidžiama naudoti kaip gydomąjį, esant šiems susirgimams:

1. Ūmus stemplės uždegimas

2. Chroniškas gastritis

3. Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa

4. Žarnyno ligos (dirgliosios žarnos sindromas, dirglios žarnos sindromas su vidurių užkietėjimu)

5. Kepenų ligos: chroniškas virusinis hepatitas; toksiškas ir medikamentais pakenktos kepenys; riebalinė kepenų distrofija.

6. Tulžies pūslės, jos latakų, kasos ligos: chroniškas cholecistitas, cholangitas, tūlžies pūslės cholesterozė, akmenligė.

7. Operuoto skrandžio sindromai išoperavus opą; sindromai, atsiradę po
išoperuoto cholecistito.

8. Cukrinis diabetas (reikalaujantis insulino ir nereikalaujantis insulino), netolerancija gliukozei;

9. Nutukimas;

10. Druskų apykaitos sutrikimai.

11. Tubulointersticialinės ligos, akmenys šlapimtakiuose, kitos šlapimo ir lyties ligos.

Taigi mineralinis vanduo „Tiche“atitinka visus GOST ir Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Klasifikacijos reikalavimus bei gali būti vartojamas tiek kaip gydomasis vanduo stacionarinėse gydomosiose profilaktoriumų įstaigose, tiek ir išpilstytas pramoniniu būdu. Ši išvada galioja tris metus.

Be gazuoto ir negazuoto vandens, „Tichės“ įmonėi dar priklauso įvairių skonių limonadas “Gaja”(liet. Gaji-ištverminga, patvari)ir „Duonos gira“. jie gaminami iš natūralaus mineralinio vandens „Tichė“ ir saldinami tik cukrumi, todėl vaikai juos gali gerti be apribojimų. Šie gėrimai suteikia energijos, aprūpina organizmą būtinomis, pačios gamtos subalansuotomis natūraliomis mineralinėmis medžiagomis, tinka visos šeimos kasdieniniam ir šventiniam stalui.

„SELITA“

Bendrovė „Selita“ ir Ko yra jauna, sparčiai besivystanti Lietuvos įmonė , turinti ambicingus tikslus ir strateginius interesus. Pagrindinė organizacijos vykdoma ūkinė veikla yra gaiviųjų gėrimų, mineralizuoto vandens bei sulčių gamyba. Įmonės prekinis ženklas „Selita“ yra seniausiai žinomas vaisvandenių prekinis vardas Lietuvoje. „Selita“ ir Ko yra pirma įmonė, įvedusi energetinius gėrimus į Lietuvos rinką. Nuo pirmo bendrovės pagaminto produkto praėjo keli metai, tačiau įmonės produkcijos asortimentas padidėjo dešimteriopai – dabartiniu metu „Selita“ ir Ko siūlo daugiau nei 80 produkcijos pavadinimų penkiose asortimento grupėse. Šiuo metu vartotojai gali įsigyti „Selita“ ir ko gaminamų gazuotų ir negazuotų gaiviųjų gėrimų, energinių gėrimų, išpilstytų į įvairios talpos plastikinius butelius. Be to bendrovė pradėjo gaminti mineralizuotą vandenį bei įsigijo sulčių gamybos įrengimus, todėl gali vartotojus pradžiuginti ir 100% sultimis, sulčių nektarais bei sulčių gėrimais, parduodamais 0.75l talpos stiklinėje taroje. „Selita“ gamina: energinius, funkcinius, gaviuosius gėrimus, mineralinius vandenis, sultis ir nektarus:

1. Energiniai gėrimai – tai stulbinantis energijos šaltinis sportininkams, atgaiva ir naujos jėgos, pagalbininkas sunkių sesijų metu, budrumo ir atidumo šaltinis vairuotojams ilgų ir varginančių kelionių metu, žvalumas ir energija pasilinksminimų metu. Tai pirmasis lietuviškas energinis tonizuojantis gėrimas. Šis gėrimas puikiai tinka visiems: jauniems ir pagyvenusiems. Jo sudėtyje yra taurino, teigiamai veikiančio žmogaus nervų sisitemą, bei kofeino, o taip pat vitaminų C, PP. B2, B6, B0, B3 kompleksas. Šios aktyviosios medžiagos padeda išlaikyti žvalumą ir suteikia papildomos energijos organizmui. Rūšys:

• „Energija “ (0,33l)

• “Energija” Mėlyna (0,33l)

• „Sex su Blondine“ (0,33l)

• “Bučinys” (0,33l)

• “ Energy Strong “ (0,33l)( Pirmasis lietuviškas energinis gėrimas skardinėje! Šiame gėrime padidintas kofeino kiekis)

2. Funkciniai gėrimai – tai naujos kartos , ypatingomis , sveikatą saugančiomis sąvybėmis pasižymintys gėrimai. Juos renkasi visi, besirūpinantys savo savijauta ir sveikata.

„Selitos“ įmonė gamina “Fit- active “ su L-karnitinu ir vitaminu C ( 0,33l). gėrimas gaminamas iš pistacijos , žemuogės ir migdolų aromatų. L-karnitinas reikalingas visiems organizmo gyvybiniams procesasms, ypač energijos gamybos ir riebalų metabolizmo procesams. L-karnitinas paspartina maisto riebalų deginimą bei sumažina alkio pojūtį , todėl tinka žmonėms, besilaikantiems dietos. L-karnitinas – tai natūralus maisto papildas reikalingas ir jaunam ir senam. Sportininkams jis padidina jėgą ir ištvermę, pagerina raumenų aprūpinimą deguonimi, skatina baltymų sintezę ir raumenų masės formavimąsi. L-karnitinas drauge su gėrime esnčiu vitaminu C padeda sustiprinti imunitetą ir išvengti šaltuoju metu laiku mūsų tykančių virusinių ligų.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 1283 žodžiai iš 4145 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.