Nervu ligos
5 (100%) 1 vote

Nervu ligos

Periferinės nervų sistemos ligos.

Sergantieji periferinės nervų sistemos ligomis sudaro 48 – 52 procentus visų nervų ligomis sergančių ligonių. Šios ligos dažnai sukelia laikiną nedarbingumą, invalidumą. Klinikinėje praktikoje periferinės nervų sistemos ligos skirstomos į neuralgijas ir neuropatijas.

Neuralginis ir neuropatijas sukelia tos pačios priežastys :

Infekcinės ligos :ūminės, lėtinės, taip pat organizme esantys lėtiniai uždegiminiai židiniai ,kartais virusai .

Apsinuodijimas iš išorės patenkančiais ir pačiame organizme susidariusiais nuodais .

Traumos , kurių metu nervas sumušamas , patempiamas , nutraukiamas ar kt.

Vitaminų stoka , ypač B grupės ,

Kraujagyslių ligos , dėl kurių sutrinka nervo mityba .

Stuburo ,kaulų , raumenų ir vidaus organų , pro kuriuos arba šalia kurių eina periferinis nervas , ligos .

Periferinių nervų yra daug . Jų klinika priklauso nuo nervo atliekamos funkcijos . Neuralgijos būna juntamųjų arba tų nervų , kurie turi daug juntamųjų skaidulų , o neuropatijos – judinamųjų ir mišrių nervų ligos .

STRESAS

Stresas – tai dvasiniai pergyvenimai bei įtampa . Spartus gyvenimo tempas , gausi informacija didina nervinę , psichinę ir emocinę įtampą . Tai atsiliepia ir žmonių tarpusavio santykiams – jie tampa vis sudėtingesni ir painesni . Įrodyta , kad kiekvienas didesnis susijaudinimas , susinervinimas , susierzinimas sukelia žalingų organizmo pakitimų . Psichologai teigia , kad dvasinei pusiausvyrai atgauti reikia ne mažiau kaip 3 dienų . Manoma , kad didelė ir ilga emocinė įtampa žaloja visą organizmą , ypač nervų sistemą , sukelia neurozę . Dėl emocinės įtampos gresia kraujotakos liga : nuo širdies ar kraujagyslių veiklos sutrikimų dažnai miršta net jauni žmonės , ypač vyrai . Amerikiečių mokslininkai pabandė nustatyti kokiems žmonėms dažniausiai gresia širdies priepuoliai . Jie pastebėjo, kad 90 procentų patekusių į kliniką dėl ūminio širdies nepakankamumo , buvo būdingas A tipo elgesys. Tokie žmonės nuolat skuba ir kankinasi dėl nespėtų atlikti darbų, visur nori pirmauti , jie yra garbėtroškos. Tai nekantrūs, visada įsitempę, nesuvaldantys pykčio, linkę į konfliktus žmonės. Biologijos ir medicinos laimėjimai rodo, kad aktyvumas padeda įveikti stresą. Nervingam žmogui psichologai pataria:

Stengtis nesigraužti vienam dėl savo nemalonumų , pasidalyti jais su geru ir protingu žmogumi.

Išmokti nors šiek tiek atitrūkti nuo savo rūpesčių , slegiančių minčių, blogos nuotaikos.

Neširsti, užuot pratrūkus pykčiu įprasti patylėti ir apmąstyti situaciją.

Išmokti kartais ir nuolaidžiauti, pamiršti vaikišką aikštingumą, stengtis įsigilinti į pašnekovo požiūrį.

Nesisieloti dėl nesėkmių, nedaryti to, kas per sunku.

Nereikalauti per daug iš kitų žmonių, nes tai sukelia nepasitenkinimą ir irzlumą. Be to, būtina išmokti atsipalaiduoti.

NEUROZĖ

Neurozė – gana dažna vaikų liga. Neretai manoma, kad tai paprasčiausias tingėjimas, nedrausmingumas ar kitokie charakterio trūkumai. Ji labai skiriasi nuo suaugusių neurozės, be to vaikas nemoka papasakoti savo negalavimų. O dėl jų sunku auklėti ir mokyti. Vaiko nervo sistema yra labai jautri išoriniams dirgikliams, įvairiems auklėjimo trūkumams. Nesklandumai šeimoje, barniai, girtavimas labai žaloja vaiką , gadina nervus. Psichiatrai teigią, kad vaikai nervingumo nepaveldi, o įgyja auklėjami nervingų tėvų ar giminaičių. Neurozę dažnai skatina tėvo ar motinos meilės stoka, tėvų išsiskyrimas. Sveikatai svarbus ir vaiko dienos rėžimas, pakankamas poilsis ir miegas. Susirgęs neuroze vaikas tampa labai jautrus, bailus, greitai pavargsta, prasčiau miega, kartais naktį vaikščioja, nelaiko šlapimo, per miegus šūkauja arba verkia. Taip pat neurozė gali pasireikšti veido raumenų trūkčiojimu, mikčiojimu . Vaiką kamuoja įkyrios mintys, atsiranda blogi įpročiai. Gali prasidėti prakaitavimas ar viduriavimas.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 581 žodžiai iš 1108 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.