Pasaulinė sveikatos organizacija
5 (100%) 1 vote

Pasaulinė sveikatos organizacija

Sveikatos samprata

Sveikata – tai fizinė, psichikos ir socialinė gerovė , o ne šiaip sau ligos ar negalios buvimas. Ji susideda iš daugelio komponentų: kur žmonės gyvena, turi ar neturi darbą, kokiomis paslaugomis ir parama gali naudotis, kokios būklės yra juos supanti aplinka. Visi šie veiksniai ekonominiame ir socialiniame kontekste sukuria įvairias sveikatos būsenas.

Sveikata – tai nėra veikla. Tai nėra liuoksėjimas, gera mityba, nerūkymas ar gyvenimas sveikoje aplinkoje, ar darbo turėjimas. Ji greičiau yra visos šios ir kitokios veiklos išdava. Žmonės yra daugiau ar mažiau sveiki pagal jų kasdieninio gyvenimo išteklius. Sveikata yra šių veiksnių visuma individų ir bendruomenių gyvenime.

Norint sukurti veiksmingus sveikatos gerinimo planus vietose, reikia gerai suprasti, kokio tipo veiksmai būtini. Vienos sistemos, išreiškiančios šią koncepciją , pavyzdys yra sveikatos trikampis. Geros sveikatos ir gerovės galima pasiekti per daugelį hierarchinių pakopų. Veikla, susijusi su trikampio viršūne, neleidžia pasiekti geros sveikatos, jeigu ji nevykdoma ir žemesniuose sluoksniuose. Veiksmų balansas turi atspindėti vietinės bendruomenės bruožus.

Dauguma mano, kad sveikatos politika turi rūpintis medicinos darbuotojai. Tačiau šiuo metu dauguma nacionalinės sveikatos apsaugos priemonių skirtos ligoms gydyti ir tik nedaugelis – sveikatos kokybei gerinti apskritai. Tačiau sudėtingi sveikatai įtakos turinčių veiksnių tarpusavio santykiai ir negalėjimas jų reguliuoti laikantis vien tik medicininių pozicijų – vis geriau suprantami. Suvokiama , kad sveikatingumo vystymo politikos principus galima vystyti raginant gerinti sveikatą per sveikos visuomenės politiką, kuriant sveiką aplinką, stiprinant bendruomenės veiklą, ugdant asmeninius įgūdžius ir perorientuojant sveikatos paslaugas.

Sveikata visiems

1977m. Pasaulinė Sveikatos Asamblėja nusprendė, kad pagrindinis 2000m. valdančių institucijų visuotinės politikos ir Pasaulinė Sveikatos organizacijos tikslas bus siekimas visiems žmonėms pasaulyje geresnio socialinio ir ekonominio lygio. 1981m. Asamblėja vienbalsiai priėmė Pasaulinę Strategiją „Sveikata visiems“ 2000 metams. Taip gimė judėjimas „Sveikata visiems“. Projektas „Sveikata visiems“ nereiškia ligų ir bejėgiškumų pabaigos ar, kad gydytojai ir medicinos seselės rūpinsis, prižiūrės ir slaugys kiekvieną. Tai reiškia vienodą sveikatos išteklių paskirstymą ir pagrindinių sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą kiekvienam. Tai reiškia, kad sveikatos priežiūra prasideda namuose, mokykloje, darbo vietoje ir , kad žmonėms užtikrinamas prieinamumas sveikatos priežiūros centruose apsisaugojant nuo ligų ir palengvinant gydymą neišvengiamas ligas ir bejėgiškumą.Tai reiškia, kad žmonės pripažįsta, kad ligos yra neišvengiamos ir kad jie gali apsaugoti savo gyvybę ir savo šeimos narių gyvybes, būti laisvi nuo ligų naštos.

1994m. Pasaulinės Sveikatos organizacijos narių valdyba, atšaukdama ankščiau priimta tikslą, pripažino, kad svarbūs, esminiai pasikeitimai įvykę pastaruoju metu yra reikšmingi ir kvietė atnaujinti pasikeitimo pasitikimo strategiją, aiškias galimybes ir nugalėti trukdymus pasitinkant XXI amžių.

Pasaulio sveikatos organizacija

Organizacijos misija – visuomenės sveikatos lygio gerinimas. Sveikata, kaip skelbiama PSO Konstitucijoje, tai visiška fizinė, psichikos ir socialinė gerovė, o ne šiaip ligos ar negalios nebuvimas. Ginant pagrindinę misiją, Organizacija turi plačią skalę funkcijų, kaip:

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 511 žodžiai iš 972 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.