Paganinio biografija
5 (100%) 1 vote

Paganinio biografija

Paganinio Biografija

1782 m. spalio 27d. gimė Nikolas Paganinis , neprilygstamas dieviškų garsų meno meistras. Jo tėvas buvo Antonijus Paganinis , o jo žmona ir Nikolo motina, Tereze Bočordo, buvo miela, švelni ir nuolanki moteris. Kai Nikolą krikštijo, klebonui, drebančia ranka vedžiojusiam šv. Rašto eilutes, nė į galvą neatėjo, kad žymi istorinę datą ir pirmą kartą rašo pavardę, kurios neištrins žiaurūs laikai ir neįtrauks tamsi užmaršties bedugnė. Antonijus Paganinis matė, kokį įspūdį daro muzika sūneliui, pastebėjo puikią jo klausą. Jis net tikėjosi, kad Nikolas taps puikiu, garsiu muziku, kokiu pats negalėjo tapti. Nuo pat kūdikystė Nikolas išgirdęs muziką ,,stiebdavosi kaip pumpurėlis į pirmą saulės spindulį“, ir ,anot žmonių, jo akys keistai spindėdavo.

Vieną naktį Tereza(Nikolo mama) regėjo stebuklingą sapną, kuriame pasirodęs angelas ir pasakęs, kokią malonę ji norėtų gauti iš Dievo, o ji dangaus paprašiusi, kad Nikolas taptu garsiu muziku. Gal dėl šio pranašiško sapno, gal dėl kitų paskatų Antonijus ėmė mokyti berniuką skambinti mandolina, o paskui ir griežti smuiku. Nikolui tada tebuvo tik devyneri metai. Jis tuo labai džiaugėsi, bet neilgai, nes greitai pajuto kad smuikas- ne žaislas, o griežimas- ne pramoga, kaip iš pradžių buvo manęs. Jį tėvas labai spaudė, Nikolas labai nuvargdavo, bet tėvas buvo kietas. Kiauras dienas laikydavo jį uždaręs kambaryje ir neišleisdavo nė pažaisti su vaikais. O jei matydavo, kad sūnus mažai dirbo, neatliko, kas buvo liepta, jei sužinodavo, kad jis užuot mokęsis, žaidė uoste ar panašiai, negailestingai lupdavo. Jo geroji ir šventoji motina žegnojos ir aikčiojo, žiūrėdama į mylimo vaikelio išblyškusį veiduką, įdubusius skruostus ir nesveikai blizgančias, įkritusias akis. Ir kai jam buvo ketveri metai, jis susirgo raudonike, dėl kurios jį ištiko katalipsijos priepuolis. Tada jis gulėjo visą dieną be jokio gyvybės ženklo ir buvo atšalęs kaip numirėlis. Tėvai pamanė, kad Nikolas mirė. Tada jie kūnelį suvyniojo į drobulę ir jau buvo beguldą į karstą, bet laimei berniukas krustelėjo. Jis dar po to ne kartą sirgo ir ne viena liga nepraeidavo be sunkių komplikacijų.

Ilgai jo tėvas nemokė muzikos, nes suprato, kad negali sūnaus išmokyti nieko naujo ir nusprendė jį atiduoti geram mokytojui, kuris padėtų rimtus pagrindus tolimesnei muzikos karjerai. Netrukus Nikolas pradėjo smuikuoti sekmadieniais bažnyčioje. Būdamas dar vaikas, Nikolas ne vien griežė smuiku, bet ir kūrė.

Dabar genijaus Nikolo Paganinio muzikos mokykloje saugomas nepaprastai vertingas XVIII amžiaus bažnytinių kūrinių rinkinys. Jau greit buvo rašoma apie koncertus ir žmonių simpatiją jam laikraščiuose. Nikolas pradėjo po truputį garsėti.

