Nėštumas ir miomos
5 (100%) 1 vote

Nėštumas ir miomos

Miomos – tai nepiktybiniai navikai, kurie auga gimdoje ar išoriniame jos paviršiuje. Gimdos mioma yra dažniausiai diagnozuojamas nepiktybinis moters lytinių organų auglys. Jis nustatomas 5 proc. reprodukcinio amžiaus moterų. Ketvirtame gyvenimo dešimtmetyje jis diagnozuojamas 20 proc. moterų. Etiologija yra neaiški. Auglys sudarytas iš lygiųjų raumenų ląstelių su jungiamojo audinio intarpais ir plona kapsule, auga lėtai, maža supiktybėjimo galimybė.

Medikai nežino, kodėl atsiranda miomos. Jos išauga iš ląstelių sudarančių gimdos sienelių raumenis, būna prisitvirtinusios prie vidinės ar išorinės sienelės, kartais laikosi įsikibusios į stiebą gimdos viduje ar išorėje. Miomos gali augti ir gimdos sienelės viduje. Būna įvairaus dydžio – nuo žirnio iki greipfruto.

Miomų augimą ar vystymąsi skatina hormonai estrogenai. Todėl per nėštumą miomos ypač padidėja (nes išaugusi estrogenų gamyba), vėliau sumažėja. Sumažėjusi estrogenų gamyba artėjant menopauzei augimą paprastai sulaiko, miomos kartais sumažėja ar visai išnyksta.

Jei miomos auga gimdos viduje, moteris negali pastoti. Jos deformuoja gimdos ertmės paviršių, apvaisintas kiaušinėlis negali įsitvirtinti gimdos sienelėje. Moteris nepastoja ir tada, jei mioma blokuoja kiaušintakių žiomenis, trukdo spermai ir apvaisintam kiaušinėliui patekti į gimdą. Didelės miomos užima daug vietos gimdoje, todėl neleidžia vaisiui augti, gresia persileidimas.

Miomos dažnai negydomos, išskyrus tuos atvejus, kai jos sukelia gausų kraujavimą ar stiprų skausmą arba abejojama, kad navikas yra ne mioma, o piktybinis auglys. Miomos gydomos histeroktomija (šalinamos kartu su gimda). Dar vienas gydymo būdas – miomektomija – kai pašalinamos tik miomos, o gimda išlieka, taikomas tuomet, jei moteris nori išlikti vaisinga.

Šiuo metu Jūs matote 52% šio straipsnio.
Matomi 282 žodžiai iš 542 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.