Pankai
5 (100%) 1 vote

Pankai

Pankai

Pankų Lietuvoje nedaug. Jie labai išsilapstę, mažai kur vaikšto, nes panku būdamas nelabai kur pavaikščiosi.

Išvaizda

Tradicinės pankų šukuosenos – “ragai” ir “skiauterė”. ”Ragai” – tai į viršų sustatyti plaukai. Tam naudojama želė. Skiauteres pankai pasidaro dalį galvos išsiskusdami ,o likusius plaukus sustatydami kaip ir “ragus’. Skiauterių būna pačių įvairiausių formų ir spalvų. Kitas svarbus pankų išvaizdos elementas – auskarai. Auskarus pankai veriasi visame kūne. Jie mėgsta ir kitokius provokuojančius papuošalus pvz., spygliuotas antkaklius ir apyrankes.

Pankų aprangoje dominuoja juoda spalva, bet mėgstamos ir kitokios, pvz., raudona. Pankų batai – “kerzai”.

Vertybės

Būti panku reiškia, kad tau viskas “dzin” – į nieką per daug nekreipi dėmesio, dėl nieko per daug nesijaudini. Taigi kažkokių pankiškų vertybių lyg ir nėra, nes pankams visos vertybės ir nevertybės vienodai rodo.

Gyvenimo būdas

Pankai – labai ramūs, nemėgstantys niekur kišti nosies žmonės. Jie gyvena savo pasaulyje, atsiriboję nuo visuomenės. Tikri pankai nesirūpina nei mokslais nei darbais. Gyvena dėl savęs – kaip jiems patinka. Daug pankų tiesiog valkatauja-neturi namų. Miega klubuose, laiptinėse, miškeliuose. Jiems taip patinka. Bet negalima sakyti kad visi valkatos – pankai.

Taip pat pankai mėgsta tranzuoti. Mėgstama pankų muzika – rokas, pankrokas, metalas.

Nemažai pankų yra gatvių muzikantai.

Pankai turi savo rinkimosi vietas. Vilniuje jų mėgstamiausia vieta- Katedros aikštė ir Gedimino kalno papėdė. Pankų klubas Vilniuje – “Green club” (buvusiame kablyje).

Apie pankus dažniausiai manoma, kad jie būtinai narkomanai, vagys, alkoholikai. Žinoma, yra ir tokių, bet tikrai ne visi. Manoma kad pankai yra satanistai, bet kalbinti pankai teigia, kad tai – nesąmonė.

Po vieną pankai dažniausiai nevaikšto, nes, kaip jie sako, jų niekas nepripažįsta-muša, atiminėja pinigus. Pvz., Kaune pankai bijo pereiti net laisvės alėja.

Pankai yra labai nusistatę prieš “forsus”. ”Forsais” pankai vadina treninguotus arba

aptemtais džinsais, skustomis galvomis, avinčius lakierkomis, nemandagius, neišauklėtus žmones, kurie keikiasi, spjaudosi, geria, vagia ir t.t. Tarp “forsų” ir pankų vyksta karas.

Pankai nelabai sutaria ir su skinais. Jei pankas susivarstęs batus raudonais raišteliais, tai ženklas, kad jis skelbia karą skinams. Juos pankai apibūdina kaip grubius, piktus, prasigėrusius. Pankai prieš nacizmą. Tai kosmopolitiška, taiki grupuotė.

Užsienyje ypač Prancūzijoje, pankų judėjimas stipresnis. Ten pankai gali jaustis laisviau. Londone yra viena gatvė, kurioje gyvena vien tik pankai ir niekas daugiu nekelia kojos.

Kai kuriose Vakarų Europos valstybėse organizuojami didžiuliai festivaliai.

Metalistai

Išvaizda

Metalistas-tai ilgaplaukis, juodai (dažniausiai odiniais drabužiais) apsirengęs vaikinas. Jis mėgsta puoštis juodais marškinėliais, ant kurių vaizduojamos metalo muzikos žvaigždės. Batai – ”kerzai”.

Metalistų merginų mažiau, tačiau jos atrodo panašiai-ilgi plaukai, juodos, neplatėjančios kelnės, juodi be rankovių didele iškirpte marškinėliai, ilgas arba trumpas odinis paltas, platus odinis, metalu pakaustytas diržas, ”kerzai”. Metalisčių mėgstamiausi papuošalai – platūs sidabriniai žiedai (jų turi būti daug, beveik ant kiekvieno piršto), ant tamsios odos juostelių pakabinti sidabriniai pakabukai.

Baltiškos pakraipos metalistai mėgsta žalvarinius baltiškus papuošalus. Metalo muzikos muzikantai per koncertus ant veido išsipaišo įspūdingas kaukes.

Vertybės

Pagrindinis metalistų priešas-sistema. Sistema suvokiama įvairiai-tai gali būti kapitalizmas, krikščionybė, materializmas, netolerancija. Nors metalistai daug kam atrodo įtartinai, jų vertybės ganėtinai aukštos. Vieno užkietėjusio metalisto žodžiais tariant: ”Palyginęs metalistų ir kitokią sunkią muziką klausančių žmonių pokalbių temas su tų, kuriuos metalistai vadina”urlaganais”, pastebėjau, kad pirmieji nekalba apie mašinų kainas, ir merginas. Jei į metalistų kompaniją pakliūva koks veikėjas ir pradeda girtis, kad pažįsta mafiozų, dažniausiai būna išjuokiamas.

Gyvenimo būdas

Pagrindinis metalistų gyvenimo tikslas – kova prieš sistemą. Kairiosios pakraipos metalistai nuolatos keikia kapitalizmą ir visokiais būdais stengiasi prie tos sistemos nepritapti, pvz., tyčia neieško darbo, kuris, jų manymu, iš žmogaus atima laisvę ir paverčia jį sistemos vergu.

Metalistai, sistema laikantys krikščionybę, skleidžia “new age” arba pagoniškas idėjas. Dažnai tai pasireiškia senovės lietuvių gyvenimo idealizmu, folkloro propagavimu ar net bandymu kai kuriuos senovės lietuviams priskiriamus gyvenimo būdo elementus pritaikyti šiandieniniame gyvenime.

Jaunesniems metalistams aiškinama, kad žmogus turi gyventi tvarkingai, o tai taip pat sistema. Veiksmingiausia priemonė prieš ją kovoti-prisigerti. Todėl alus taip pat vienas iš pagrindinių metalistų gyvenimo elementų.

Esminis bruožas, skiriantis metalistą nuo nemetalisto, – aistra metalo muzikai ir domėjimasis muzikiniu metalo pasauliu. Tikri metalistai turi krūvas metalo muzikos kasečių arba kompaktinių plokštelių, būtinai lankosi koncertuose (jei pakvimpa geru koncertu, važiuoja į kitą
Lietuvos galą, o pasitaiko, kad net ir į kitas valstybes). Tik išgirdę metalinį gabalą be problemų gali pasakyti kokia grupė, iš kokio pasaulio krašto, ką šiuo metu veikia, kokie jos ateities planai ir t.t. Dažnai metalistų pokalbiai apie grupes, albumus, įrašus, dainas užsitęsia iki paryčių.

Šiuo metu Jūs matote 32% šio straipsnio.
Matomi 843 žodžiai iš 2620 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.