Nordea banko kreditai
5 (100%) 1 vote

Nordea banko kreditai

TURINYS

Įvadas 3

1. KREDITAI PRIVATIEMS KLIENTAMS 4

1.1 Kreditai vartojimo reikmėms su nekilnojamojo turto įkeitimu 4

1.2 Vartojimo kreditai 6

1.3 Būsto kreditas 8

1.4 Kreditas „laisvai“ 9

2. KREDITAI VERSLO KLIENTAMS 10

2.1 Kredito linija 12

Išvados 13

Literatūra 14

Įvadas

„Nordea“ – tai didžiausia finansinių paslaugų bendrovė Šiaurės šalių ir Baltijos regione. Grupės turtas siekia 262 mlrd. eurų, o internetinės bankininkystės srityje ji pirmauja pasaulyje. Šiuo metu „Nordea“ turi 4,1 mln. e-klientų. Regione „Nordea“ aptarnauja daugiau negu 11 mln. privačių asmenų ir beveik 700 000 įmonių bei institucijų. Banko tinklą sudaro 1198 skyrių ir 125 draudimo centrai.

Nordea užima tvirtas pozicijas Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos bankų ir draudimo rinkose, bei aktyviai stiprina savo pozicijas Baltijos Šalyse ir Lenkijoje.

Per savo tarptautinių padalinių tinklą, kuris apima 22 šalis be grupės vidaus rinkos – Šiaurės ir Baltijos šalių, taip pat per tarptautinių partnerių tinklą, Nordea teikia finansines paslaugas Šiaurės ir kitų pasaulio šalių klientams.

Verslo srityje daugiausiai mokėjimų yra atliekama banko pinigais, kurie susideda iš banknotų, monetų bei banko depozitų.

Žmonėms neturintiems pakankamai pinigų, bet norintiems pirkti yra suteikiami kreditai tam tikrai sumai, kad galėtų įsigyti reikiamą ir norimą daiktą ar tiesiog skubiai gaut pinigus. Kreditas- tai ekonominiai piniginiai santykiai , susiję su įmonių, organizacijų ir gyventojų laikinai laisvų pinigų kaupimu ir tiksliniu jų teikimu apmokėjimo ir grąžintinumo pagrindais. Kreditai skirstomi į dvi grupes: kreditai privatiems klientams ir kreditai verslo klientams.

Šio referato tikslas išsiaiškinti kokius kreditus teikia Nordea bankas ir kokiomis są1ygomis.

Uždaviniai:

• išskirti kredito rūšis;

• apibrėžti reikalavimus norint gauti kreditą.

1. Kreditai privatiems klientams

1.1 Kreditai vartojimo reikmėms su nekilnojamojo turto įkeitimu

Prieš suteikiant kreditą yra vertinamos kredito gavėjo pajamos:

• kredito gavėjo (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t. t.) suma, mokama per mėnesį, neturi viršyti 40 proc. šeimos grynųjų pajamų;

• kredito gavėjo (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t. t.) suma, mokama per mėnesį, negali viršyti 50 proc. šeimos grynųjų pajamų, su sąlyga jei kredito ir įkeitimo santykis ne daugiau nei 75 proc. jei šeimos grynosios pajamos daugiau nei 3 500 Lt;

• likusi grynųjų pajamų suma vienam šeimos nariui negali būti mažesnė, nei banko numatyta suma (ne mažiau kaip 300 Lt).

• kredito gavėjas turi atsidaryti Nordea banko sąskaitą, į kurią būtų pervedamas atlyginimas ar kitos pastovios pajamos.

Maksimalus kredito terminas yra 30 metų. Kreditas gali būti suteiktas litais, eurais arba JAV doleriais. Kreditas būstui suteikiamas eurais arba litais iki 85 proc. įkeičiamo turto vertės:

• jeigu asmens pajamos yra litais arba eurais ir;

• jei turtas yra gyvenamosios paskirties bei ne senesnis nei 10 metų (arba įkeičiamas turtas yra miesto centre ir suremontuotas/renovuotas) ir;

• jeigu asmens (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t.t.) suma, mokama per mėnesį, neviršija 40 proc. šeimos grynųjų pajamų, o grynosios šeimos pajamos yra daugiau nei 3 500 Lt arba;

• jeigu asmens (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t.t.) suma, mokama per mėnesį, neviršija 25 proc. šeimos grynųjų pajamų.

Kreditas būstui suteikiamas eurais arba litais iki 75 proc. įkeičiamo turto vertės:

• jei asmens pajamos yra gaunamos ta pačia kaip ir kredito valiuta;

• jei asmens pajamos yra gaunamos litais arba eurais, o kredito valiuta – eurai arba litai;

• jei asmens (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t. t.) suma, mokama per mėnesį, neviršija 50 proc. šeimos grynųjų pajamų, o šeimos grynosios pajamos didesnės nei 3 500 Lt;

• jei asmens (ir jo sutuoktinio/bendra-pareiškėjo) turimų finansinių įsipareigojimų (bankams, kitoms finansinėms institucijoms, privatiems asmenims ir t. t.) suma, mokama per mėnesį, neviršija 40 proc. šeimos grynųjų pajamų.

Kreditas būstui suteikiamas eurais arba litais iki 60 proc. įkeičiamo turto vertės:

• jei asmens pajamos gaunamos kita nei kredito valiuta (netaikoma litų ir eurų atveju);

• jei įkeičiamas komercinės paskirties turtas.

Taikant kredito palūkanas kiekvienam klientui ieškomas palankiausias sprendimas. Palūkanas sudaro bazinė palūkanų norma (LIBOR, EURIBOR, VILIBOR) ir maržos procentas, kurį kiekvienam klientui nustato bankas.

Kreditams JAV doleriais ir eurais taikomos atitinkamai LIBOR ir EURIBOR bazinės palūkanų normos. Kreditams litais taikoma VILIBOR bazinė palūkanų
norma.

Bankas gali pasiūlyti sprendimų apsidrausti nuo galimos palūkanų normos kitimo ateityje. Jūs galite rinktis palūkanų rūšį:

• fiksuotas palūkanas, kurios nustatomos iki 15 m. laikotarpiui, o jam pasibaigus palūkanos pakeičiamos į kintamas;

• kintamas palūkanas, kurios pirmą kartą nustatomos pasirašant kredito sutartį, o vėliau keičiamos kas 3, 6 ar 12 mėnesių, atsižvelgiant į Jūsų pasirinkto laikotarpio VILIBOR, EURIBOR arba LIBOR.

1 lentelė

Kreditas grąžinamas pagal klientui priimtiną kredito grąžinimo metodą:

Linijinis Kreditas yra grąžinamas vienodomis įmokomis, o palūkanos yra mokamos už negrąžintą kredito sumą.

Linijinis su 40 metų grąžinimo grafiku Per pasirinktą laikotarpį (ne ilgiau kaip 30 metų) kreditas yra grąžinamas vienodomis įmokomis, kurios yra apskaičiuojamos naudojant 40 metų terminą, o palūkanos yra mokamos už negrąžintą kredito sumą. Kredito laikotarpio pabaigoje paskutine įmoka yra grąžinama visa likusi negrąžinta kredito dalis.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 880 žodžiai iš 2895 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.