Pasitikėjimas savimi
5 (100%) 1 vote

Pasitikėjimas savimi

Įvadas

Žmogui labai svarbu surasti teisingą santykį su savimi pačiu, realiai suvokti savo sugebėjimus ir galimybes, teigiamybes ir trūkumus, dorybes ir ydas. Nuo to, kaip jis pažįsta ir vertina save, priklauso jo veiklos sėkmė, kasdieninis elgesys ir santykiai su artimaisiais.

Beje, daugekis žmonių išvis mažai besidomi savimi, nesigilina į savo vidinį pasaulį, nesistengia save pažinti ir vertinti. Tokie asmenys dažnai elgiasi spontaniškai, impulsyviai, negali susitvardyti, kontroliuoti savo poelgių. Jie dažniausiai būna nepatenkinti savimi, nesiekia savęs nei keisti, nei tobulinti. Suvokdami, kad pasaulyje daug blogio, jie, žinoma, piktinasi kitų nedorumu, bet patys nieko nedaro, kad tas pasaulis būtų geresnis. Maža tai, jie dėl savo pačių ydų kaltina kitus. Tokia nuostata yra pagrindinė kliūtis, trukdanti tobulėti. Juk norint pasaulį keisti, pirmiausia reikia pradėti nuo savęs. Nėra tokios išorinės jėgos, kuri galėtų padaryti žmogų geresnį, jeigu jis pats to nesiekia. Todėl pirmiausia reikia atsigręžti į save, išmokti pažinti ir vertinti save, savikritiškai analizuoti savo veiksmus bei poelgius.

Į mūsų gyvenimą grįžta terminas, kurį buvome pamiršę, gal sąmoningai nutylėję arba nuvertinę – tai pasitikėjimas savimi. Neseniai Lietuvoje prasidėjęs judėjimas už teigiamą savęs vertinimą randa vis daugiau bendraminčių.

Kas tai yra “pasitikėjimas savimi”? Pasitikėjimas avimi – tai santykis su pačiu savimi, sukuriamas savęs vertinimo procese. Priklausomai nuo to, kaip žmogus vertina save , pasitikėjimas savimi gali būti didesnis arba mažesnis, realus arba nerealus.

“Pasitikėjimas savimi yra kažkas puikaus, nes tai ženklas žmogaus, įvertinusio savo sugebėjimus.”

T.Hobsas

Pasitikėjimas savimi ir veiklumas

Pasitikėti savimi – tai galimybė kažką padaryti, pasiekti, išmokti ir panašiai, kuri prasideda nuo pasakymo “aš galiu”. Pasitikėjimas, kad gali kažką padaryti, yra pusė darbo! Tai duoda galimybę pasinerti į troškimą veiklą ir priartina sėkmę. Kiekvienam žmogui reikia tikėti savimi, savo jėgomis, kaip Napoleonas tikėjo Napoleonu. Jam nėra nė vienos nedrąsios arba silpnaširdės gyslos; kiekvieną uždavinį jis imasi su didžiausiu tikrumu ir milžinišku pasitikėjimu, kuriskiekvieną kovą jau pačioje pradžioje padaro pusiau laimėtą. Stebėtis reikia, kaip pasaulis klusnus ryžtingai dvasiai ir kaip visos kliūtys išnyksta nuo tokio žmogaus kelio, kuris pasitiki pats savimi.

Lavindami pasitikėjimą savimi, drauge stiprinkime ir visus gabumus, kurių pagalba mes įvykdome tuos dalykus, kuriuos esame užsibrėžę įvykdyti. Pats tikėjimas yra galingiausia mūsų žygių pagalba, nes stiprus vidinis įsitikinimas veikia tą dalį smegenų, kuri mumyse žadina veiklumą.

Jeigu nori padaryti kuo nors didingo ir nepakartojamo, visuomet turi tikėti, kad tau pasiseks. Reikia būti įsitikinusiam, kad tavo pasisekimas niekuomet neprašoks tavo savimi pasitikėjimo aukštybės. Didžiausias pasaulio menininkas negalėtų nupiešti nė vieno Madonos paveikslo, jeigu jis savo sieloj neturėtų tobulybės paveikslo. Todėl visuomet tvirtai turi manyti apie pasisekimą. Pildyti savo dvasią pasisekimo ir laimės mintimis, ir bus sugrąžinti baimės abejojimo šešėliai ir įgaus jėgų, nešančių pasisekimą. Nors ir labai būtų neturtingas ir prislėgtas, vistiek turėtų netikėti , kad jį galėtų prislėgti nelaimės ar neturto našta. Nuolatos turi tikėti savo pakilimu. Tikėti pačiu savimi, jausti, kad yra sukurtas valdyti aplinkybes, būti pasiryžusiam būti valdovu, o ne vergu.

Pasitikėjimas, sujungtas su gabumais ir jėga, nukala galingą pergalės ginklą. Pasitikėjimas sužadina mūsų jėgas, ir mumis kiti pasitiki. Jei tvirtai būsi įsitikinęs, kad galėsi įvykdyti tai, kas kitiems atrodo negalima arba sunku, tas įsitikinimas įrodo, kad žmoguje yra kažkas, kas yra susiję su jėga, kuri yra pakankamai galinga menamai negalimą dalyką padaryti galimu.

Daugelis žmonių, kurie padarė ką nors didinga, negali patys sau išaiškinti, kai jie priėję prie pasitikėjimo savimi; jie negali pasakyti, kodėl jie turėjo tvirtą pasitikėjimą nuveikti tuos dalykus, Jų pasisekimas kaip tik įrodo, kad kas nors juose ęsąs juos nuvedė ligi paslėptos, bet neišmatuojamos jėgos šaltinio. Ir gana dažnai, nė vieno šviesos spindulio nebematydami ant savo kelio, jie eidavo pirmyn tvirtai įsitikinę, kad tikrai pasieks tikslą, nes taip jiems sakė įsitikinimas. Be pasitikėjimo savimi, be geležinės valios jėgos žmogus yra kaip sviedinys, aplinkybių padaras.

Šiuo metu Jūs matote 30% šio straipsnio.
Matomi 744 žodžiai iš 2472 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.