Paslaptingi javų ratai
5 (100%) 1 vote

Paslaptingi javų ratai

Paslaptingieji javų ratai

Crop Cycles – pažodžiui tariant, „javų ratai“, – tai piešiniai javų laukuose, atsirandantys nematomai jėgai „suplūkus“ javus, derinant su nepaliesta dalimi ir kruopščiai sukuriant norimą piešinį. Dažniausiai tai geometrinės formos, pradedant nuo paprastų apskritimų, – kas ir nulėmė fenomeno pavadinimą, – iki nepaprastai sudėtingų figūrų, užimančių kartais apie 400 pėdų plotą.

Didžiosios Britanijos ūkininkai rasdavo tokius piešinius dar prieš dešimtmečius, bet pirmieji žiniasklaidos reportažai apie įvykius pasirodė 9 dešimtmečio pradžioje. Dažniausiai piešiniai atrandami ryte, po nakties, kai iš vakaro jų laukuose nebuvo nei žymės. Šis faktas dar labiau sustiprino reiškinių miglotumą ir suintrigavo šimtus tyrinėtojų.

Ratai javuose tapo tarptautiniu reiškiniu, kasmet daugėjant pranešimams iš įvairiausių pasaulio šalių. Tačiau aktyviausia, ar labiausiai pamėgta Nematomų Meninikų teritorija išlieka pietinė Anglija, kur daugiausiai piešinių apsireiškia netoli senųjų šventų vietų, Stounhendžo (Stonehendge), Aveberio bei Silberio kalvų (Avebury and Silbury Hill), ir kitose žinomose padidintos energetikos zonose.

Įvairios teorijos ir bandymai paaiškinti javų ratų atsiradimą vis dar nedavė gerų tvirtų rezultatų. Pradžioje dominavo požiūris, kad tai vėjo, vandens magnetizmo darbas, bet metai iš metų gausėjant piešiniams, kurių dauguma apsireikšdavo tobulam geometriškai- meniniame išpildyme, minėta versija užleido vietą nežemiškai javų ratų kilmei. Gal būt tai nuoseklus, grakštus ir nepretenzingas nežinomų visatos civilizacijų liudijimas apie jų egzistavimą…

Mokslininkai mėgino tyrinėti augmenijos pavyzdžius paimtus tiesiai iš piešinių laukuose (dažniausiai tai kviečiai, rugiai, rapsai bei kitos kultūros). JAV biofizikas Dr. William Levengood tvirtina nustatęs mikrobangų ar elektromagnetizmo poveikį augalams ir manoma, kad tai susieta su piešinių gamybos procesu.Kai kurie channeling būdu atsiradę šaltiniai, kaip kad Barbaros Marciniak pašnekovai iš Plejadžių, ramiausiai pareiškia, kad piešiniai javuose sukurti ypatingomis garso bangomis, belieka pridurti, – iš aukštai sklandančių NSO. Įdomu, kad daugelis liudininkų teigia naktį girdėję keistai spengianti garsą bei regėję švytinčius baltus rutuliukus virš javų laukų (tai patvirtina ir filmuota medžiaga, kurioje švytintys rutuliukai vidury baltos dienos juda virš piešinių tarytum sąmoningai ar kažkieno valdomi).

Atrodo, kad viena tampa aišku visų pakraipų tyrinėtojams, – javų ratai, – ypatingi laiko ženklai, pranešimai žmonijai iš aukščiau, iš gerai nusiteikusių visatos ar tai kito pasaulio atstovų. Pranešimai, savo abstrakčia forma kalbantys tiesiai žmogaus sąmonei, apeidami žodinę išraišką, simbolių kalba bylojantys apie paslaptį esančią mumyse, apie artimus sielai ženklus, emblemas, vaizdus, pasikartojančius per visą civilizacijos istoriją, kuriuos stebėdamas, ne vienas pajaučia lyg tuoj tuoj kažką prisimins…

Ar tai nežemiškų civilizacijų, angelų pasaulio, ar super-kūrybingų žemiečių veikla, ji gali tik pradžiuginti, – o juk yra kažkas daugiau už besipešančių gobšių egocentrikų gyvenimą, kažkas, išreiškiančio tikrą besąlygišką grožį, – sako ne vienas turistas, kurių gausūs būriai vasara patraukia “ į laukus“, iki tol visai pamirštus atokius provincijos kampelius. Ar ne puiku lyg iš naujo patirti žemės, pasėlių, „kasdieninės duonos“ ir kūrybinio džiaugsmo prasmę. Stebuklas paprastume, – kaip tik toks atrodo ir galėtų būt Nematomų Menininkų stilius, sumaniusių panaudoti javų laukus kaip „drobę“.

Dar vienas šaunus anglų literatės pastebėjimas, žvelgiant vasaros piešinius, – jų niekas negali pasiimti su savimi, perkelti, parduoti, ar kaip nors kitaip, išskyrus video- dokumentavimą, sulaikyti. Javų ratai pasirodo lyg gamtos reiškinių dalis, sunkiai įsivaizduojama technologija sukuria atvaizdą terpėje, kuri taip toli nuo žemietiško technikos pasaulio, tačiau yra vienu pagrindinių žemiečių egzistavimo šaltinių.

Geras kūrybiškas pavyzdys įkvėpia. Anglai, su būdingu jumoro jausmu, pabandė ir patys padaryti piešinius javų laukuose. Susibūrė ne viena „padirbinėtųjų“ grupuotė klaidinanti tyrinėtojus savo išdaigomis. Kai kada, žmoniškieji darbai atrodė tikrai įspūdingai, tačiau „pažvelgus iš arčiau“ – bandymai pamėgdžioti Nežemiškąjį stilių skyrėsi savo netobulumu. Visgi jie buvo organizuojami ir toliau, oficialiai, kaip eksperimentinė tyrimų dalis, pavyzdžiui, siekiant nustatyti įmanomą gamybos laiką, keletas kino kompanijų sukūrė javų ratų piešinių filmams ir pan. Visi atvejai privertė dar kartą atkreipti dėmesį i tai, kad „originalai“ – t.y. nenustatytos kilmes darbai, – pasižymi kvapą gniaužiančiu preciziškumu, ten kiekvienas šiaudelis savo vietoje, o taip pat ir nesibaigiančiai išradingu formų žaismu.

Šiuo metu Jūs matote 53% šio straipsnio.
Matomi 761 žodžiai iš 1432 žodžių.
Peržiūrėkite iki 100 straipsnių per 24 val. Pasirinkite apmokėjimo būdą:
El. bankininkyste - 1,45 Eur.
Įveskite savo el. paštą (juo išsiųsime atrakinimo kodą) ir spauskite Tęsti.
SMS žinute - 2,90 Eur.
Siųskite sms numeriu 1337 su tekstu INFO MEDIA ir įveskite gautą atrakinimo kodą.
Turite atrakinimo kodą?
Po mokėjimo iškart gausite atrakinimo kodą, kurį įveskite į laukelį žemiau:
Kodas suteikia galimybę atrakinti iki 100 straispnių svetainėje ir galioja 24 val.