Nils landgren
5 (100%) 1 vote

Nils landgren

Nils Landgren

Neabejoju, kad tie, kurie nors kiek domisi džiazo muzika, žino atlikėją vardu Nils „Mr. Red Horn“ Landgren, pasaulinės klasės solistą ir muzikantą, supažindinusį pasaulį su švedų džiazo muzika.

Šis žmogus yra atsakingas už daugybę sėkmingų albumų, išleistų per jo muzikinės veiklos metus. Jo koncertai nuo Stokholmo iki Bejingo sutinkami su audringu entuziazmu. Kartu su pianistu Esbjőrn Svensson, Nils Landgren iškėlė švedų folk muziką iki visuotinai pripažintų muzikos stilių lygmens. Kaip 2001 m. Berlyno džiazo festivalio meno vadovas, surengė puikų pristatymą Skandinavijoje vyraujančių muzikos tendencijų ir nuotaikų.

2002 gegužę Nils buvo apdovanotas „Tore Ehrling-prize“ už „visapusiškas pastangas skleisti švedų džiazo muziką visame pasaulyje“, kurį jam įteikė Švedijos Kompozitorių Sąjunga.

Polinkis į jazz bei church muziką susiformavo dar Nilso vaikystėje. Jo tėvas, kaip musikantas, parsinešė į namus Amerikos džiazo sampratą, o apie tradicinius švedų choralus ir dainas jis sužinojo iš savo senelio, kuris buvo dvasininkas.

Nils Landgren gimė 1956-aisiais. Šešerių metų jis pradėjo groti būgnais, o trylikos pridėjo rankas ir lūpas prie trombono ir nebeatitraukė jų visą savo gyvenimą.

Nuo 1972 iki 1978 muzikantas studijavo klasikinio trombono specialybę muzikos kolegijoje Karlstade ir Arvikos universitete. Šiuo laikotarpiu jis taip pat susipažino su legendiniu swedish folk- jazz pionieriumi Bengt- Arne Wallin bei fantastišku trombonistu ir Grazo konservatorijos Austrijoje profesoriumi Eje Thelin. Šie du žmonės visiškai pakeitė tolimesnį Nilso muzikos kelią iš paprasto klasikos atlikėjo į improvizacijos meistrą, pačiam sprendžiantį, ką ir kur groti.

Baigęs universitetą, Nilsas persikėlė į Stokholmą dirbti profesionaliu trombonistu ir bandyti pragyventi iš savo specialybės.

Vieną dieną jis sulaukė skambučio, apvertusio visą gyvenimą aukštyn kojom- koncertuoti su tuo metu populiariausia Švedijos pop žvaigžde Bjőrn Skifs. Pinigų buvo pasiūlyta užtektinai, muzikinė įranga buvo puiki, o geresnės grupės jis nė negalėjo norėti. Nuo to laiko Nils Landgren įsisuko į įvairiausių muzikos stilių ir projektų karuselę.

Muzikantas išbandė jazz, rock, soul, hip hop, big band‘s stilius ir, savo paties apskaičiavimu, įrašė arba buvo bendraautoriu maždaug 500 albumų. Dauguma įrašinėjo su Švedijos muzikantais, tačiau dirbo ir su tokiom tarptautinėm žvaigždėm, kaip ABBA, The Crusaders, Eddie Harris, Bernard „Pretty“ Purdie and Herbie Hancock ir netgi Wyclef Jean solo albume „Carnival“.

1981-aisiais Thad Jones pakvietė švedą į savo naują muzikinį projektą „Ball of Fire“ būti trombonistu. Nilsas apie šią savo patirtį sakė: „tai buvo fantastiška grupė, gaila, kad ji taip greitai išsiskirstė“.

Po dviejų metų pasaulį išvydo debiutinis atlikėjo albumas „Planet Rock“, kurį lydėjo 1984 m. „Streetfighter“, 1985 m. „You are my Nr 1“, 1987 m. „Miles from Duke“ su Bengt-Arne Wallin bei „Chapter two 1“, o taip pat „Chapter two 2“ ir „Folow your heart“ 1989-aisiais.

Šiuo metu Jūs matote 55% šio straipsnio.
Matomi 468 žodžiai iš 853 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.