1794m. liepos 31d. berniukas, kuris beveik turėjo 13m., buvo pasirengęs pirmą kartą gyvenime griežti gausiems klausytojams tikrame teatre. Per 1794 metų karnavalą ,,Son Agostino” teatre buvo nušvilpti anglų kontradansai, kurie scenoje šoko baleto trupė ir publika parteryje pati pradėjo šokti pagal ,, Karmonjelės“ melodiją. Mažasis Paganinis, matyt tėvo pamokytas, nusprendė pasinaudoti prancūzų populiarumu ir į programą įtraukė savo varijacijas ,, Karmonjelės“ tema. Tai buvo puiki mintis: muzikoje dvelkiantis froidos vėjas ir berniuko virtuoziškumas sukėlė neregėtą publikos entuziazmą. Tai buvo pirmas Paganinio triumfas. Pirmas iš nesuskaičiuojamos galybės. Yra manoma, kad tą patį vakarą jis sudarė sutartį su kitu koncerto dalyviu , nors nematomu ir neapčiuopiamu, bet jį visur lydinčiu- su smuiko dvasia. Ne sau, ne kitiems, vien jai iki mirties ir per amžių amžius. Tokios sąlygos buvo tos nebilios sutarties, sudarytos 1794m. liepos 31-osios vakarą, kai berniukas mainais už triumfą ir šlovę pardavė smuiko dvasiai savo sielą.

Kartą Umbrijos vienuolyne jam pasirodė velnias ir jis pats teigė, kad sapne sudarė su velniu sutartį. Mainais už sielą , jis prižadėjo daryti tai, ką pats Nikolas įsakys. To sapno dėka Nikolas mano kad sukūrė geriausią, kokį tik yra parašęs per visą gyvenimą kūrinį. Ir šį kūrinį pavadino ,,Velnio trelėmis“. Vieną kartą Vaininis pasakė šios žodžius: ,,Reikia pačiam stipriai jausti, kad priverstum jausti kitus“. Šie kompozitoriaus žodžiai bus neužmirštami taip, kaip ir jo muzika. Čia ir yra visa paslaptis. Šiuo laikotarpiu į smuikininko gyvenimą įeina žmogus, kuris vėliau bus vadinamas ,,Paganinio mecenatu“,- markizas Džonas Karlas di Negras. Paganinio variacijas ,, Karmonjelės“ tema markizui labai patiko ir jis įsigeidė jaunajį muziką globoti. Už koncertus gautos pajamos papildė lėšas, reikalingas kelionei į Parmą. Drauge su tėvu Paganinis išvyko į šį miestą pas Alesandrą Rolą, garsų smuikininką. Sukūrė dvidešimt keturias fūgas keturiems balsams. Jis kurdamas šiuos kūrinius išsivertė be jokio instrumento, naudojosi vien rašalu ir plunksna. Apie 1799m. jaunasis Paganinis gyveno ir koncertavo tik savo gimtinėje.

Kad pasiektų savo užsibrėžtą tikslą, įkoptų į svaiginančias aukštumas , Nikolas grieždavo aštuonias, dešimt ar net dvylika valandų per dieną. Tik visiškai nusikamavęs krisdavo leisgyvis į lovą. Jis visada mėgo kraštutinumus. Tiek dvasinis, tiek fizinis santūrumas bei
saikas buvo svetimi jo prigimčiai. Be to Paganinis turėjo puikią klausą,kokia gali pasigirti tik nebent nakties gyvūnai. Jis galėjo vos vos švelniai palietęs stygas suderinti smuiką, būnant nors ir dideliam trukšmui.Jis 1801m. rugsėjo pradžioje jau buvo išvažiavęs į Luko. Išsipildė tai, ko jis norėjo-,, išvažiuoti iš tėvo globos“.Devyniolikmetis Paganinis 1801m. rugsėjo 14d. pirmąsyk išvydo Luką, ir jame išgyveno ketverius metus. Nikolas jau būdamas Lukoje laikėsi savo devizo: ,,Didelių nebijau, mažų neniekinu!“.

Šiuo metu Jūs matote 31% šio straipsnio.
Matomi 957 žodžiai iš 3065 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.